ŚREDNIE KLASOWE


 WIECZOREK KLAS III

 

14 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się wieczorek pożegnalny klas III. Zabawa rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor. Następnie głos zabrała przedstawicielka klas trzecich Olga Sobiech. W swoim przemówieniu żegnała oraz dziękowała nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom za wspólne 3 lata nauki i zabawy. Potem 12 par przygotowanych przez panią Ewę Kuryła, zatańczyło poloneza. Po tej części wszyscy zjedli obiad, a klasa 2b przedstawiła zabawną prezentację o klasie IIIA. Również klasa IIIB otrzymała filmik pełen śmiesznych wspomnień od klasy IIA. Następnie rozpoczęły się tańce, w trakcie których  poczęstowano gości tortem. Na wieczorku grał zespół Static. To była jedna z najlepszych imprez w całym gimnazjum!

 


 BEZPIECZNE WAKACJE

    

     13 czerwca 2016 roku w naszej szkole uczniowie klas trzecich (tj. Natalia Prządka, Julia Prządka, Magda Chmura, Ola Pawlak, Wojtek Antolik) wraz z p. Mariolą Kosmowską zaprezentowali: pozycję boczną bezpieczną, resuscytację krążeniowo – oddechową oraz pokazali jak poprawnie wykonać zgłoszenie. Później uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych  robili to samo na punkty. Najlepiej z gimnazjalistów zadanie wykonali uczniowie klas: IIIa i IIIb, a ze szkół podstawowych - Lisikierz i Mysłów.

     14 czerwca 2016 roku uczennice naszego gimnazjum: Magdalena Chmura i Aleksandra Pawlak wraz z panią Mariola Kosmowską wyruszyły na II powiatowy konkurs o bezpieczeństwie. Pierwszy etap obejmował napisanie testu. Następnie po przerwie uczniowie losowali zadania z pierwszej pomocy, które musieli wykonać. Naszemu zespołowi trafiła się resuscytacja krążeniowo – oddechowa dziecka oraz zgłoszenie wypadku. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasz zespół zajął 5 miejsce.

 


 FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

10 czerwca odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany festiwal piosenki obcojęzycznej. Uczniowie każdej z klas mieli za zadanie wykonać piosenkę w języku rosyjskim i w języku angielskim. Na początku każda klasa zaprezentowała piosenkę angielską. Piosenki angielskie pochodziły z repertuaru szwedzkiej grupy Abba. Usłyszeliśmy piosenki takie jak: „Honey, honey" czy  „Mamma Mia". Po krótkiej przerwie nadszedł czas na piosenki rosyjskie. Tutaj wybór piosenek nie ograniczał się do muzyki jednego artysty. Występy każdej z klas były naprawdę na wysokim poziomie. Niektóre z nich były urozmaicone układami tanecznymi czy też ciekawą choreografią.  Na koniec jury, w którego skład wchodziły panie: P. Bany, M. Kosmowska, B. Majek, M. Oszal, ogłosiło następujące wyniki:

Piosenka angielska:

I miejsce - IIa, IIIb,

II miejsce - Ib, IIb,

III miejsce - IIIa, Ia

Piosenka rosyjska:

I miejsce - IIb,

II miejsce -IIIb, IIa, Ia, Ib, IIIa

Gratulujemy wszystkim  wyśmienitych występów.

 


PRZEGLĄD PIOSENKI UCZNIOWSKIEJ

 

     9.06.2016 roku w naszej szkole odbył się IV Przegląd Piosenki Uczniowskiej. Tak jak w tamtym roku uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach. W 1. kategorii wzięło udział 10 osób, a w debiutach 3 osoby. Każdy prezentował się jury w składzie: p. Renata Pacek, p. Mariola Kosmowska i p. Miłosława Porakowska. Jury nie widziało śpiewających, ponieważ było odwrócone. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali medale, ich piosenki będą prezentowane na Festiwalu Talentów. Osoby niewyróżnione dostały dyplomy za udział.

Miejsca zajęte przez uczestników:

1. Magdalena Kamola, Weronika Szerszeń,

2. Paulina i Bartek Matyjasek, Patrycja Twardziak,

3. Alicja Kamińska.

Udział: Klaudia Jakubiec i Sandra Włodarczyk,

Kinga Dziubak,

Łucja Kosiorek.

DEBIUTY:

1. Krystian Kęnder,

2. Martyna Lazurek,

3. Natalia Szczęśniak.


 DZIEŃ ZIEMI

         7 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmiało: Gromadnie o ssakach. Mieliśmy przyjemność oglądać  prezentacje dotyczące zwierząt przygotowane przez Sandrę i Klaudię z IIb, Magdę  i Olgę z IIIb oraz Magdę i Olę z IIIa. Magda i Olga przygotowały również pytania dotyczące swojej prezentacji. Za poprawną odpowiedź nagradzały słodkimi upominkami. Słodkości można było też wygrać w konkursie Krystiana i Bartka z IIa, który dotyczył niskiej emisji spalin i dymów. Oprócz tego każda klasa miała za zadanie przygotować film dotyczący ssaków. Uczniowie musieli również rozpoznać odgłosy zwierząt. Dzień Ziemi w naszej szkole był z pewnością udanym i ciekawym wydarzeniem.

Ala Kamińska

 


 RAJD ROWEROWY DO WOLI OKRZEJSKIEJ

     2 czerwca 2016r. klasa III a wraz z wychowawcą - panią Małgorzatą Odalską oraz panią Mariolą Kosmowską wyruszyła na rowerowe zwiedzanie Ziemi Łukowskiej. Z okazji obchodów roku Sienkiewicza uczniowie odwiedzili rodzinną miejscowość noblisty, w której znajduje się muzeum. Przewodnik przybliżył gimnazjalistom życie i twórczość pisarza. Następnie wspięliśmy się na kopiec w Okrzei i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki wycieczce poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat Henryka Sienkiewicza. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Rajd będzie miłym wspomnieniem z czasów gimnazjum.

 


 DZIEŃ DZIECKA

     Jak wszyscy wiemy 1 czerwca jest obchodzony Dzień Dziecka. W naszej szkole uroczystość ta była przesunięta na 3 czerwca ze względu na wyjazd klas trzecich na gimnazjadę do Radoryża Smolanego. W pierwszej części dnia  uczciliśmy pamięć patrona naszej szkoły ks. Jana Twardowskiego. Następnie wyszliśmy na boisko szkolne, gdzie rozegraliśmy różne konkurencje. W tym dniu bawiliśmy się na sportowo, rywalizując między klasami. Najbardziej podobał mi się wyścig pociągów. Była to konkurencja trudna i wyczerpująca, a jednocześnie bardzo śmieszna.  Nie zabrakło również - jak to w takim dniu - słodkiego poczęstunku: lodów, pączków i napojów.

