PRZEMIJAJĄ SZPAKÓW POKOLENIA

     Pod takim hasłem spędziliśmy Dzień Patrona i jednocześnie Dzień Ziemi. Odbyło się to w czwartek 20.06.2013roku. Organizatorkami wszystkich konkursów były Panie: Renata Jakubowska i Miłosława Porakowska. Cały dzień był podzielony na dwie części.

     W pierwszej z nich  odbył się Dzień Patrona. Najpierw uczniowie zostali zapoznani przez Panią Dyrektor z planem dnia. Potem uczniowie klas pierwszych A i B zaprezentowali reszcie szkoły krótką akademię dotyczącą życia i twórczości patrona naszej szkoły Księdza Jana Twardowskiego. Potem wytypowani uczniowie  poszczególnych klas gimnazjum napisali test wiedzy. Inni mieli wybrać z koperty wiersz.  Wychowawcy i opiekunowie każdej klasy podzielili pozostałych uczniów na trzy grupy. Każda z  nich miała inne zadanie do wykonania. Pierwsza miała na kolorowych balonach narysować ilustracje do jednego z wierszy naszego patrona. Zadaniem drugiej grupy było pójście do klasy i odnalezienie kartki. Były na niej zapisane kolejne czynności , które mieli wykonać uczniowie. Trzecia grupa musiała ułożyć melodię do jednego z wierszy Księdza Jana Twardowskiego. Jury oceniło wszystkie konkurencje i podsumowało.  Każda z klas, niezależnie od miejsca, dostała dyplom na pamiątkę.

     Po krótkiej przerwie odbyły się kolejne konkurencje związane z Dniem Ziemi. W tym roku był on poświęcony ptakom. 

     Wcześniej każda z klas miała przygotować dwa ptaki zrobione metodą origami i plakat prezentujący danego ptaka. W ciągu trzech tygodni uczniowie mieli przygotować się do zaprezentowania:  dowolnej piosenki, wiersza, gawędy lub bajki o ptaku, którego wcześniej wylosowali oraz plakatu i stroju danego ptaka. Ponadto po dwie osoby z klasy miały przygotować się do konkursu niespodzianki i konkursu frazeologicznego.  Jedna osoba z każdej klasy kilka dni wcześniej dostała od Pani Miłosławy Porakowskiej pióro. Mogła je sobie zaostrzyć i poćwiczyć pisanie. W czwartek wytypowana osoba miała napisać kilka zdań o ptakach. Konkurencje były nieco pomieszane. Po pierwszej części, w której odbyła się część konkursów odbyła  się krótka prezentacja przygotowana przez naszego gościa – jednego z członków stowarzyszenia Bocian. Dołączył on później do komisji i razem z innymi nauczycielami oceniał występy klas.

     Miejmy nadzieję, że za rok konkurencje będą równie wspaniałe i pomysłowe.

Kinga Janaszek


LEKCJA CHEMII Z ORLENEM

     18 czerwca 2013r w naszej szkole odbyło się spotkanie z dwoma sympatycznymi kobietami chemikami z Orlenu. Opowiadały nam o gazie łupkowym i ropie naftowej. Pokazywały nam różne doświadczenia. Dowiedzieliśmy się, skąd wydobywa się i jak przetwarza się ropę naftową. Panie przyniosły nam różne przedmioty wykonane z ropy naftowej, np.: kosmetyki, świeczki, wieszak na ubrania. Bardzo duża aktywność uczniów na lekcji oraz ich zainteresowanie zajęciami  potwierdziły świetne przygotowanie projektu  i profesjonalizm Pań prowadzących. Metody i formy pracy zostały bardzo dobrze dobrane do realizowanych treści programowych.  Dla najbardziej aktywnych osób były skromne upominki w postaci płyt DVD.

 


WIECZOREK KLAS III

         W poniedziałek  17 czerwca 2013 r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie odbył się bal  uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 od tradycyjnego poloneza, którego z uczniami przygotowywała p. Ewa Kuryła. Piękna muzyka, dziewczęta w kolorowych sukienkach, chłopcy w garniturach, taneczny korowód na 14 par. W niejednym oku zakręciła się łezka na widok naszej młodzieży w tak odświętnym i dojrzałym wydaniu. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli prezentacje multimedialne o klasach trzecich przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Marioli Kosmowskiej – zawierały zdjęcia i wesołe komentarze. Po smacznym obiedzie młodzież ruszyła do tańca. Wszyscy świetnie się bawili. Atmosfera była naprawdę wspaniała - w końcu to ostatnia wspólna zabawa trzecioklasistów - już wkrótce absolwentów. Gorące podziękowania należą się rodzicom - organizatorom balu, którzy przygotowali poczęstunek i zadbali o każdy szczegół.


DZIEN BEZ NAŁOGÓW I PRZEMOCY

      W tym roku odbył się 13 czerwca pod hasłem „Młodzież, alkohol, agresja”. Podobnie jak poprzednio do naszej szkoły zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z Lisikierza, Wandowa i Jarczewa. Drugiej z nich niestety nie udało się dotrzeć.

      Każda z reprezentacji szkół podstawowych i klas gimnazjum miała przygotować zabawną scenkę na temat nałogów i agresji wśród młodzieży,  plakat na ten sam temat, a dwie osoby miały przygotować  się do testu wiedzy. Młodszych uczniów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Renata Pacek, ksiądz Arkadiusz Rogalski, pani Miłosława Porakowska i pani Alicja Majek. Nauczyciele z komisji uznali, że wszyscy byli świetni i każda ze szkół dostała pierwsze miejsce.

      Każda z klas gimnazjum była oceniana przez jury, w którego skład wchodzili nauczyciele ze szkół podstawowych. Jednak podobnie jak poprzednio przewodniczącym była pani dyrektor. Po obejrzeniu scenek i plakatów odbył się jeszcze jeden konkurs. Uczniowie poszczególnych klas gimnazjum mieli za zadanie przygotować łańcuch dobrych porad.
      Jury oceniało treść i formę. Wszystkie klasy miały podobne wskazówki. Jednak nauczyciele wybrali łańcuch, który był bardzo ciekawie zrobiony. Klasyfikacja po wszystkich czterech konkurencjach w gimnazjum przedstawiała się następująco:

I miejsce klasy: IIIb i IIIa

II miejsce klasy: Ic, IIb i Ib

III miejsce klasy: Ia i IIa

         Zanim nauczyciele ogłosili wyniki, wystąpili uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie indywidualnym (odbył się w poniedziałek 10 czerwca). Chodziło w nim o zaprezentowanie dowolnie wybranej piosenki.

         Myślę, że wszyscy świetnie się wtedy bawili.


WYCIECZKA DO WARSZAWY

     11 czerwca 2013 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych i drugich gimnazjum do Warszawy.

Około godziny 7.30 wszyscy zebraliśmy się przy szkole i czekaliśmy na przyjazd autobusu. Po kilkunastu minutach nadjechał i wsiedliśmy. Droga minęła nam bardzo szybko i w niecałe dwie godziny byliśmy w stolicy.

         Pierwszą atrakcją były kręgle, na których spędziliśmy godzinę. Każdy świetnie się tam bawił. Następnie poszliśmy na Stare Miasto. Panie dały nam godzinę czasu i niektórzy posilali  się, a inni zwiedzali piękne zakamarki tego miejsca. Następnie wróciliśmy do autokaru  i kierowca zawiózł nas do centrum handlowego "Arkadia". Tam część osób poszła na film pt. "Oszukane", a reszta wybrała się na "Szybcy i wściekli 6". Nauczycielki dały nam wolny czas na zakupy i odpoczynek. Około godziny 18 wszyscy zebraliśmy się przy wejściu, jednak dwóch kolegów zgubiło się i trochę czasu zajęło nam ich znalezienie.

Droga powrotna minęła nam pod znakiem wesołych rozmów i śmiechów.

Wycieczka bardzo się podobała. Czekamy na następną w kolejnym roku szkolnym.

Ada Kwas

 

 


KONKURS ORTOGRAFICZNY

     10 czerwca w Gimnazjum w Mysłowie odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny. Kilka dni wcześniej każdy nauczyciel języka polskiego musiał wytypować kilka osób z klasy. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy wybrańcy zgromadzili się w świetlicy. Pani dyrektor powoli i bardzo precyzyjnie dyktowała wszystkim zdanie po zdaniu.
"Dyktando nie było takie trudne”- tak wypowiada się jeden z uczestników konkursu. Po kilku dniach wszyscy znali już wyniki. Przedstawiają się one następująco: 

I Miejsce- Emilia Czajka

II Miejsce- Adrianna Kwas

III Miejsce- Marlena Kołodyńska

Wszystkim zwycięzcom składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów.