Ala Kamińska

 


 DZIEŃ MAMY I TATY

     30 maja w naszej szkole odbył się Dzień Mamy i Taty. Akademia rozpoczęła się o 11.00. Ogromnym zaszczytem było przybycie bardzo licznej grupy rodziców. Tatusiowie jak i mamusie zajęli honorowe miejsca w sali gimnastycznej. My przygotowaliśmy bardzo ciekawy oraz troszkę wzruszający występ, nad którym pracowaliśmy dość długo. Recytowane były wiersze, przedstawiane scenki oraz tradycyjnie śpiewane  piosenki.  Akademia trwała godzinę. Potem rodzice dostali swoje prezenty i usłyszeli wiele ciepłych słów. Przy stole rozmawiali, pili kawę i herbatę oraz częstowali się pysznym ciastem.

Weronika Szerszeń

 


 ZAWODY SPORTOWE W SIEDLCACH

     25 maja wybrani uczniowie reprezentowali nasze gimnazjum na  59. Zawodach Lekkoatletycznych „Szukamy talentów w środowisku wiejskim”. Nasi reprezentanci bardzo dobrze sobie poradzili:

Oto ich wyniki:

Klaudia Cegiełka - 1. miejsce – rzut oszczepem,

Ola Pawlak – 2. miejsce - rzut oszczepem,

Ala Kamińska – 1. miejsce – rzut dyskiem,

Olga Sobiech – 2. miejsce rzut dyskiem,

Jakub Lewoszewski -1. miejsce – rzut dyskiem,

Sebastian Lewoszewski - 2 miejsce rzut dyskiem,

Marek Antolik – 1. miejsce  - rzut oszczepem,

Karol Odalski – 1. miejsce – pchnięcie kulą,

Nikola Beczek – 2. miejsce – bieg na 600m,

Marcelina Beczek – 3. miejsce – bieg na 600m.

GRATULUJEMY WYNIKÓW!

Olga Sobiech


 ZAWODY W BIAŁEJ

 

     20.05.2016r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na zawody lekkoatletyczne do Białej Podlaskiej. Oczywiście nie obyło się bez zaszczytnych miejsc.

 

Uczniowie z miejscami na podium:

Jakub Lewoszewski – I m. (kula),

Marek Antolik – III m. (oszczep),

Klaudia Cegiełka – I m. (oszczep),

Aleksandra Pawlak – II m. (oszczep),

Krystian Kęnder – II m. (oszczep),

Martyna Lazurek – III m. (kula),

Kamila Pawlak – II m. (skok w dal),

Karol Odalski – III m. (kula).

Marlena Gryczon


 WYJAZD NA NOC MUZEÓW

     14 maja 2016 roku gimnazjaliści wyjechali do Warszawy na Noc Muzeów. Wyjazd ten zorganizowała pani Renata Jakubowska. Wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w McDonaldzie. Każdy kupił sobie coś do jedzenia i ruszyliśmy w dalszą drogę. Następnym przystankiem było Muzeum Neonów. Tam mogliśmy podziwiać stare neony. Potem ruszyliśmy do Muzeum Farmacji, które okazało się zamknięte. Obejrzeliśmy krótkie pokazy chemiczne, które były pokazywane w jednym z okien muzeum. Następnie poszliśmy do Zamku Królewskiego, gdzie obejrzeliśmy jedną, otwartą ekspozycję. Wiele osób wygrało tam królewskie korony z papieru. Jednym z ciekawszych punktów wycieczki były pokazy fontann pt. „Warszawskie syreny”. Przez pół godziny oglądaliśmy przedstawienie wyświetlane na wodnej mgle na zmianę z barwnymi kombinacjami fontann. Kolejnym miejscem, jakie zwiedziliśmy, było Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Oglądaliśmy tam wiele ciekawych doświadczeń. Można było wygrać nagrody i poczęstować się słodką krówką. Ostatnim muzeum jakie odwiedziliśmy było Muzeum Ziemi. Mimo późnej godzinie znów zajechaliśmy do McDonalda, aby się najeść i zmęczeni wróciliśmy do Mysłowa. To była bardzo aktywna i ciekawa wycieczka.

Magda Kamola


 GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

         11 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski. Aby uczcić setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, wybrani uczniowie ze szkół całej gminy przygotowali fragmenty powieści pisarza i je zaprezentowali. Konkurs był oceniany przez jury. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni książkami. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IIa Gimnazjum w Mysłowie, Przemek Sokół. Nagrody wręczał Pan Wójt Władysław Mika. Wszyscy uczniowie wykazali się talentem i zadowoleni wrócili do domów.

Natalia Szczęśniak

 


 WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

     10 maja 2016 roku udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie jedna grupa miała zajęcia z fizyki i biologii, a potem czas wolny. Druga natomiast wybrała się autobusem do Pałacu Kultury i Nauki a następnie na Stadion Narodowy, by zobaczyć wielką makietę kolejek. Ponownie spotkaliśmy się w galerii "Arkadia". Po godzinie czasu wolnego udaliśmy się do kina, mieliśmy do wyboru dwa filmy, więc każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wróciliśmy około godziny 2100. Wszyscy byli zadowoleni z tej wycieczki.

Katarzyna Białek


 APEL O KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ PAPIESKI 

        

     5 maja 2016r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Papieskiego. Zatytułowana była: "Za trzeci maj... Jest takie miejsce, taki kraj". Dzień rozpoczął sie od wprowadzenia przez panią dyrektor pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy Ib i IIa dotycząca rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część poświęcona Janowi Pawłowi II przygotowana przez klasę IIIb.

         Rok 2016 poświęcony jest twórczości Henryka Sienkiewicza, dlatego uczniowie naszego gimnazjum wspólnie odczytali fragmenty dzieł tego pisarza, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania dzieł Sienkiewicza.

 


 FIZYCZNY CZAR PAR

 

     25 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Czar Par”. Konkurs był adresowany do uczniów klas drugich szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego, a jego celem było popularyzowanie fizyki wśród młodzieży i motywowanie jej do nauki tego niełatwego przedmiotu. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 9 uczniów. Wszyscy bardzo dobrze wypadli, jednak najlepsi okazali się Martyna Olechowska i Damian Figat. To właśnie oni  reprezentowali naszą szkołę  w kolejnym etapie, do którego przygotowywali się pod czujnym okiem pani Marioli Kosmowskiej.