Anita Olechowska


PIKNIK OLIMPIJSKI

         9 czerwca 2013 roku z naszego gimnazjum i szkół podstawowych wybrane osoby pojechały na piknik olimpijski do Warszawy. Gdy autobus zatrzymał się, wtedy wszyscy poszliśmy na teren odbywającego się tam pikniku. Panie nauczycielki pokazały nam miejsce, w którym mieliśmy się spotkać za kilka godzin. Był czas na wzięcie udziału
w różnych konkurencjach i spacery. Wszyscy  rozeszliśmy się . Można było zdobyć przeróżne nagrody, również medale. Szybko nam ten czas zleciał, bo nagle zaczął padać deszcz i grad. Wszyscy zaczęliśmy uciekać, aby się gdzieś schronić. Gdy nie przestawało padać, nauczyciele postanowili, że pójdziemy do autobusu, Ci co nie znali drogi, pomagali szukać reszty uczestników wycieczki, a inni poszli do autokaru. Kiedy każdy doszedł do autobusu, był już cały mokry. Chłopcy zdejmowali koszulki, mieliśmy wtedy na co popatrzeć. Musieliśmy jeszcze wszyscy poczekać, aż wszyscy dojdą, bo niektórych osób nie można było znaleźć. Gdy już wszyscy byli i chcieliśmy ruszyć, okazało się, że nie możemy, gdyż przednie koło ugrzęzło. Wtedy wszyscy musieliśmy wyjść na dwór, deszcz nadal padał. Niektórzy próbowali pomóc pchać autobus. Lecz okazało się to bezskuteczne. Wsiedliśmy wtedy do autobusu i czekaliśmy, aż ktoś przyjedzie, aby nas wyciągnąć. Po paru godzinach przyjechał odpowiedni samochód, który nam pomógł wyjechać.

         W końcu mogliśmy wsiąść do autobusu i jechać do domu. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc-Donaldu, gdyż każdy był głodny.

 Ta wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wróciliśmy do domów zmęczeni. Nikt nie zapomni o tej wycieczce.


ZAWODY SPORTOWE

     8 czerwca 2013 roku w Hucie Dąbrowej odbyły się zawody lekkoatletyczne. Najlepsze wyniki uzyskali:

Arkadiusz Wojda - 1. miejsce (pchnięcie kulą)

Łukasz Basek -2. miejsce (pchnięcie kulą)

Ilona Kołnierzak -3. miejsce (rzut oszczepem)

Beata Szewczyk - 2. miejsce(pchnięcie kulą)

Mateusz Papiewski -1. miejsce (skok w dal)

Daniel Kowalik - 1. miejsce (100m)

Patrycja Kuć -2. miejsce (100m)

Sztafeta 4x100m chłopców - 1. miejsce:

Daniel Kowalik,

Arkadiusz Wojda,

Arkadiusz Cegiełka,

Damian Lasota.

 

 


GMINNY DZIEŃ DZIECKA

         2 czerwca 2013r. w Dworni odbył się „Gminny Dzień Dziecka”. Atrakcją  imprezy były między innymi: zjeżdżalnia dla najmłodszych, trampolina oraz  grill.

     Według programu imprezy najpierw zaprezentowały się uczniowie z terenu naszej gminy. Następnie rozpoczęła się rywalizacja sportowa, po czym ogłoszono wyniki. Uczniowie naszego gimnazjum spisali się bardzo dobrze i wiele klas miało powody do dumy z zajętych miejsc.

KLASA I A:

- II miejsce piłka nożna

- III miejsce przeciąganie liny

KLASA I B :

- Bieg na 100 m: Patrycja Kuć I miejsce oraz Wioletta Skwarek II miejsce

- III miejsce rzut piłką lekarską

- II miejsce piłka nożna

- II miejsce bieg w workach

- II miejsce przeciąganie liny

- III miejsce najwolniejsza jazda rowerem

KLASA I C:

- II miejsce piłka nożna

KLASA II A:

- I miejsce piłka nożna

KLASA II B

- III miejsce bieg na 100 m ( indywidualnie )

KLASA III A:

-  I miejsce bieg na 100 m Daniel Kowalik

- III miejsce bieg w workach

Klasa III B :

- III miejsce bieg na 100 m Patrycja Iwaniec

- II miejsce bieg na 100 m Arek Wojda

- I miejsce przeciąganie liny

- I miejsce jazda na rowerze

- I miejsce bieg w workach

-I miejsce rzut piłką lekarską

         Kolejnym punktem imprezy były rozgrywki w piłkę nożną drużyn z naszej gminy o puchar Wójta Gminy Wola Mysłowska. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Dworni. Gminny dzień dziecka zakończył się dyskoteką z udziałem zespołu ACORD.

Dominika Wyrzykowska


SPOTKANIE AUTORSKIE

         29 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej odbyło się spotkanie z pisarką Gają Kołodziej - autorką powieści dla młodzieży. Wybrani uczniowie z zaciekawieniem słuchali pisarki, która opowiadała im o swoich książkach oraz o tym, jak powstawały i na czym się opierały. Można było je także zakupić. Pod koniec gimnazjaliści mogli zadawać autorce pytania, a ona bardzo chętnie na nie odpowiadała. Pani z biblioteki przygotowała poczęstunek, na który wszyscy się skusili. Czekając, aż wszyscy chętni kupią książki, można było zagrać na xboksie. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie.

Ola Wójcik

 


        27 maja 2013r. szóstoklasiści otrzymali wyniki sprawdzianu, który pisali w kwietniu 2013r., mogli za niego zdobyć maksymalnie 40 punktów. Wcale nie był prosty. Nasza szkoła podstawowa wypadło bardzo dobrze. Uczniowie uzyskali średni wynik-72%, czyli -28,8pkt.Jest to liczba punktów wyższa niż uzyskali szóstoklasiści w gminie, powiecie i województwie o ponad 5 punktów.  

Najwyższe wyniki zdobyło 4 uczniów (31%klasy)- powyżej 90%-(39punktów,37 i 36), 2 uczniów osiągnęło poziom wysoki z wynikiem ponad 30 pkt., 5 uczniów poziom średni- powyżej20 punktów i 2 uczniów uzyskało poziom niski- 17 i 20 punktów.

         Szkoła Podstawowa w Mysłowie osiągnęła bardzo wysoki poziom.

         Szóstoklasiści na pewno mają powody do dumy, ponieważ podołali trudnemu zadaniu i napisali pierwszy ważny sprawdzian osiągając świetny rezultat . Gratulujemy naszym szóstoklasistom i ich rodzicom .Tak trzymać.

 


DZIEŃ MATKI

     To jedno z najpiękniejszych świąt w roku. W tym dniu możemy podziękować swoim rodzicom za wszystko, co dla nas zrobili.

      28 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji tego święta. Była ona jednocześnie połączona z Dniem Ojca.  Najpierw Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie,  w którym powitała wszystkich gości i uczniów. Potem uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a nawet odegrali bardzo śmieszną scenkę. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem pań: Krystyny Mazur i Barbary Majek. Akademia trwała od 11.30 do 12.00. Potem dla wszystkich rodziców został przygotowany poczęstunek. Niektórzy z uczniów mogli kilka dni wcześniej zamówić róże, które po akademii wręczali swoim mamom i tatusiom. Uczniowie mogli również przygotować drobne upominki.

         Ten dzień, jak co roku, był piękny i uroczysty. Hasło Kochamy was całym sercem w pełni oddawało jego intencję.

Kinga Janaszek


ZBIÓRKA DARÓW

         Na przełomie kwietnia i maja nasza klasa (IIa) zorganizowała w szkole zbiórkę darów dla dzieci z domu dziecka. Zbieraliśmy  głównie słodycze, kosmetyki i przybory szkolne.

         23 maja po dwóch pierwszych lekcjach wybraliśmy się z ks. Arkadiuszem Rogalskim do Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym. Droga minęła bardzo szybko i, nim się obejrzeliśmy, byliśmy już na miejscu. Z bagażnika samochodu wyjęliśmy pudełko z darami dla dzieci i weszliśmy do budynku.  Panie bardzo się ucieszyły na nasz widok. Jedna z pań opowiadała nam o budynku i nas po nim oprowadziła. Niestety nie mogliśmy porozmawiać z dziećmi, gdyż były one w szkole. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii, jakie opowiadały nam wychowawczynie tego ośrodka. Po wypiciu herbaty wszyscy zaczęliśmy się zbierać z powrotem do szkoły, ponieważ ksiądz miał lekcje z inną klasą. Podziękowaliśmy za rozmowę i zeszliśmy na dół do  samochodu. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 1115 . Bardzo nam się podobało w tym ośrodku, planujemy kolejny wyjazd we wrześniu następnego roku.

Karolina Kudlak


NOC MUZEÓW W WARSZAWIE

     18 maja uczniowie z naszego gimnazjum wybrali się na noc muzeów do Warszawy.
Było to coś nowego.