     Drugi etap odbył się 13 maja 2016r. w Gimnazjum nr 9 w Lublinie. O tytuł laureata walczyły 34 pary, które musiały wykazać  się wiedzą teoretyczną i umiejętnością wyjaśniania obserwowanych zjawisk fizycznych. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali zadania, a w finale, do którego weszło 11 drużyn, rozwiązywali krzyżówkę i wyjaśniali zaprezentowane doświadczenia. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Niestety para z naszej szkoły nie dostała się do najlepszej 11. Mimo wszystko dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fizyki i rozwijania swoich zainteresowań związanych z tym przedmiotem.

Martyna Olechowska


 MIEJSCA PAMIĘCI W NASZEJ GMINIE

     Uczennice Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie Weronika Szerzeń i Natalia Tratkiewicz zrealizowały projekt związany z programem Sejm Dzieci i Młodzieży pod hasłem Miejsca pamięci — materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.

     Podczas powstania styczniowego w Mysłowie stoczona została bitwa w dniu 4 września 1863r. Na miejscu bitwy powstała mogiła, w której leży 27 poległych walczących. W 150 rocznicę tych wydarzeń pod odnowionym pomnikiem poległych powstańców w Mysłowie odbyły się patriotyczne uroczystości. Czy my dziś o tym pamiętamy? Po przeprowadzonym badaniu już wiemy, że nie. Dlatego wystąpiłyśmy z prośbą do wójta naszej gminy i LGD o umieszczenie  mogiły powstańczej na szlaku turystycznym ziemi łukowskiej, a informacje dotyczące naszego działania rozpropagowaliśmy(ulotki) na terenie całej gminy.

 


 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     21 marca  w naszej szkole odbył się XV gminny festiwal. W tym roku śpiewaliśmy polskie ballady. Każda klasa przygotowała balladę, którą zaprezentowała  przed jury. Do naszej szkoły przyjechali także przedstawiciele szkół podstawowych z terenu gminy. Oni również zaprezentowali swoje piosenki. W przerwach odbywała się licytacja ozdób wielkanocnych na rzecz naszego potrzebującego kolegi.  Ostatnią częścią dnia wiosny były konkursy o zdrowym odżywianiu, w których skład wchodziły: plakat, hasło, carving, zmagania sportowe oraz przedstawienie witaminy. Na końcu było podsumowanie, podczas którego zostały wręczone nagrody oraz dyplomy. Wszyscy świetnie się bawili i nie możemy się doczekać przyszłego festiwalu.
                            

Natalia Tratkiewicz

 


 DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

    

     Dzień Świętego Patryka na całym świecie obchodzony jest 17 marca. Został ustanowiony ku czci misjonarza i biskupa, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii. Żył na przełomie IV i V wieku i wsławił się swoją działalnością duszpasterską, dokonywaniem rozmaitych cudów, a także szczególnym darem wykładania prawd wiary. Dzień Świętego Patryka w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserrat jest dniem wolnym od pracy. Jedną z najważniejszych tradycji obchodów tego święta jest noszenie charakterystycznych ubrań w kolorze zielonym, ponieważ jest to narodowy kolor Irlandii, który nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizuje koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Z okazji Dnia Świętego Patryka w wielu miastach organizowane są festyny, a także uliczne pochody, w których dominuje właśnie kolor zielony.

 Najbardziej popularnym symbolem Dnia Świętego Patryka jest trójlistna koniczyna. Właśnie ta roślina została wykorzystana przez Świętego Patryka, aby zobrazować istotę Trójcy Świętej. 17 marca ten symbol jest noszony w klapie ubrania przez Irlandczyków na całym świecie.

     W naszym gimnazjum świętowaliśmy 16 marca. Z tej okazji na korytarzu szkolnym odbył się kiermasz zielonych smakołyków, loteria z koniczynką, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz konkurs na najbardziej zieloną klasę i nauczyciela. Organizatorzy przewidzieli także słodkie upominki dla każdej Patrycji i każdego Patryka w szkole. Dzień minął nam bardzo szybko i wesoło.


 WARTO SIĘ UCZYĆ

     W gminie Wola Mysłowska najlepsi uczniowie otrzymują za wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia stypendia ufundowane przez Radę Gminy Wola Mysłowska. 14 marca 2016 roku 23 uczniów otrzymało z rąk Wójta Gminy, p. Władysława Miki stypendia w wysokości od 150 do 250 zł. Ich wysokość uzależniona była od liczby zdobytych punktów. Stypendyści:

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Magdalena Sokół

Damian Sobiech

Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Natalia Gomoła

Arkadiusz Kwas

Wiktoria Klimek

Natalia Tratkiewicz

Karolina Dadas

Martyna Olechowska

Damian Figat

Magdalena Kamola

Alicja Kamińska

Daniel Frąc

Olga Bielecka

Magdalena Chmura

Aleksandra Wojtasik

 


 DZIEŃ KOBIET

     Jak co roku w naszej szkole 8 marca wszyscy chłopcy pamiętali o święcie kobiet. Dla swoich koleżanek w klasach przygotowali życzenia i drobne upominki. Również Pan Wójt Władysław Mika miał dla nas niezwykłą niespodziankę, a mianowicie z jego inicjatywy tego dnia odwiedził naszą szkołę Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Występ bardzo nam się podobał, momentami zapierał dech w piersi. Po występie nie mogliśmy się powstrzymać i postanowiliśmy porozmawiać z tancerzami. W wywiadzie, jaki przeprowadziliśmy po występie, dowiedzieliśmy się, że tylko kilku tancerzy posługuje się językiem polskim. Komunikację ułatwił mam pan, który prowadził pokaz. Wiele osób na pewno ciekawi, w jakim wieku są tancerze. Okazało się, że dziewczęta mają od 14 do 16 lat. Swoją przygodę z tańcem zaczynały, gdy miały około 5 lat. Oprócz grupy dziewcząt tańczyła dla nas też para, Ola i Roman. Ola ma 22 lata. Zaczynała tańczyć w wieku
4 lat. Ogromnym zaskoczeniem dla nas okazało się to, że ta para tańczy ze sobą tylko przez 4 miesiące! Ich nauczycielka stwierdziła, że osiągnęli taki poziom dzięki ogromnej pracy i staraniom. Niektóre osoby z zespołu przyjeżdżają do Polski już od 16 lat, jednak cała grupa od 3 lat. Na pytanie o ich odczucia związane z występem w naszej szkole, artyści odpowiedzieli, że było fajnie. Podobała im się atmosfera i odbiór ich tańca przez uczniów. Pani nauczycielka powiedziała, że wszyscy mają ogromne szczęście, że mogą tańczyć i pokazywać to innym. Określiła grupę jako pełną pasji, zaangażowania i pracowitości. Na koniec podziękowaliśmy artystom i zaprosiliśmy ich ponownie do naszej szkoły.

Magda Kamola

 


 MIEJSCA PAMIĘCI

 

Miejsca pamięci — materialne świadectwo

wydarzeń szczególnych dla lokalnej

 i narodowej tożsamości

Podczas powstania styczniowego w Mysłowie stoczona została bitwa w dniu 4 września 1863r. Na miejscu bitwy powstała mogiła, w której leży 27 poległych walczących. W 150 rocznicę tych wydarzeń pod odnowionym pomnikiem poległych powstańców w Mysłowie odbyły się patriotyczne uroczystości.

Czy my dziś o tym pamiętamy?

Postanowiłyśmy sprawdzić wiedzę mieszkańców naszej gminy na temat tego miejsce. Po przeprowadzonych badaniach ustaliłyśmy, iż nie jest ona zbyt duża. Wystąpiłyśmy z prośbą do wójta naszej gminy o umieszczenie  mogiły powstańczej na szlaku turystycznym ziemi łukowskiej.

 

ZAJDŹ, ZAPAL LAMPKĘ, PODZIĘKUJ

PAMIĘTAJ

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM W MYSŁOWIE

 


 

 


  


CHOINKA SZKOLNA

     30 stycznia w szkole odbyła się choinka. Uroczystość dla gimnazjalistów rozpoczęła się o 15.00 na sali gimnastycznej powitaniami przez rodziców i nauczycieli. Ok. godz. 16.30 zabawa się rozkręciła. Przyszło bardzo dużo osób. Nie tylko z naszego gimnazjum, ale przyszli także absolwenci i inni uczniowie. O 17.30  udaliśmy się na poczęstunek  oraz po odbiór paczek.  Gdy powróciliśmy, nasz zespół  ‘’COVERS’’  już na nas czekał. Co kilka minut dołączało więcej osób. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy wybrać króla i królową parkietu. Ok. godziny 20 przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego oraz Panią Dyrektor zostały przedstawione wyniki głosowania. Królem został Dawid Redzik z 3a, a Królową - Kamila Pawlak z 2b. Gratulujemy! Fantastyczna zabawa skończyła się kilka minut po 22. Nie mogę doczekać się następnego roku !

Weronika Szerszeń

 


DZIEŃ BRYTYJSKI

 

26 stycznia w naszej szkole odbył się „British Day”, czyli „Dzień Brytyjski”. Klasa IIIB, z pomocą IB, przygotowała ciekawy i śmieszny apel. Pojawiła się nawet królowa Elżbieta! Mogliśmy poznać też różne obyczaje i święta, takie jak Halloween. Następnie klasa IIA przedstawiła kilka ciekawych scenek. Po części artystycznej uczniowie wzięli  udział w teście wiedzy o Wielkiej Brytanii. Potem jury oceniło wcześniej przygotowane zabytki Wielkiej Brytanii i test. Rozdano dyplomy, a na deser Daniel Pawlak i Albert Mika przedstawili wyjątkowo zabawny kabaret. Całe wydarzenie uważam za bardzo udane.

Magda Kamola

 


WYCIECZKA NA ŁYŻWY

 

20 stycznia 2016 roku udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw pojechaliśmy na Stadion Narodowy, aby pojeździć na łyżwach. Po godzinnej jeździe udaliśmy się autobusem do galerii „Arkadia”, ponieważ byliśmy zmęczeni i głodni. Tam mieliśmy około dwóch godzin wolnego, aby zrobić zakupy. Następnie udaliśmy się do kina, mieliśmy do wyboru dwa filmy, więc każdy był zadowolony. Wróciliśmy około godziny 2000. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

                Marlena Gryczon

 


GIMNAZJALIŚCI GRAJĄ Z WOŚP

 

W niedziele 10 stycznia 2016 roku odbył się kolejny, w tym roku, już 24, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Mierzymy Wysoko”. W naszej szkole, jak co roku, zebrało się 26 chętnych uczniów, którzy pod opieką  p. Anny Kamińskiej i p. Agnieszki Zalewskiej działali dla WOŚP-u.  Każdy wywiązał się jak należy i pilnie zbierał pieniądze do puszek. Najwyższa kwota, jaką zebrał jeden wolntariusz w naszej szkole, przekroczyła 500 zł. Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord. Tym razem łącznie zebraliśmy  4804,89zł. Pieniądze mają zostać przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Wszystkim wolontariuszom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Natalia Tratkiewicz

 


 


ODBLASKI

 

17 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się akcja organizowana przez panią Małgorzatę Odalską. W każdej klasie liczono osoby, które miały na sobie kamizelki odblaskowe. Dodatkowo liczono elementy odblaskowe, takie jak: breloki, smycze, buty, sznurówki itd. Wygrała klasa Ia. Miejsce drugie zajęły klasy: IIa, Ib i IIIb,
a trzecie: IIb i IIIa.

 


XV KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ "POEZJA KSIĘDZA JANA"

    

     W czwartek, 3 grudnia 2015 roku, uczniowie naszego gimnazjum zebrali się w sali gimnastycznej, aby wyrecytować i zaśpiewać poezję napisaną przez patrona naszej szkoły - Ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie w piękny sposób uczcili jego pamięć.

     Twórczość księdza mówi o Bogu, jak i o ludziach i ich problemach. Znajdziemy w niej również liczne odwołania do przyrody. Wiersze tego poety często mają charakter modlitewny. Wyniki wyżej wspomnianego konkursu prezentują się następująco:

WIERSZ:

I - Natalia Tratkiewicz kl. IIa;

     Nikola Beczek kl. IIIb;

II - Marcelina Beczek kl. Ia;

III - Izabela Goliszewska kl. Ib;

       Weronika Skwarek kl. IIIa;

       Kamila Kamola kl. IIb

POEZJA ŚPIEWANA:

I - Bartosz Matyjasek kl. Ib;

II - Natalia Szczęśniak kl. Ia;

      Weronika Szerszeń kl. IIa;

      Sandra Włodarczyk,

      Jola Broś,

      Klaudia Jakubiec kl. IIb;

III - Patrycja Twardziak kl. IIIb;

      Uczennice z kl. IIIa

Natalia Gomoła

 


ANDRZEJKI

    

     26 listopada w naszej szkole odbyła się otwarta dyskoteka andrzejkowa.  Grał na niej Dj Simon. Przybyło wielu naszych absolwentów wraz z koleżankami i kolegami z nowych szkół. Dyskoteka rozpoczęła się o 16., a trwała do 21. Wejść można było tylko do 17. Mimo wszystko nie było żadnych problemów, wręcz przeciwnie, wszyscy zastosowali się
w zupełności do regulaminu oraz świetnie się bawili i nikt nie podpierał ścian. Miejmy nadzieję, że nasza Pani Dyrektor nadal pozwoli nam organizować otwarte dyskoteki.