         Ze szkoły wyjechaliśmy około 16:30. Podróż nie sprawiła nam żadnych kłopotów, więc bardzo szybko znaleźliśmy się na terenie pięknego Pałacu w Wilanowie.  Po jego zwiedzeniu ruszyliśmy do najciekawszego punktu wycieczki, a mianowicie na pokaz fontann. Na wielu osobach zrobiły wielkie wrażenie. Kiedy szliśmy na stare miasto, część naszej grupy zgubiła się, dlatego straciliśmy trochę czasu. Ten incydent także nie popsuł nam nastrojów. W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia chemiczne. Mogliśmy także sprawdzić, jak bardzo jesteśmy napromieniowani. Ostatnim miejscem, które zaplanowaliśmy, był Stadion Narodowy. Fanatycy piłki nożnej byli bardzo podekscytowani, mogąc wejść i dokładnie zwiedzić to miejsce. Należy także wspomnieć o tym, że wielu z nas po tych wszystkich wrażeniach po prostu zgłodniało. Dlatego zajechaliśmy do pobliskiego Mcdonaldu. Parodią było to, że dosłownie przed „nosem” go zamknęli. Nie było innego wyjścia, jak zatrzymać się na małą przekąskę na stacji benzynowej. Myślę, że dużo osób zapamięta smak tamtejszych zapiekanek.

         Uważam, że był to mile spędzony i niezapomniany wieczór.

Dominika Wyrzykowska

AKADEMIA Z OKAZJI 3 MAJA

     16 maja odbyła się akademia z okazji 3 Maja. Inscenizację przygotowali uczniowie IIIb, IV i V klasy. Przedstawienie rozpoczęła uczennica szkoły podstawowej, która wykonała piosenkę. Następnie gimnazjaliści opowiedzieli o Konstytucji 3 Maja, towarzyszyły im związane z tym wydarzeniem pieśni. Dowiedzieliśmy się o ważnych wydarzeniach z historii Polski m.in. o zaborach w 1772, 1773 i 1795 roku. Apel dostarczył nam również informacji o celu podpisania dokumentu. Uczestnicy ukazali nam scenki, w których odwoływali się do wydarzeń sprzed lat. Tak właśnie wyglądała uroczystość związana z  rocznicą 3 Maja w naszej szkole. Występujący zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Dobra robota!

Iza Smolik


VI EDYCJA GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POD HASŁEM "POEZJA PATRJOTYCZNA"

     14 maja 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Hasło konkursu:  "Poezja patriotyczna”. W spotkaniu brało udział po dwoje recytatorów ze szkoły podstawowej oraz po jednym z każdej klasy gimnazjum. W jury zasiadały panie: Katarzyna Rajdaszka, Magdalena Swędra oraz Renata Zienkiewicz.  Wszystkim towarzyszył ogromny stres. Każdy wiersz nawiązywał do powstania styczniowego, gdyż  w tym roku obchodzimy 150-ta rocznicę jego wybuchu.

     Po recytacji wierszy uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą powstania styczniowego przygotowaną przez panią Katarzynę Rajdaszkę. W tym samym czasie jury naradzało się, po czym ogłoszono wyniki i rozdano wszystkim nagrody. W kategorii szkół podstawowych miejsce I zajęła Sandra Włodarczyk, z SP w Wandowie, miejsce II  - Aleksandra Wojtasik z SP w Jarczewie, a miejsce III  - Kamila Kamola z SP w Mysłowie.  Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Ola Gula, II miejsce ex aequo Patrycja Kwas i Agata Soćko, a miejsce III - Paulina Głębicka. Następnie uczestnicy udali się na poczęstunek , po którym wrócili do szkół.

Patrycja Kwas


SZUKALI TALENTÓW W ŚRODOWISKU WIEJSKIM

 

Regionalne Zrzeszenie LZS w Siedlcach było organizatorem 54. Zawodów Lekkoatletycznych” „Szukamy talentów w środowisku wiejskim”.

Drużyna  reprezentująca nasze gimnazjum zajęła II miejsce,  zdobywając 1389 punktów.

Indywidualnie zawodnicy uzyskali następujące wyniki: 

Sztafeta dziewcząt 4x100m - 3. miejsce:

Ada Antolik

Patrycja Kuć

Dominika Wyrzykowska

Patrycja Iwaniec

 

Skok wzwyż: Damian Lasota - 2. miejsce

Skok w dal: Mateusz Papiewski - 3. miejsce

Sztafeta chłopców 4x100m - 1. miejsce

Adrian Celej

Daniel Kowalik

Bartek Frąc

Arek Wojda

 

Rzut dyskiem: Daniel Kowalik - 2. miejsce

                   Ilona Kołnierzak - 3. miejsce

Rzut oszczepem: Ada Antolik -  1. miejsce

Pchnięcie kulą: Arek Wojda  - 3. miejsce

Karolina Lewoszewska - 2. miejsce

 


ZAWODY LA W PUŁAWACH

     22 maja 2013r. odbyły się Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne w Puławach o mistrzostwo powiatu. Z naszej szkoły pojechali chłopcy. Drużynowo zajęli 2. miejsce.


Damian Lasota (skok wzwyż)
 Arkadiusz Wojda (kula)
Arkadiusz Cegiełka (wzwyż)
Łukasz Basek (kula)

Bartosz Frąc (100m)
Adrian Celej (100m)
Daniel Kowalik (100m)
Damian Iwaniec (oszczep)

Cezary Kiełczykowski (oszczep)
Natan Beczek (1000m)
Emil Sobiech (300m)
Mateusz Papiewski ( skok w dal)
Bartek Antolik (300m)
Jakub Antolik (oszczep)
Dominik Krwczyk (kula)
Sztafeta 4x100-Adrian Celej, Daniel Kowalik, Bartosz Frąc, Arkadiusz Wojda.

 


REJONOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

     14 maja 2013 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w rejonowych zawodach w  LA INDYWIDUALNYCH I DRUŻYNOWYCH w Hucie Dąbrowej. Najlepsze wyniki uzyskali:

Karolina Lewoszewska - 2. miejsce (pchnięcie kulą),

Adrianna Antolik - 1. miejsce (rzut oszczepem),

Damian Lasota - 1. miejsce (skok wzwyż),

Natan Beczek - 7. miejsce (1000m),

Arkadiusz Wojda - 4. miejsce (pchnięcie kulą),

Łukasz Basek - 5. miejsce (pchnięcie kulą),

Sztafeta 4x100 chłopców - 2. miejsce:

Adrian Celej,

Daniel Kowalik ,

Bartłomiej Frąc,

Arkadiusz Wojda.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

Gimnazjum Mysłów 1193 pkt- 1. miejsce awans na zawody wojewódzkie.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

Gimnazjum Mysłów  947 pkt- 3. miejsce.


POTWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

     9 maja 2013 roku w Hucie Dąbrowej odbyły się powiatowe INDYWIDUALNE i DRUŻYNOWE  zawody w LA  .  Oto najlepsze wyniki:

Karolina Lewoszewska -  1 . miejsce (pchnięcie kulą),

Adrianna Antolik- 1. miejsce (rzut oszczepem),

Monika Głodek – 3. miejsce (rzut oszczepem),

Natan Beczek- 3. miejsce (1000m),

Damian Lasota- 2. miejsce (skok wzwyż),

Arkadiusz Wojda- 1. miejsce (pchnięcie kulą),

Sztafeta 4x100 dziewcząt- 3. miejsce,

Dominika Wyrzykowska,

Patrycja Kuć,

Patrycja Iwaniec,

Adrianna Antolik.

Sztafeta 4x100 chłopców—1. miejsce ,

Adrian Celej,

Daniel Kowalik,

Bartłomiej Frąc,

Arkadiusz Wojda.

Sztafeta szwedzka dziewcząt- 3.  miejsce,

Klasyfikacja końcowa dziewczęta:

1. miejsce- Gimnazjum
w Mysłowie 921 pkt- awans na zawody rejonowe.

Klasyfikacja końcowa chłopcy:

1. miejsce- Gimnazjum
w Mysłowie 1208 pkt- awans na zawody rejonowe.


SPOTKANIE HISTORYCZNE

         Rok 2013 został poświęcony powstaniu styczniowemu. W tym roku obchodzimy 150 rocznicę tego ważnego wydarzenia. W związku z tym naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Rajdaszka. Zajmuje się ona historią walk powstańczych w  naszej okolicy.

         Spotkanie z panią Katarzyną odbyło się 8 maja na piątej godzinie lekcyjnej. Wzięli w nim udział wybrani uczniowie z pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, a także cała klasa IIIa i IIIb. Pani Rajdaszka przygotowała ciekawą prezentację na temat powstania styczniowego. Z zainteresowaniem opowiadała o walkach powstańczych na naszym terenie, szczególną uwagę zwróciła na potyczkę pod Mysłowem, w której to przegraliśmy. Przyniosła ze sobą  wiele materiałów (obrazy, monety, strzelby), związanych z tym ważnym wydarzeniem.

         Wszystkim podobało się spotkanie z panią Rajdaszek. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu nas odwiedzi.

Anita Olechowska

 

 


SPRZĄTANIE LASU

         8 maja 2013 roku wybraliśmy się do lasu w celu zrealizowania projektu pod tytułem: „Do serca przytul drzewo”. Był to jeden z pierwszych etapów tego projektu. W planach mamy jeszcze m.in. wycieczkę do rezerwatu przyrody „Jata” oraz sadzenie lasu w naszej okolicy. Sprzed szkoły wyjechaliśmy około godziny 830 z opiekunami:
p. Renatą Jakubowską oraz z p. Andrzejem Sprychą.