Natomiast 27. listopada na długiej przerwie każdy mógł się dowiedzieć, co go czeka w przyszłości, biorąc udział we wróżbach andrzejkowych. Było bardzo ciekawie i zabawnie.

Weronika Szereszeń


KONKURS FOTOGRAFICZNY W MUZEUM

     Kilkoro uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w powiatowym konkursie fotograficznym pod hasłem „Ekologiczny krajobraz powiatu łukowskiego”. 18 listopada 2015 roku zostaliśmy zaproszeni na otwarcie wystawy pokonkursowej do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Podczas tej uroczystości zostały również wręczone nagrody laureatom. Z naszej szkoły aż trzy osoby zajęły czołowe miejsca i wygrały bardzo atrakcyjne nagrody. A mianowicie:

Natalia Tratkiewicz kl. IIA - II miejsce     

Magdalena Kamola kl. IIIB - III miejsce    

Alicja Kamińska kl. IIIB - wyróżnienie

 


 DNI CZEKOLADY I SŁODYCZY

     13 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Naszym pierwszym celem były Łazienki Królewskie. Niespodzianką dla każdego były wiewiórki, które tam spotkaliśmy
i które nie bały się ludzi, i chodziły za wszystkimi. Zwiedziliśmy tam muzeum i piękny park z Pałacem na Wyspie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Tam mogliśmy zobaczyć eksponaty z powstań i wojen,  prezentacje oraz filmy. Następnie nadeszła pora na najbardziej wyczekiwany punkt wycieczki … a mianowicie Pałac Kultury i Nauki a w nim wystawa z okazji Dni Czekolady i Słodyczy. W kolejce staliśmy niecałe 20 minut, choć ludzi  i wycieczek był ogrom. W wejściu przywitała nas ogromna fontanna czekolady i wieeeele babeczek oraz przeróżnych słodyczy: sękacze, muffiny, lizaki, pierogi czekoladowe, wystawy tortów, babeczki, fontanny  czekoladowe, ciasta i milion innych bardzo słodkich pyszności, które pochłonęły nas doszczętnie. Wszystko było cudowne, piękne i pyszne. Nie mogliśmy nie ulegnąć takim pokusom. Spędziliśmy tam około dwóch godzin. Pełni i spełnieni wyruszyliśmy do Złotych Tarasów, gdzie mieliśmy 2,5 godz. wolnego czasu. Uczniowie rozproszyli się. O godzinie 17. przy kinie mieliśmy zbiórkę, po czym poszliśmy na film „Listy do M2”. Wycieczka była świetna!  Zdecydowanie najlepsza! Tyle dobroci jednego dnia!

Weronika Szerszeń

 


POLACY RODAKOM

    

 

     Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Polacy- Rodakom. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę żywności, książek z polską literaturą piękną oraz małych zabawek.  W ten sposób chcieliśmy pomóc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą naszego kraju, głównie na terenach Ukrainy, która obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Zbiórka  trwała od 26 października do 4 grudnia 2015 roku. Była prowadzona przez panią Małgorzatę Odalską. Gospodarz szkoły rozdał ulotki na temat akcji. Klasa, która przyniosła najwięcej rzeczy dostała punkty do „Klasy Roku”.

     W ubiegłym roku zostało przygotowane prawie 3000 paczek, natomiast
w tej edycji jest  jeszcze większe oczekiwanie naszych Rodaków na paczki.

 

Martyna Olechowska


11 LISTOPA W SZKOLE

     „Niepodległość znaczy wolność"-  pod takim hasłem uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy i świata.

„Tu, gdzie jest dom nasz, twój i mój,
gdzie lasy są i rzeki nasze,
gdzie każdy ojciec szedł na bój,
gdzie Biały Orzeł na sztandarze."

     Wiersze związane z historią naszej ojczyzny zaprezentowali: Natalia Tratkiewicz, Olga Bielecka, Nikola Beczek i Arek Kwas.

„Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną 
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat
ubiera, 
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno 
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera. 

Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, 
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu
pryska, 
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową 
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska."

     Podczas naszej akademii nie zabrakło również piosenek nawiązujących do tego święta. Najpiękniejsze melodie przybliżyli nam: Weronika Szerszeń, Magda Kamola, Ala Kamińska i Paulina Matyjasek.

     Po apelu nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Ala Kamińska

 


NIESAMOWITA WYCIECZKA

     Dnia 10.11.2015r. udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie podążaliśmy trasą piłkarza. Potem poszliśmy do oceanarium, wszyscy myśleli, że będzie nudno, ale zostaliśmy mile zaskoczeni. Weszliśmy do pomieszczenia, które było jak statek podwodny. Płynęliśmy po oceanie i nagle uderzył w nas rekin, zatrzęsła się podłoga i zaczęła nam pękać szyba. Rekin uderzył jeszcze kilka razy, aż w końcu szyba całkiem pękła i zaczęła nam się wlewać woda na pokład.  Następnie udaliśmy się do galerii „Złote Tarasy”, tam mieliśmy około 2 godzin wolnego czasu. Mogliśmy coś zjeść i zrobić zakupy. Część osób wybrała się na film „Spectre”, a druga część na film  „Ugotowany”. Wróciliśmy około godziny 2000. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

       Marlena Gryczon

 


WYCIECZKA DO REZERWATU JATA

     4 listopada 2015r. uczniowie klas 0 - III wybrali się na wycieczkę do rezerwatu Jata. Niektórzy z uczniów na tę wyprawę zaprosili swoich rodziców. Na miejscu spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadzała nas po lesie i opowiadała nam ciekawe historie o drzewach i zwierzętach, np. dowiedzieliśmy się, że drzewem chronionym w rezerwacie jest jodła. W pewnym momencie zauważyliśmy wiewiórkę, która skakała po gałęziach. Podczas tego spaceru mogliśmy również wziąć udział w różnych zabawach, np. naśladowaliśmy zwierzęta, skakaliśmy po mchu oraz urządziliśmy jesienną bitwę na liście. Wycieczkę zakończyło ognisko i miło spędzony czas na placu zabaw.

Uczniowie kl.II

 


KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ JUŻ SĄ...

     Od 2 listopada uczniowie szkoły podstawowej mogą wypożyczać nowe książki, które zostały zakupione w ramach programu "Książki naszych marzeń". Do naszej biblioteki trafiło 88 nowych, kolorowych i pięknie wydanych książek, m in. pojawiły się takie tytuły jak: "Dziennik Cwaniaczka", "Nela mała reporterka", "Szkolne przygody Mikołajka", "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", komiksy: "Asteriks i Obeliks", "Kajko i Kokosz", "Calvin i Hobbes" oraz wiele innych ciekawych pozycji.

Biblioteka szkolna zaprasza!


 

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do programu Insta.Ling dla szkół.

Uczniowie zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy systematycznie uczą się nowych słówek z języka angielskiego oraz zdobywają bardzo dobre oceny z przedmiotu.

 

Czym jest Insta.Ling?

     Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej nauki słówek z języka obcego oraz ortografii. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół, rodziców i dzieci jest bezpłatne.

Korzyści z przystąpienia do Programu

Dla nauczyciela:

    zarządzanie pulą słówek do nauczenia

    weryfikacja systematyczności pracy uczniów

    śledzenie postępów uczniów i zestawienia wyników

    bezpłatny dostęp do zaawansowanych słówek

Dla ucznia:

    możliwość bezpłatnej nauki z Insta.Ling

    nauka poprzez quiz

    poziom trudności dostosowany indywidualnie do poziomu ucznia

    motywowanie do systematycznej pracy

 

     Naszym uczniom życzymy wytrwałości w nauce nowego słownictwa.

     Więcej informacji o programie na stronie WWW.instaling.pl.

                                                         

                                                           

Koordynatorzy:

Paulina Bany i Monika Oszal


UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

    

     16 października nasza szkoła, pod czujnym okiem pani Małgosi Odalskiej, wzięła udział w akcji „Ratujemy i Uczymy Ratować”, która odbyła się podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Celem akcji była nauka udzielania pierwszej pomocy oraz pobicie zeszłorocznego rekordu. Wszystkie priorytety akcji zostały wykonane. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów. W nagrodę za udział uczniowie otrzymali apteczki, w których można było znaleźć bandaż, gumowe rękawiczki, koc ratunkowy oraz aparat do sztucznego oddychania usta usta. Akcja została zorganizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Magda Kamola

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     14 października 2015 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IIa pod przewodnictwem pani Anny Kamińskiej i pana Przemysława Mańko przygotowali wyjątkowo ciekawe przedstawienie. Pokazali nam nasze szkolne życie w rytmie muzyki i żartu. Następnie gospodarze klas złożyli życzenia nauczycielom, a przedstawiciele klas specjalnie dla polonistów zaśpiewali piosenkę Kabaretu Smile "Błędy językowe". Każdy pracownik naszej szkoły dostał kwiat w podziękowaniu za poświęcenie i pracę. Pani dyrektor rozdała również nagrody dla swoich pracowników. Potem rozeszliśmy się do swoich klas, aby jeszcze raz podziękować wychowawcom.

Magda Kamola

 


BIWAK KL. IA

 

Biwak - nieprzespana noc,

wzięliśmy ze sobą koc.

My młodzież tylko na to czekamy,

swoją energią urzekamy.

Do lat dziecięcych wróciliśmy,

gdy w zbijaka zagraliśmy.

Karaoke na nas czekało

i do tańca zachęcało.

Śpiew i piłka były,

nasze panie zachwyciły.

Pani Ala i Agnieszka popcorn przyrządziły,

do maratonu filmowego wszystkich zachęciły.

O północy się kryliśmy,

wszystkich straszyliśmy.

Pytania i wyzwania były,

do kręcenia butelką zachęciły.

Rano wszyscy byli zmęczeni

lecz zabawą napełnieni.

 

Natalia Goliszewska

 


NAKRĘCENI DESPERACI

     Film został nakręcony przez uczniów Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie. Bierze on udział w konkursie organizowanym przez MEN pt. "Książki naszych marzeń".

 


WYCINANKI LUDOWE

     5 października 2015r. w naszej szkole gościliśmy panie z Regionalnego Muzeum z Łukowa, które przeprowadziły w klasach  0 - III warsztaty, dotyczące wykonywania ludowych wycinanek. Najmłodsi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, do czego kiedyś służyły wycinanki i oczywiście, jak je wykonać. Powstało bardzo dużo kolorowych i ciekawy prac. Najładniejsze zostały przekazane na konkurs do muzeum.

 


KAMPANIA WYBORCZA NA PRZEWODNICZĄCĄ SU

     Dnia 30 września w naszej szkole odbyły się wybory samorządowe. Tegorocznymi kandydatkami były: Weronika Szerszeń z klasy IIA,  Weronika Kruk z klasy IIIA oraz Marlena Gryczon z klasy IIIB. Rywalki prowadziły zacięte kampanie wyborcze. Wszystkie dziewczyny miały szansę na wygraną. Każda wykonała swoje plakaty z planem wyborczym. Wszystkie  miały świetne pomysły. W kampanii kandydatek znajdowały się przywieszki oraz różne pyszności takie jak: babeczki, ciasto i lizaki. Przeprowadzona została również debata wyborcza ogłaszana przez Radiowęzeł. Wybory trwały przez trzy lekcje. Przebiegły prawidłowo i z ogromną przewagą. Komisja w składzie: Alicja Kamińska, Olga Bielecka oraz Natalia Tratkiewicz sprawnie policzyła głosy. Wybory samorządowe wygrała Weronika Szerszeń z klasy IIA z liczbą głosów 70, drugie miejsce zajęła Weronika Kruk z liczbą głosów 28, a miejsce trzecie zajęła Marlena Gryczon z liczbą głosów 22. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i życzymy samych sukcesów.

Natalia Tratkiewicz


 WYCIECZKA DO LUBLINA

         30 września 2015r. uczniowie klas II-VI ze Szkoły Podstawowej w Mysłowie wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Wandowie i opiekunami  wybrali się na wycieczkę do Lublina. Wyjechaliśmy o godz. 715 sprzed szkoły i już od początku dopisywały nam dobre humory, bo wiedzieliśmy, że zapowiada się dobry dzień.

         Jechaliśmy około dwóch godzin.  O 940 spotkaliśmy się na Podzamczu z panem Przewodnikiem Mariuszem Borkowskim. Następnie pojechaliśmy zwiedzać obiekt sportowy Atlas  Arenę Lublin. Bardzo podobała nam się boisko, sala VIP-ów, a także loża prasowa. Mogliśmy tam poczuć się jak dziennikarze lub gwiazdy sportowe. Odpowiadaliśmy na pytania lub zadawaliśmy je kolegom i oprowadzającemu nas panu, robiliśmy zdjęcia, sprawdzaliśmy się w roli kibiców i głośno krzyczeliśmy.

         O 1130 wybraliśmy się na spektakl teatralny w Teatrze Andersena w reżyserii i choreografii holenderskiego twórcy Jacke Timmermansa pt. "Alicja w Krainie Czarów". Sztuka zaskoczyła nas zupełnie, bo pada w niej tylko kilka zdań w obcy języku, a treści są przekazywane widzom poprzez muzykę, mimikę, ruch sceniczny, taniec, strój i światło. Wszyscy widzowie poddali się nastrojowi płynącemu ze sceny i z uwagą śledzili grę aktorów. Treść dotyczyła samotności i braku akceptacji. Rozgrywała się na pograniczu jawy i snu, pewnie w jakimś sierocińcu. Jedyną rozrywką przebywających tam  dzieci okazała się świat marzeń. Ważną rolę w spektaklu odgrywała magiczna suknia, która umożliwiała spełnianie marzeń i pragnień, dawała siłę i poczucie władzy.