         Głównym celem naszego wyjazdu było posprzątanie lasu. Gdy dojechaliśmy, na miejscu czekało na nas dwóch leśniczych. Byliśmy niezadowoleni, iż las był kompletnie zaśmiecony. Bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie ludzi doprowadza nasze piękne, naturalne środowisko do zanieczyszczenia. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było posprzątanie lasu w Jarczewie. W szybkim tempie pan leśniczy oraz p. Jakubowska podzielili nas na dwie grupy i wszyscy wzięliśmy się do pracy. Las był bardzo zaśmiecony. Mieliśmy dużo pracy. Kiedy około godziny 1015 skończyliśmy sprzątać las w Jarczewie, zajechaliśmy do sklepu, żeby zrobić sobie „mały odpoczynek”. Po 10 minutach odpoczynku wyruszyliśmy dalej.

         Drugim punktem naszego wyjazdu było posprzątanie lasu w Wilczyskach. Tam również zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i zaczęliśmy sprzątać. Na miejscu byliśmy mile zaskoczeni, gdyż ten las nie był tak bardzo zaśmiecony jak poprzedni. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki było to, że mogliśmy podziwiać piękno naszego środowiska.
Po wyczerpującej pracy pan leśniczy zaprosił nas do leśniczówki na ognisko. Tam mogliśmy umyć ręce, odpocząć i zjeść kiełbaski. O godzinie 1230 wyjechaliśmy z leśniczówki. Po wycieczce wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale również zadowoleni, że chociaż w małym stopniu mogli pomóc naszemu środowisku. O godzinie 1250   wróciliśmy do domu.

                                                    Paulina Dadas


EGZAMINY GIMNAZJALNE

         Jak co roku trzecioklasiści pisali egzaminy gimnazjalne mające na celu określenie wiedzy z języka polskiego, historii, wos-u, matematyki,  przedmiotów przyrodniczych i języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.  W tym roku testy przypadły na 23-25 kwietnia.

         Pierwszego dnia równo o godz. 9.00 uczniowie zmagali się z zadaniami z historii i wos-u. Pytania były z różnych działów historii. Należało znać między innymi symbole judaizmu czy znaczenie maszyny parowej w XIX w., natomiast z wiedzy o społeczeństwie musieliśmy rozumieć pojęcie „demokracja bezpośrednia”  i wiedzieć, kogo wybierają mieszkańcy powiatu.  Po godzinnej przerwie zasiedliśmy do testu z języka polskiego. Ogromnym zaskoczeniem było wypracowanie, ponieważ oczekiwaliśmy rozprawki, natomiast dostaliśmy polecenie napisania charakterystyki bohatera literackiego, który wykazał się odwagą.

         W środę czekały na nas zadania z przedmiotów przyrodniczych. Zadania dotyczyły chemii organicznej, funkcji krwinek czerwonych; należało popisać się znajomością wzorów na moc i opór elektryczny, a z geografii znać wspólne cechy krajów skandynawskich. O godzinie 11.00 zaczęliśmy  test z matematyki. Poleceń było 23 w tym 3 zadania otwarte.

         Ostatniego   dnia gimnazjaliści zdawali język obcy. W naszej szkole można było wybrać język angielski lub język rosyjski na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
         Na temat poziomu wszystkich testów zdania były podzielone. Na wyniki będziemy czekać do czerwca.

Beata  SzewczykWYJAZD DO SZKOŁY W GARWOLINIE

         19 kwietnia 2013r. uczniowie klas III mieli okazję pojechać do ZSP nr 2 w Garwolinie w celu zwiedzania szkoły i przeprowadzenia doświadczeń związanych z fizyką. 

Po przyjeździe do placówki zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna została oprowadzona po szkole i obejrzała prezentację przedstawiającą ofertę i osiągnięcia zespołu szkół. Druga zaś grupa udała się do klas, gdzie czekali na nich uczniowie ze  specjalnymi przyrządami do przeprowadzenia eksperymentów.  Reprezentanci pomagali nam wykonywać zadania i wyciągać odpowiednie wnioski.

 O godz. 12.50 uczniowie wrócili do Mysłowa. Ten wyjazd był cenną lekcją dla większości uczestników wycieczki.

Beata Szewczyk 

 

W dniach 06.05.2013r. – 31.05.2013r. odbędzie się na terenie naszej szkoły zbiórka makulatury.

Przyniesioną makulaturę należy złożyć w bibliotece szkolnej. Klasa, która najbardziej zaangażuje się w akcję i zbierze największą ilość surowca otrzyma 30 punktów do konkursu o tytuł „Klasy Roku”.

Środki finansowe ze sprzedaży przeznaczone zostaną na doposażenie biblioteki szkolnej.

 


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

         W dniach 11 i 12 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Gręzówce odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Łukowskiego, zorganizowane przez Wydział Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Łukowie oraz Wydział Ruchu Drogowego  KPP w Łukowie. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski oraz Wójt Gminy Łuków. Wiodącym celem turnieju była edukacja motoryzacyjna oraz popularyzacja zasad i przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach.

         W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 16 szkół podstawowych  oraz 12 gimnazjów. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać test oraz pokonać  na rowerze tor przeszkód. Najlepsi okazali się uczniowie z Krynki. Nasi gimnazjaliści również zaprezentowali wysoki poziom i zajęli piąte miejsce.

 


I KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ "ZAWODOWE ALEJE"

     22 marca 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie został przeprowadzony I Konkurs Wiedzy Technicznej „Zawodowe Aleje”.

     Główną ideą konkursu było rozwijanie zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym. 

     Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestniczący w konkursie, mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, elektroniki, ekonomii oraz informatyki.  Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach.
W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe.
W drugim etapie, w części praktycznej trzyosobowe zespoły uczniów z poszczególnych gimnazjów wykonywały po dwa zadania praktyczne. Zdanie pierwsze z informatyki, natomiast drugie z mechaniki, ekonomii lub elektroniki. Nasi uczniowie wylosowali zadanie z fizyki co pozwoliło im zająć bardzo dobre miejsce. 

        II miejsce w Konkursie zajęła młodzież z Gimnazjum Zespołu Oświatowego w Mysłowie, w składzie: Adrian CelejPrzemysław Jakubowski Wojciech Koślacz pod opieką pani Małgorzaty Odalskiej


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     W środę 20 marca 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny.

     Z tej okazji, jak co roku, odbył się kolejny, już XII Gminny Festiwal Piosenki. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało ,,Reggae stacja – pozytywnych sił regeneracja”. Festiwal został podzielony na dwie części. W pierwszej występowali uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Pierwsze miejsce zajęła klasa V Szkoły Podstawowej w Mysłowie. Na drugim miejscu ex aequo ulokowali  się uczniowie ze Szkół Podstawowych w Jarczewie, Lisikierzu i Wandowie. Każda z grup zaprezentowała piosenkę reggae i ułożyła do niej układ taneczny. Uczniowie, którzy oglądali występy, przez cały czas bili brawa, a podczas niektórych występów śmiali się i gwizdali z zachwytu.

     W drugiej części prezentowali się uczniowie gimnazjum. Walka była bardziej zaciekła. Wszystkie klasy w ciągu dwóch tygodni wybrały piosenki i ułożyły dosyć oryginalne układy taneczne. Niektóre piosenki i figury w tańcach powtarzały się. Ostatecznie klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce: klasy Ib i IIIa

II miejsce: Ia,

III miejsce: klasy Ic i  IIb.

     Jury miało bardzo trudne zadanie w wyłonieniu jednego zwycięzcy. Wszystkie klasy otrzymały nagrody zgodnie z miejscem, jakie zajęły. Tradycyjnie nasze grono pedagogiczne również przygotowało piosenkę. Nauczyciele poprzebierali się i rozśmieszali uczniów. Każdy, kto oglądał występ, dostał symboliczny podarunek w postaci owocu.

     Następnie organizatorzy zrobili uczniom niespodziankę. Nikt nie spodziewał się, że przyjedzie do nas zespół muzyczny o nazwie Limbos. Muzycy wykonali dla nas kilka wiosennych piosenek.

     Wszystkim bardzo podobał się ten dzień. Miejmy nadzieję, że kolejny Pierwszy dzień wiosny będzie równie wspaniały co tegoroczny.

Kinga Janaszek


DZIEŃ KOBIET

     Dzień Kobiet jest obchodzony 8 marca. Nasza szkoła też uczciła to święto specjalną inscenizacją wykonaną przez uczniów z klasy IB. W przedstawieniu wzięło udział również kilka dziewcząt oraz uczniowie szkoły podstawowej. Uczestnicy przygotowali wiersze, które wygłosili podczas szkolnego show. Wysiłek ich został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończeniu inscenizacji głos zabrał  Pan Dyrektor Franciszek Kuźniak, który złożył życzenia wszystkim paniom nauczycielkom i uczennicom. Następnie obecni na sali gimnastycznej rozeszli się do swoich klas. Większość chłopców tego dnia urządziło drobny poczęstunek dla koleżanek z klasy. Wręczono też im upominki. Tak właśnie został obchodzony Dzień Kobiet w naszej szkole. Z pewnością wszystkie dziewczyny czekają na kolejnego 8 marca.

Izabela Smolik


WYCIECZKA DO WARSZAWY

     W środę 3 marca 2013r. o 6:30 wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Warszawy. Po długiej podróży wreszcie dotarliśmy do celu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Warszawie, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych modeli samochodów, motocykli i rekwizytów jeszcze sprzed wojny, co było bardzo interesujące. Oglądaliśmy wszystkie eksponaty z wielkim zaciekawieniem, a o każdym z nich opowiadała nam pani przewodnik. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na zabawę. Następnym punktem naszej wycieczki było lodowisko. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, każdy założył łyżwy i szybko i ruszyliśmy na taflę. Mimo wielu upadków i tak każdy świetnie się bawił, jednak po godzinie zabawa dobiegła końca. Każdy zmęczony, lekko poobijany, jednak szczęśliwy wsiadał do autobusu, ponieważ nie mogliśmy się spóźnić do kina, gdzie oglądaliśmy film pt.”Hobbit”. Znaczna część grupy oglądała go z zainteresowaniem i zaciekawieniem. Cały spektakl trwał około trzech godzin, jednak mimo tak długo czasu trwania ekranizacji nikt nie był znudzony. Nasza wycieczka jednak dobiegała powoli końca. Ostatnim punktem było centrum handlowe „Złote Tarasy”. Mieliśmy tam 2h, które mogliśmy przeznaczyć na to, aby coś zjeść lub porozmawiać i odpocząć. Wszyscy rozbiegli się w różne strony. Czas minął bardzo szybko. Po dwóch godzinach wszyscy najedzeni, szczęśliwi i zmęczeni wsiadaliśmy do autokaru. Moim zdaniem ta wycieczka była jedną z najlepszych, ponieważ świetnie się na niej bawiliśmy, ale również zdobyliśmy wiele różnych ciekawych informacji.

Milena Pietryka


WYCIECZKA NA FARMĘ ILUZJI

     18 lutego, w czasie ferii zimowych odbyła się wycieczka na Farmę Iluzji zorganizowana dla uczniów Szkoły Podstawowej, jednak wzięło w niej udział kilku gimnazjalistów. Zabawa była przednia już od samego początku. Wyjechaliśmy około 10.00, a dojechaliśmy na miejsce o 11.00. Tam przywitała nas pani przewodnik, która przebrana była za elfa. Oprowadziła nas po atrakcjach farmy, czyli po Zamku Królowej Śniegu, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o Gerdzie i Kaju. Zwiedziliśmy również domek odchylony od ziemi,  salę luster, itp. Na Farmie Iluzji znajdował się także plac zabaw, na którym bawiliśmy się wspaniale. Dostaliśmy też ciepłą zupę i spotkaliśmy się ze św. Mikołajem. Pani elf zaprowadziła dzieciaki na górkę ze śniegu. Do dyspozycji  mieliśmy opony i „jabłuszka”. Bawiliśmy się znakomicie. W drodze powrotnej dzieliliśmy się między sobą  wrażeniami. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka.

                                                 Aleksandra Wójcik
i Izabela Smolik


BEZPIECZNIE Z NAMI WSZĘDZIE

     Pod takim hasłem w dniu 06.02.2013 roku odbył się konkurs dla szkół podstawowych i wszystkich klas gimnazjum. Zorganizowała go pani Mariola Kosmowska. Z każdej szkoły na terenie naszej gminy przyjechała  SP mięli nieco inne zadania i o innym stopniu trudności, ale na ten sam temat Serfuję – respektuję. Chodziło w nim głównie o zapoznanie uczestników z niebezpieczeństwami, jakie mogą nas spotkać w Internecie. Przed rozpoczęciem rywalizacji prowadzący: Arek Wojda i Dominika Wyrzykowska przypomnieli kilka podstawowych zasad zachowania w  Internecie.

    Uczniowie ze szkół podstawowych układali hasło z rozsypanki wyrazowej, rysowali drogowskazy dla internauty, podobnie jak starsi, rozwiązywali krzyżówki, itp.

     Klasy naszego gimnazjum zostały wcześniej podzielone na cztery grupy. Każda z nich miała inne zadanie: rozwiązywanie krzyżówek, budowanie z kartonów komputera, ułożenie Kodeksu Dobrego Internauty, wypisanie zasad korzystania z Internetu.  Na rozwiązanie wszystkich zadań mięliśmy około 1,5 godziny. Wszystkie prace oceniało jury, w którym zasiadali: ksiądz Arkadiusz Rogalski, panie Miłosława Porakowska, Alicja Majek i Monika Krawczyk.

I miejsce zajęła klasa IIIa

II miejsce ex aequo klasa Ia i IIa

III miejsce klasa IIb

IV miejsce klasa Ib

V miejsce klasa Ic

     Przed rozstrzygnięciem i wręczeniem dyplomów, uczniowie szkół podstawowych mieli krótkie spotkanie z policjantem, który opowiadał o bezpieczeństwie dzieci na drogach podczas ferii zimowych. Następnie, na czwartej godzinie lekcyjnej, odbył się konkurs pożarniczy. Z każdej klasy dwoje ochotników kilka tygodni wcześniej otrzymało materiały, których trzeba się było nauczyć. Pod czujnym okiem pani Małgorzaty Odalskiej i pana Andrzeja Sprychy pisali test składający się z dwudziestu podchwytliwych pytań. Jednak tylko sześcioro z czternastu przeszło dalej. Następnego dnia miał się odbyć konkurs ustny. Trzecią godzinę lekcyjną klasy drugie i trzecie spędziły na rozmowie z policjantem, a klasy pierwsze miały lekcje w klasach. Część uczniów na czwartej godzinie lekcyjnej pisała test, a reszta miała albo lekcje (w przypadku klas drugich i trzecich), albo spotkanie z policjantem ( klasy pierwsze). Funkcjonariusz opowiadał głównie o przestępstwach i karach, które mogą spotkać młodzież. Uczniowie oglądali prezentację i mogli obejrzeć np. kajdanki pana policjanta. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień.

Kinga Janaszek klasa Ic


WYCIECZKA NA NARTY

     28 stycznia 2013r. obyła się jednodniowa wycieczka na narty pod opieką P. Renaty Jakubowskiej i P. Miłosławy  Porakowskiej do Rąblowa.

     Spod szkoły wyjechaliśmy ok. godz. 7.45. Po przyjeździe na miejsce i wypożyczeniu sprzętu dziesięcioosobowa grupa udała się na oślą łączkę na lekcje jazdy, po której instruktor pochwalił  nas za ogromne postępy. Pozostali zjeżdżali już na większych stokach na nartach, bądź na deskach snowboardowych. Po wielu upadkach mieliśmy  półgodzinną  przerwę, na której  zregenerowaliśmy swoje siły, delektując się gorącą czekoladą. Pogoda sprzyjała nam do ostatnich  zjazdów.

         W drodze powrotnej w busie panowała cały czas miła atmosfera. Większość wspomina tę wycieczkę z uśmiechem na  twarzy.

Beata Szewczyk, IIIa

 


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

      W roku 2013 DBI  obchodziliśmy 5 lutego.

     


ROK 2013 ROKIEM POSTANIA STYCZNIOWEGO

Mogiła powstańców poległych w 1663 r. znajdujący się w Mysłowie

     Jak już wiecie, rok 2013 został poświęcony powstaniu tym roku obchodzimy 150 rocznicę tego ważnego wydarzenia. 22 stycznia 1863 roku Polacy rozpoczęli ten zryw narodowościowy, wierząc, że Rosja jest na tyle osłabiona, że uda im się pokonać zaborcę. Starcie z charakterem wojny partyzanckiej skończyło się klęską powstańców. Zginęło wielu żołnierzy polskich. Dowódcą wojsk polskich był Walery Antoni Wróblewski. Niektóre walki toczyły się niedaleko Mysłowa.   Pod Osinami doszło do bitwy 15 marca 1863 roku. We dworze w Wilczyskach miało miejsce spotkanie naczelnika wojennego województwa lubelskiego i podlaskiego gen. Michała Heydenreicha z pełnomocnikami-komisarzami Rządu Narodowego na Podlasie ks. Karolcem i na Lubelskie płk. Ignacym Wysockim Odrowążem. Również 4 września stoczono pod Mysłowem walkę  z wojskami carskimi.  Wiele innych starć miało miejscerównież w naszych okolicach. Mamy nadzieję, że w tym roku bardziej zwrócicie uwagę na szlachetność i oddanie powstańców, którzy walczyli o naszą wolność.

                                     
Iza Smolik i Ola Wójcik

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

     Już od 21 lat Fundacja Jurka Owsiaka WOŚP pomaga dzieciom w leczeniu różnych chorób. Tym razem 13 stycznia 2013 r. grano dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. W większych miastach odbywały się  muzyczne koncerty i inne atrakcje. Sławni ludzie, popierając WOŚP, dawali swoje cenne rzeczy do licytacji. Przykładem jest Robert Kubica, który podarował do zlicytowania bolid Formuły 1 Renault. Jak na razie kwota do podbicia to 40 000 zł!