Po spektaklu byliśmy za kulisami teatru i wysłuchaliśmy opowieści pracownika teatru o różnych typach lalek. Niektóre z nich mogliśmy animować potrząsając kijkami lub sznurkami i przymierzaliśmy maski, które były wykorzystywane w przedstawieniach.

          Po spotkaniu zwiedzaliśmy lubelską  Starówkę. Oglądaliśmy przepiękne odnowione budowle. Zobaczyliśmy również budynek, w którym zmarł Jan Kochanowski, przebywał Józef Ignacy Kraszewski,  i mieszkał polski skrzypek Henryk Wieniawski. Pan przewodnik opowiedział nam wiele legend i historii z dreszczykiem o czartach, niesprawiedliwych wyrokach sądu i czarcich kamieniach.

         Później pojechaliśmy do ogrodu botanicznego. Tam oglądaliśmy niesamowite rośliny np. kaktusy, bananowce czy rośliny biblijne. Zachwyciły nas mandarynki i banany rosnące na drzewach i pięknie kwitnące kwiaty.  Weszliśmy również do szklarni i przebywaliśmy przy domku Kościuszki i Chatce Baby Jagi,

         Po takiej wyprawie byliśmy zmęczeni,  więc pojechaliśmy do MC Donalds,  gdzie mogliśmy coś zjeść. Niektórym z nas ten punkt wycieczki spodobał się niestety najbardziej.

Następnie cali i zdrowi wróciliśmy około 19. 20 do Mysłowa, gdzie przed szkołą czekali już stęsknieni rodzice, by zabrać nas do domów.

Na długo zapamiętamy tę wycieczkę, bo bardzo ciekawie spędziliśmy czas.

 

Uczniowie kl.VIWARSZTATY ZAWODOZNAWCZE

    

     28.09.2015 r. nasze gimnazjum, po raz kolejny, odwiedziła pani Renata Okoń, która jest psychologiem oraz doradcą zawodowym (jedynym w powiecie łukowskim). Pani Renata prowadziła wśród nas trzecioklasistów warsztaty zawodoznawcze trwające trzy godziny lekcyjne.

         Na początku pani psycholog przedstawiła się, opowiedziała  o sobie i swojej pracy oraz powiedziała nam na czym będzie polegało to spotkanie. Potem sami my uczestnikowi warsztatów musieliśmy się zaprezentować. Dowiedzieliśmy się o sobie dużo ciekawych informacji, o których nie wiedzieliśmy mimo naszej długiej znajomości. Następnie z naszych krzeseł zrobiliśmy pociąg i udawaliśmy doradców zawodowych. Wykorzystując naszą wiedzę na temat koleżanek i kolegów, musieliśmy  osobie siedzącej przed nami udzielić rady proponując szkołę, kierunek (w przypadku technikum) bądź profil (w przypadku liceum) oraz podać argumenty popierające nasz wybór. Większość decyzji było trafnych i byliśmy zdziwieni, że nasi rówieśnicy idealnie wybrali. Następnie podzieliliśmy się na kilka grup ze względu na nasze umiejętności np. grupa badaczy czy realistów. Wtedy z pomocą pani Renaty i pani wychowawczyni wstępnie decydowaliśmy o naszej przyszłej szkole. Dużo osób już wcześniej wiedziało,  gdzie chcą pójść i zostali upewnieni czy dobrze wybrali, a niektórzy nie mieli żadnego pomysłu na dalszy etap edukacji, więc pani Renata spieszyła z pomocą. Na koniec wypełniliśmy ankiety dotyczące naszego spotkania z panią psycholog.

         Tak nam minęły warsztaty zawodoznawcze. Myślę, że każdemu z nas przydały się takie zajęcia. Były ciekawe oraz przydatne. Szkoda, że tak szybko się skończyły. Uważam, że większości, tak jak mi, podobały się i chcielibyśmy jeszcze raz takie spotkanie. 

                                      Wojciech AntolikWIELKI SUKCES NASZEGO KOLEGI

     W dniach 26-27 września 2015 r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Jakub Lewoszewski uczeń III klasy Gimnazjum im ks. J. Twardowskiego w Mysłowie został wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem – 58, 89 m (w ubiegłym roku był trzeci). Gratulacje dla ucznia i jego trenera – nauczyciela W-Fu w gimnazjum p. Mariusza Zawadzkiego.

WYJAZD NA MECZ LEGII

     24 września wybraliśmy się już po raz kolejny na mecz naszej Legii Warszawa. Wyjechaliśmy o 17.00 spod szkoły. W autobusie było bardzo fajnie i wesoło, ponieważ przez całą drogę ćwiczyliśmy śpiewanie piosenek zagrzewających piłkarzy do walki.  Mecz był dość ważny, gdyż  był on w 1/8 pucharu Polski. Grała Legia Warszawa vs. Lechia Gdańsk. Spotkanie rozpoczęło się o 20.30, a po jego zakończeniu wyszliśmy bardzo dumni i zadowoleni, gdyż  legioniści wygrali 4:1. Do domu wróciliśmy ok. 2 w nocy.

Weronika Szerszeń


WYJAZD NA "SKĄPCA"

         23 września odbyła się wycieczka klasy Ia ,IIa do teatru w Siedlcach na spektakl „Skąpiec’’. Wyjechaliśmy  spod szkoły w Mysłowie o godzinie ósmej trzydzieści. Zanim udaliśmy się do teatru, mieliśmy wolny czas w centrum handlowym. W budynku teatru można było podziwiać plakaty, teatralne obecnie granych sztuk. Gdy weszliśmy na salę, każdy zajął miejsce i rozpoczęło się przedstawienie. „Skąpiec’’ został przedstawiony w wersji współczesnej, która ukazała poza treścią komedii Moliera kulisy powstawania spektaklu. Dzięki wspaniałej grze aktorów można było lepiej zrozumieć bohaterów, ich dzieje i uczucia. Pa zakończeniu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami widzów. Szczególnie spodobało nam się „selfi’’, który zrobili aktorzy i zamieścili na facebooku. Następnego dnia każdy uczestnik mógł odnaleźć siebie na zdjęciu zamieszczonym na gazetce szkolnej.

Kamila KamolaMIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPORTOWE

 

     22 września w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne. Po wielu zmaganiach przywieźliśmy 13 medali w następujących konkurencjach.