         Również i tym razem  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze. Piętnaście osób zostało wolontariuszami pod opieką P. Anny Kamińskiej i P. Agnieszki Zalewskiej.
W kilku miejscach w  naszej gminie można było dołączyć  się do akcji poprzez wrzucenie pieniędzy do puszki. Takim sposobem zebrano aż 3 800 zł.

         Wszystko odbyło się bez większych komplikacji. Za wsparcie orkiestry serdecznie dziękujemy.

Beata Szewczyk

 


BAL KARNAWAŁOWY

     Dziś, to znaczy 22 stycznia 2013 roku, w naszej szkole wspaniały bal - bal karnawałowy. Dzieci obdarzone poczuciem humoru i ciekawymi pomysłami  przebrały się za niezwykłe postacie. Najbardziej jurorów zachwyciło Brzydkie Kaczątko- Mateusz z I klasy, Czerwony Kapturek i czarownica bez miotły, czyli Amelka i Kinga z zerówki. Na bal przybyło też kilka księżniczek, Cyganka, księżna i dostojna profesorka, Zorro, Batman, kat i kościotrup. Przykicał królik, przywędrował pies i przyfrunął motylek. Wszystkie te osoby, które wzięły udział w zabawie, otrzymały  upominki.  Świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach muzyki dj-a Roberta. O wystrój korytarza zadbała sekcja dekoracyjna Samorządu Uczniowskiego, a o sprawną organizację zatroszczyli się przedstawiciele samorządów klasy V i VI. Opiekę sprawowali nauczyciele i rodzice, którzy czuwali nad naszym bezpiecznym powrotem do domu. Oby więcej takich imprez.


BÓG SIĘ RODZI...

     Święta Bożego Narodzenia obchodziliśmy również w szkole. Z tej okazji uczniowie przygotowali inscenizację świąteczną, którą zaprezentowali 20 grudnia na trzeciej godzinie lekcyjnej. Przedstawienie uświetniły kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. Występ spotkał się z wielkim aplauzem i podziwem widzów. Po zakończeniu inscenizacji i wysłuchaniu przemowy pani dyrektor, wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie czekała na nich wigilia klasowa. Po przeczytaniu  fragment z Pisma Świętego wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do suto zastawionego stołu potrawami wigilijnymi. Po spożyciu przygotowanych potraw można było udać się do innych klas lub do pokoju nauczycielskiego, by złożyć życzenia kolegom, koleżankom i nauczycielom. Następnie posprzątano klasy i pozostało już tylko czekać na autobus, który zawiózł nas do domów.

Iza Smolik


WARSZTATY Z PANIĄ PSYCHOLOG

     19 grudnia naszą szkołę odwiedziły dwie panie psycholog z Poradni Profilaktycznej „Krakus”, które przeprowadziły warsztaty na temat narkomanii. W związku z tym każda z klas była podzielona na dwie grupy. W godzinach 830-1000 uczestniczyli niektórzy uczniowie klas pierwszych oraz drugich, następnie w godzinach 1000-1200 pozostałe osoby z tych klas. Przez następne dwie godziny udział brały klasy trzecie. Tematem przewodnim spotkania były uzależnienia. Każdy uczestnik mógł we własnym imieniu wypowiedzieć się na ten temat. Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Pani psycholog wymieniła kilka rodzajów uzależnień, wyjaśniła, czym są i jakie są ich następstwa. Szczególną uwagę zwróciła na skutki uzależnień.

Anita Olechowska

 


6 GRUDNIA  - MIKOŁAJKI

     6 grudnia nasza szkoła przeżywała Mikołajki. Tydzień temu w klasach odbywało się losowanie, po którym wiadomo było, kto przez kogo zostanie obdarowany. Wielu odkryło, kim jest ich „tajemniczy Mikołaj”. Wszyscy niecierpliwie czekali na otrzymanie swoich prezentów.

     W czwartek każdy przyniósł paczkę, a na twarzach uczniów błyszczały uśmiechy. Większość chłopców dostała dezodoranty i perfumy, którymi w nie całe pięć minut zapachniała cała szkoła, dziewczęta natomiast biżuterię i kosmetyki. Po wręczeniu podarunków, z których każdy był zadowolony, czekała nas kolejna niespodzianka. Podczas lekcji od nauki oderwał nas św. Mikołaj, od którego otrzymaliśmy słodkie podarki, nauczyciele zaś – rózgi - na niegrzecznych gimnazjalistów. W zamian za słodycze śpiewaliśmy kolędy.  W tym dniu wszyscy mogliśmy być świętymi Mikołajami. Każdy z nas mógł sprawić przyjemność bliskim, przyjaciołom i nie tylko.  6 grudnia był dla wszystkich dniem pełnym niespodzianek, w którym drobnym upominkiem możemy rozweselić nawet największego ponuraka.

Patrycja Kwas


SPOTKANIE AUTORSKIE

     Piątego grudnia bieżącego roku wyróżnieni uczniowie mieli okazję pojechać na spotkanie autorskie ze sławną pisarką.

     Grupę szczęściarzy stanowiło trzydziestu uczniów Zespołu Oświatowego w Mysłowie. Zostali oni wybrani w nagrodę za pisanie artykułów do gazetek, wysoki poziom czytelnictwa, itp. Całym przedsięwzięciem zajęły się: pani bibliotekarka i pani pedagog. Wyjechaliśmy z placu szkolnego o godzinie 10.15. Całe spotkanie trwało około dwóch godzin. Pisarką, z którą się spotkaliśmy, była Pani Agnieszka Grzelak. Jest ona autorką wielu książek dla dzieci, np. Bajek dla moich córeczek, młodzieży i dorosłych np. Matecznika. Pisarka opowiadała nam o swoich książkach, inspiracjach, adresatach powieści i swoich codziennych zajęciach. Dowiedzieliśmy się między innymi, o czym jest jej najpopularniejsza książka i o tym, że autorka na co dzień również maluje, ozdabia szyby, kubki i porcelanę. Podczas całego spotkania można było zadawać Pani Agnieszce pytania dotyczące nie tylko jej twórczości. Po całej rozmowie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i niektórzy mogli wziąć autograf lub kupić jedną z książek pisarki.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się to spotkanie.


WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

     Andrzejki niosą ze sobą wróżby. W naszej szkole również uczyniliśmy tej tradycji zadość. Każda klasa przygotowała po jednej wróżbie, którą zaprezentowała w piątek 30 listopada na holu podczas długiej przerwy. Ustawiono tam ławki tak, aby wygodnie było dotrzeć do nich i sobie powróżyć. Atrakcjami tego dnia było np. przebijanie szpilką serc z damskimi lub męskimi imionami, których celem było wywróżenie sobie imienia przyszłej żony albo męża, odczytanie litery utworzonej z rozsypanych szpilek i przyporządkowanie im właściwego znaczenia oraz wybieranie pozamienianych filiżanek, pod którymi ukryto różne przedmioty. Hol był zatłoczony przez uczniów podczas całej przerwy.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejnego 30 listopada!

Iza Smolik


DYSKOTEKA

 

     I w końcu nadeszła.! Ta długo wyczekiwana przez wszystkich uczniów dyskoteka andrzejkowa. Odbyła się 29 listopada. Każdy był bardzo szczęśliwy... No może poza klasą IIa. Niestety przez nieodpowiednie zachowanie niektórych uczniów, klasa nie mogła uczestniczyć w tej dyskotece. Udało się ją zorganizować z dj-em. I to ucieszyło wielu uczniów. Mieliśmy nadzieję, że uda się również  to, że dyskoteka będzie otwarta.

       Decyzja została podjęta podczas wywiadówki. Większością głosów rodziców "wygrała" dyskoteka zamknięta. Pomimo tego i tak wszyscy świetnie się bawili.

     Mamy nadzieję, że nauczyciele, widząc dobre zachowanie uczniów na poprzednich dyskotekach, dadzą nam szansę i najbliższa dyskoteka będzie otwarta. :)

 

Monika Chmura


XIV KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI SPIEWANEJ

     Dnia 29 listopada 2012 roku w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie odbył się XIV Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Zadaniem uczniów było przygotowanie piosenki i wiersza o porach roku. Uczniowie na przygotowanie się do konkursu mieli dwa tygodnie. Wykonawcy prezentowali się na scenie  w kolejności wylosowanej dzień wcześniej. Występy odbywały się pod czujnym  okiem jury w skład którego wchodzili: Pani Renata Pacek, Pani Aleksandra Kamola, Pani  Nadiya Popkova i ksiądz Arkadiusz Rogalski. Jury  miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się bardzo dobrze .Oto wyniki konkursu:

 

 

Piosenka:

IIIB, IC– 1 miejsce,

IIIA, IIB, IB, IA- 2 miejsce,

IIA-3 miejsce.

 

Wiersz:

IB-1 miejsce,

IIIB, IIIA, IIB, IA- 2 miejsce,

IIA,IC-3 miejsce.

     Ogólnie było bardzo fajnie wszyscy razem spędziliśmy miło i wesoło czas. Cała uroczystość przebiegła spokojnie i bez żadnych komplikacji.

Patrycja Iwaniec


WYJAZD NA MECZ SIATKÓWKI

 

28 listopada 2012 roku to ważny dzień dla zespołu PGE Skra Bełchatów oraz AZS Politechniki Warszawskiej. Właśnie tego dnia rozegrali między sobą emocjonujący mecz piłki siatkowej. Tak się składa, że na tym meczu byli również uczniowie i nauczyciele z naszego gimnazjum.

         AZS Politechnika Warszawska dokonała niemożliwego! W ostatnim meczu rundy zasadniczej po kapitalnym widowisku w hali Torwaru 3-2 pokonała ekipę mistrzów Polski – PGE Skrę Bełchatów. Początkowo Warszawiacy  wygrywali 2:0. Bełchatowianie czuli, że mecz wymyka im się z rąk. Do czwartego seta przystąpili skoncentrowani i naładowani energią, jakby grali finał Ligi Mistrzów. Bombardowali „Inżynierów” zagrywką, a później z dużą łatwością kontry zamieniali na punkty. W efekcie wyrównali  na 2:2. Ostatni, decydujący set, wygrała drużyna warszawska, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

         Mimo porażki faworytów wszyscy uczestnicy naszej wycieczki bawili się doskonale. Niesamowita, ekscytująca i fantastyczna atmosfera na hali w Torwarze dała się odczuć wszystkim. Po rozgrywce niektóre nasze koleżanki "dotknęły" siatkarzy albo zdobyły autografy zawodników Skry. Wróciliśmy o bardzo późnej porze do domu, ale za to ze wspaniałymi wspomnieniami.

Emilka Czajka

 


PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

     W dniach 13, 14 i 15 listopada bieżącego roku uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Miało to na celu sprawdzenie, co uczniowie muszą powtórzyć do kwietniowego testu. Pierwszego dnia zadania były z historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Drugiego dnia, zostały rozwiązane polecenia z nauk przyrodniczych i matematyki, natomiast w czwartek języki obce- rosyjski bądź angielski. Większość osób jest zadowolonych ze swoich wyników, natomiast nauczyciele twierdzą, że jeszcze wiele sumiennej pracy przed nimi. Kolejny egzamin już w grudniu.


11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIPODLEGŁOŚCI

     11 listopada jest bardzo ważnym świętem narodowym. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku w naszej szkole została przygotowała inscenizacja słowno-muzyczna, w której wzięli udział uczniowie gimnazjum z klasy IIIb i Ib oraz uczniowie szkoły podstawowej. Szkolny apel odbył się w piątek 9 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej. Pierwszą jego częścią było wystąpienie pani dyrektor, a drugą występ młodzieży. Przed rozejściem się uczniów do klas najmłodsi gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie. Tak właśnie wyglądało obchodzenie tego ważnego dnia w szkole. W niedzielę z okazji 11 listopada w kościele w Wilczyskach odprawiono specjalną mszę świętą w intencji ojczyzny. Stawiły się na niej poczty sztandarowe ze szkół z całej gminy, poczty ochotniczych straży pożarnych oraz przedstawiciele kombatantów i władz naszej gminy z panem wójtem na czele. Kiedy msza dobiegła końca, nadszedł czas na występ uczniów z naszej szkoły, tym razem dla większej widowni. Przedstawienie bardzo spodobało się oglądającym. Następnie pan wójt Władysław Mika podziękował wszystkim przybyłym za obecność. Był to już koniec zaplanowanych na ten dzień atrakcji.  Tak właśnie obchodziliśmy Święto Niepodległości!

                          Izabela Wójcik i Izabela Smolik


WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

     W poniedziałek 5 listopada 2012r o 7:00 wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Warszawy. Naszym pierwszym celem był Teatr Roma, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl „Zemsta”. Wielu uczniów bardzo on zainteresował i byli zadowoleni. Cała sztuka trwała 1h 40min. Następną atrakcją było  Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.  Mogliśmy  tam zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, makiet kolei i modeli pociągów, a przy tym pani przewodnik opowiadała nam o rozwoju kolejnictwa. Udaliśmy się również do skansenu, gdzie zobaczyliśmy prawdziwe pociągi, a do niektórych mogliśmy nawet wejść. Było to bardzo fajne uczucie wsiąść do pociągu, który jeździł 100 lat temu. Jednak zwiedzanie dobiegło końca. Wreszcie dotarliśmy do centrum handlowego „Złote Tarasy”, co było niestety ostatnim punktem naszej wycieczki. Jednak mieliśmy jeszcze 2h, które mogliśmy przeznaczyć na to, żeby coś kupić,  zjeść lub po prostu  pogadać. Wszyscy rozbiegli się w różne strony. Czas minął bardzo szybko i, zanim się spostrzegliśmy,  już byliśmy w autokarze. Na tej wycieczce dużo się  nauczyliśmy, ale także świetnie się bawiliśmy, więc uważam tę wycieczkę za udaną.

Milena Pietryka

 


KSIĄŻKI ZA TONERY

 

     Już po raz trzeci w naszej szkole a 13 w całej Polsce przeprowadzana jest ekologiczna akcja „Komputery za tonery”. Akcja polega na zbiórce pustych pojemników po tuszach do drukarek atramentowych i laserowych.  Każdy, kto posiada takie pojemniki, zamiast je wyrzucać  do śmieci, może  przyczynić się do ochrony środowiska, przynosząc je do szkolnej biblioteki. Zostaną one wysłane do firmy, która zajmuję się skupem takich odpadów a za pozyskane pieniądze  będą zakupione nowe książki do biblioteki.

 

 


WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE

 

     24 października do naszego gimnazjum przyjechała pani psycholog Renata Okoń i przeprowadziła warsztaty zawodoznawcze w klasach III. Na pierwszy ogień poszli uczniowie klasy III b. Każdy krótko się przedstawił i powiedział, jakimi przedmiotami się interesuje. Następnie każdy musiał na karteczce wypisać swoje mocne strony, zalety. Niestety nie wszystkim przyszło to łatwo. Niektórzy musieli dłużej się nad tym zastanowić. Nie oznacza to jednak, że nie mają mocnych stron. Po prostu nie wiedzą, że często zwykłe cechy, które wydają się mało ważne, są właśnie takimi mocnymi stronami.

     Każdy uczestnik warsztatów przeczytał swoje odpowiedzi..., a były one przeróżne (cechy charakteru, różne zdolności).

     Następnie każdy uczeń musiał wypisać dwie cechy oraz zaproponować szkołę średnią osobie siedzącej z lewej strony. To zadanie również okazało się nie do końca łatwe. Pomimo, że chodzimy ze sobą do klasy już trzeci rok, ciężko było nam określić szkołę dla kolegi czy koleżanki.

     Podobnie zajęcia przeprowadzone zostały w klasie IIIa.  Warsztaty trwały 3 godziny lekcyjne. Myślę, że każdy uczeń coś z nich wyniósł. Sądzę, że łatwiej będzie nam wybrać szkołę, do której chcielibyśmy pójść po ukończeniu gimnazjum.

 

Monika Chmura


MISJONARZE WERBIŚCI

     22.10 w naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarzami Werbistami. Przekazali nam wiedzę dotycząca ich zgromadzenia. Bracia werbiści jeżdżą po świecie i pomagają w biednych wioskach. Poznają kulturę innych ludów oraz zwyczaje chrześcijan na całym świecie. Jeden z dwóch misjonarzy opisał nam szczególnie Meksyk. Okazało się, że jest to państwo warte bliższego poznania. Dowiedzieliśmy się rzeczy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Meksykanie posiadają bardzo ciekawą kulturę i wiele wspaniałych świąt, z którymi wiążą się bardzo ciekawe obyczaje. Spotkanie zaciekawiło nas również dlatego, że cały czas coś się działo. Najpierw obejrzeliśmy dwie interesujące prezentacje, a później mieliśmy niepowtarzalną okazję, by przymierzyć ubrania, w  których Meksykanie świętują, śpiewają lub idą do kościoła. Ubrania noszone przez tamtejszych ludzi różnią się znacznie od ubrań noszonych w Polsce, więc niektóre ,,stylizacje" dostarczyły nam dużej dawki śmiechu. Po całym spotkaniu nasuwa się myśl, iż misjonarze werbiści posiadają bardzo ciekawe życie i powinniśmy ich podziwiać za ciężką pracę, którą wykonują, aby wszystkim chrześcijanom było na świecie dobrze.

 Kasia Konieczna


KARAOKE

 

     19 października 2012r. o godz. 15: 00 odbyło się karaoke, które zorganizowały: nasza „nowa” przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz z opiekun SU. W imprezie brało udział 18 osób w tym dwóch opiekunów: pani Anna Kamińska i pani Małgorzata Odalska. 