 

Natalia Tratkiewicz- złoty medal -oszczep

Ola Pawlak- złoty medal - oszczep

Marek Antolik- złoty medal - oszczep

Kuba Lewoszewski- złoty medal - dysk

Marcin Lada- złoty medal - dysk

 

Krystian Kęnder- srebrny medal - oszczep

Karol Odalski- srebrny medal - kula

Kuba Mucha- srebrny medal - oszczep

Czarek Bańcerek- srebrny medal - kula

 

Paulina Ragus- brązowy medal - oszczep

Olga Sobiech- brązowy medal - dysk

Marlena Gryczon- brązowy medal - oszczep

Hubert Krawczyk - brązowy medal - oszczep

 

     Drużynowo nasza szkoła zdobyła drugie miejsce. 

     W  Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Damian Grzyb zajął II miejsce w biegach przełajowych.

     Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów ;-)

Ala Kamińska kl. IIIb

 


WYJAZD DO WILGI

 

     17 września klasa IIIb w towarzystwie kilku osób z klas drugich uczestniczyła w wyjeździe do Wilgi na paintball.

         Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 8.40. Po godzinnej jeździe busem dotarliśmy na miejsce, na teren rodzinnego parku rozrywki „Wodna Kraina". Zaczęliśmy rozglądać się po okolicy. Kiedy zbadaliśmy dokładnie teren, przyszedł czas na ubranie chroniących nas kombinezonów i zbiórkę. Potem udaliśmy się na miejsce bitwy, gdzie miała się polać farba. Animatorzy podzielili nas na dwie drużyny, objaśnili zasady gry, rozdali markery i kaski. 

         Przez najbliższe dwie godziny toczyła się zacięta walka między drużyną czerwonych i czarnych według przeróżnych scenariuszy. Jeden z nich polegał na przechwyceniu ukrytego w lesie sztandaru. Ogólnie walka była bardzo wyrównana, lecz w tej konkurencji górą była sprzymierzona armia czerwonych. Kiedy skończyła nam się amunicja, wykończeni udaliśmy się na teren parku. Tam na zakończenie mieliśmy ognisko. 

Działania odbywały się w ramach projektu "LAMA - Lokalna Akademia Młodzieżowego Animatora" współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej w Stoczku Łukowskim.

Ala Kamińska

 

 


DYSKOTEKA OTRZĘSINOWA


     17 września w gimnazjum odbyła się pierwsza dyskoteka w nowym roku szkolnym 2015/2016. W jej trakcie zostały przeprowadzone otrzęsiny dla klas I gimnazjum. Na zabawie zjawiło się wielu uczniów. Muzyka bardzo przypadła obecnym do gustu – większość tańczyła i świetnie się bawiła. Na otrzęsinach było sześć konkurencji pomiędzy klasami Ia i Ib. Pierwsza konkurencja polegała na tym, że jeden uczeń z Ia i jeden uczeń z Ib z zawiązanymi oczami musieli spróbować krakersów z ketchupem i pastą do zębów, a wygrywała osoba, której bardziej smakowało. Druga runda polegała na tym, żeby z miski, w której była woda i nektarynki, bez użycia rąk wyjąć owoce. Uczniowie świetnie sobie z tym poradzili. W trzeciej konkurencji uczniowie, również z zawiązanymi oczami, dostali dwa kubeczki: jeden z przecierem pomidorowym, drugi z sokiem z kwaszonych ogórków. Na podstawie smaku musieli stwierdzić, co to jest. W czwartej rundzie trzeba było odpowiadać na pytania o naszej szkole. Uczestniczący w tej konkurencji wykazali się wiedzą. W piątej konkurencji chodziło o prześliźnięcie się pod stolikiem i przejście po ławce odwróconej do góry nogami z ciężkim plecakiem. Następnie uczeń Ia i uczennica Ib sprawdzali, co znajdowało się w ich plecakach. Do ostatniej rywalizacji były potrzebne dwie pary z przeciwległych klas. Uczniowie przyczepili sobie ogony z bibuły, a ich zadaniem było to, aby przy tańczeniu ich nie podeptać. Pary tańczyły raz wolno, raz szybko, w rytm muzyki. Dobrze sobie poradzili. Ostatecznie otrzęsiny wygrała klasa Ia.

     Cała impreza była bardzo udana. Gimnazjaliści proszą o więcej!

Natalia Gomoła

 


WYCIECZKA ROWEROWA

 

     16 września 2015 roku uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią panią Renatą Jakubowską i panią Mirosławą Porakowską wyruszyli na wycieczkę rowerową  do Woli Okrzejskiej. Wyjechaliśmy spod szkoły o ósmej trzydzieści . Wybraliśmy trasę przez Jarczew, Feliksin i Okrzeję. Pierwszy postój odbył się w miejscowości przy Pomniku Pamięci dla Pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej. W Woli Okrzejskiej pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Henryka Sienkiewicza. Przewodnik oprowadzał nas po domu, w którym urodził się pisarz. Opowiadał nam o życiu słynnego Polaka, o jego miłościach  i inspiracjach i o tym, że otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt pracy a nie tylko za „Quo vadis’’ jak większość z nas uważa. Pobyt w muzeum pogłębił naszą wiedzę o Polaku, który pokrzepiał serca swych rodaków. Następnie udaliśmy   się na kopiec Sienkiewicza i z góry podziwialiśmy wspaniałe widoki na Ziemię Okrzejską. Podczas powrotu zaczął szwankować rower jednemu z uczestników, dzięki pomocy mieszkańców jak i kolegów po niedługim czasie pojazd został naprawiony. Pogoda była bardzo dobra, słoneczna, z lekkim wiaterkiem, dzięki temu dobrze nam się jechało. Myślę, że każdemu ta wycieczka się podobała.

Kamila Kamola

 


KOLEJNY ROK PRZED NAMI

     1 września rozpoczął się rok szkolny 2015/2016. W naszej szkole powitaliśmy 34 nowych uczniów klas pierwszych, którzy zostali podzieleni na dwie klasy: Ia (wychowawca p. Alicja Majek) oraz Ib (wychowawca p. Krystyna Mazur). Pani dyrektor po przywitaniu wszystkich uczniów i nauczycieli przedstawiła nowych pracowników naszej szkoły, a są nimi ks. Piotr Piętka, który uczy religii w gimnazjum oraz Katarzyna Zięcina, która jest wychowawczynią klasy 0. 2 września ksiądz Piotr odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów i nauczycieli. Pod koniec  mszy zostały  poświęcone plecaki uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W ten oto sposób wzmocnieni także duchowo wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. Drodzy uczniowie nie martwcie się - do wakacji tylko 298 dni!

Magda Kamola