     Karaoke bardzo się udało. Wiele osób żyło tym wydarzeniem przez kilka dni i, co najważniejsze, chce, aby zorganizować je po raz kolejny. Każdy starał się śpiewać jak najlepiej. Ale mimo wszystko było wiele sytuacji, kiedy po prostu się z siebie śmieliśmy. Na szczęście nikt nie brał tego do siebie. W programie karaoke znalazła się także przerwa, podczas której posililiśmy się pyszną pizzą, którą wcześniej zamówiliśmy. Po wspólnej konsumpcji szybko sprzątnęliśmy lekki bałagan i wróciliśmy do zabawy.  W mgnieniu oka zegar wybił 17: 00 i trzeba było kończyć nasze spotkanie.

     Pełni nadziei na ponowne spotkanie udaliśmy się do domu. Cieszyliśmy się także tym, że tak wspaniale zaczyna się nasz oczekiwany weekend. 

 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

     16 października 2012 roku w Zespole Oświatowym  w Mysłowie odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się o godzinie 10.00 a zakończyła o 10.50.

     W przedstawieniu brali udział uczniowie klas Ia i IIIa, którzy odgrywali śmieszne scenki dla dyrekcji, śpiewali piosenki dla nauczycieli przedmiotów ścisłych, a dla pozostałych recytowali wiersze. Nie nastawiło to uczniów optymistycznie do tego zawodu . W całej części artystycznej najbardziej podobały się scenki w wykonaniu uczniów klasy IIIa. Po akademii całe grono pedagogiczne wraz z pracownikami naszej szkoły otrzymało symboliczne podarunki – róże. Potem Pani dyrektor wręczyła nagrody dla poszczególnych nauczycieli i przeczytała list od Kuratora Oświaty. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, a nauczyciele do pokoju nauczycielskiego, gdzie odbył się skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     Cały dzień przebiegał spokojnie i bez większych kłopotów. Myślę, że pracownicy naszej szkoły zapamiętają ten dzień na długo.    

   Anita Olechowska
Kinga Janaszek


XIII DZIEŃ PAPIESKI

         W tym roku już po raz trzynasty obchodziliśmy Dzień Papieski. Jest to święto polskie ustanowione przez Sejm RP w hołdzie  największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który, sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył solidarności, odwagi i pokory  - Janowi Pawłowi II. Dzień Papieski – dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. W tym roku przypadło na 14 października i  obchodziliśmy je pod hasłem „Jan Paweł II Papież rodziny”.

 


EGZAMIN NA KARTĘ MOTOROWEROWĄ

     13 października 2012 roku chętni uczniowie naszego gimnazjum, którzy ukończyli 13 lat, mogli przystąpić do egzaminu na kartę motorowerową.

      Nauczycielem zajmującym się tym przedsięwzięciem była pani Małgorzata Odalska. Wszyscy uczestnicy musieli najpierw przygotować się do testu teoretycznego. Większość uczniów zdała za pierwszym razem. Jednak nie wszystkim to się udało. Kilka osób podchodziło do tego egzaminu po raz drugi. Około trzydziestu szczęśliwców dopuszczono do zdawania egzaminu praktycznego. Odbył się on 17 października na boisku szkolnym. Nad wszystkim czuwała pani Małgorzata, panowie policjanci i pan Andrzej Sprycha.

      Na teście można było popełnić tylko dwa błędy. Uzyskałam 11 punktów na 12 możliwych. Na praktycznym egzaminie policjanci zwracali szczególną uwagę na to czy w odpowiedni sposób sygnalizowana jest zmiana kierunku ruchu. Ogólnie rzecz biorąc nie było to trudne. Jednak niewielu udało się zdać ten egzamin. – wypowiada się jedna z uczestniczek.

Kinga Janaszek


DZIEŃ CHŁOPAKA

     30 września obchodzimy święto wszystkich chłopców. W naszej szkole jest to tradycja, więc aby ją podtrzymać uczciliśmy ten dzień również i w tym roku. W każdej z klas dziewczyny spisały się doskonale. Nie było chłopaka, który nie zostałby obdarowany życzeniami i drobnymi prezentami. Upominki były przeróżne, zaczynając od słodyczy, a kończąc na zabawkach. Dla niektórych był to dzień okazania swojej sympatii. Udało się nam pomyślnie spędzić ten dzień. Wszyscy byli zadowoleni i radośni. Jeszcze raz w imieniu wszystkich dziewcząt, życzę Wam drodzy koledzy wszystkiego najlepszego.

 

Milena Rogowska

 

 


DYSKOTEKA

26 września 2012r. odbyła się pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym, potocznie zwana otrzęsinową. Drugie klasy sumiennie przygotowały kilka nowych konkurencji dla pierwszoklasistów. Wylosowani uczniowie uczestniczyli w nich z humorem. Mimo że dyskoteka została po raz pierwszy zamknięta dla osób spoza szkoły a do tańca przygrywał zespół disco-polo, było bardzo dużo osób, którym się podobało. Zabawa przebiegała bezpiecznie i bez żadnych komplikacji.

Mamy nadzieję, że następna dyskoteka odbędzie się już w najbliższym czasie i z DJ-em.

Beata Szewczyk

 


WYCIECZKA DO WARSZAWY

     28.09 tego roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Opiekunkami na wycieczce były: Anna Kamińska, Małgorzata Odalska i Krystyna Mazur. W planie wycieczki było: zwiedzanie Muzeum Narodowego, lekcja muzealna, wizyta w kinie na filmie „Na tropie Marsupilami" i na koniec dostaliśmy trochę czasu wolnego w galerii Wola Park. Zwiedzanie Muzeum było bardzo ciekawe. Naszą uwagę szczególnie przykuła wystawa katyńska, w której  znajdowało się wiele bardzo ciekawych pamiątek z Katynia. Kolejnym punktem wycieczki była lekcja muzealna. Była ona bardzo ciekawa, nasz przewodnik pogłębił naszą wiedzę dotyczącą nie tylko twórczości poetów, ale również dostarczył nam różnych ciekawostek, które były bardzo interesujące. Następnym przystankiem w naszej wycieczce był wypad do kina. Film, na którym byliśmy, zawierał bardzo dużą dawkę śmiechu. Był on raczej przeznaczony dla dzieci, ale nikt nie narzekał i wszyscy bardzo dobrze bawili się podczas jego oglądania. Ostatnim punktem naszej wyprawy był czas wolny w galerii, który każdy z nas przeznaczył na coś innego. Jedni standardowo wybrali sie do McDonalds, a inni poszli na zakupy. Na tym nasza wycieczka się zakończyła, ale nie zakończyła się zabawa. W drodze powrotnej wszyscy się bardzo dobrze bawili. Cała wycieczka była bardzo fajna i ani przez chwilę nikt się nie nudził, a chyba o to właśnie chodzi.

 


SPRZĄTANIE SWIATA

 

KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…

NIE ŚMIECĘ”

     Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązano do ludowej wyliczanki, mając na celu zachęcenie do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

     Nasza szkoła co roku ochoczo włącza się do tej ogólnopolskiej akcji. 21 września 2012 roku w Gimnazjum w Mysłowie odbyło się sprzątanie świata. Dzień wcześniej nauczyciele rozdzielili między siebie uczniów i powiedzieli nam, w jakim miejscu mamy się spotkać.  Akcja zbierania śmieci rozpoczęła się około godziny 9:00. Ciesząc się z pięknej pogody, od razu zabraliśmy się do pracy. Nie było to dość ciężkie zajęcie, dlatego wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Jednak niewielkie problemy sprawiło nam zbieranie potłuczonych butelek, gdyż rozrywały się przez to worki. Po wykonaniu zadania rozeszliśmy się do domu. Przyjemnie było wracać, kiedy pobocza drogi były czyste.

 


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     Na stanowisko przewodniczącej gimnazjum startowały dwie uczennice klas III: Dominika Wyrzykowska - kl.IIIb i Beata Szewczyk kl.IIIa. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza. Obejmowała ona wiele plakatów, ciekawe programy wyborcze i zapowiedzi kontynuacji dotychczasowych przedsięwzięć takich, jak: szczęśliwy numerek, a także pierwszy w historii naszej szkoły wywiad z obiema kandydatkami, który przeprowadziły uczennice klasy IIIb - Kasia Konieczna i Agata Soćko.

     I nadszedł 1 październik - dzień wyborów. Dziewczyny bardzo się denerwowały i z niecierpliwością oczekiwały przedstawienia wyników. Nową przewodniczącą ogłosiła opiekunka samorządu szkolnego p. Anna Kamińska. Wybory wygrała Dominika Wyrzykowska. Była bardzo szczęśliwa, jej klasa również, ponieważ bardzo ją wspierała. Cieszyli się także wszyscy ci, którzy na nią głosowali. Dominika podziękowała uczniom, którzy na nią głosowali, a także oznajmiła, że postara się spełnić swoje pomysły i w ten sposób odwdzięczy się za oddane na nią głosy. Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Beacie, która zaskoczyła nas swoimi pomysłami i dzielnie walczyła z Dominiką. Mamy nadzieję, że Beata zechce współpracować z przewodniczącą i podzieli się swoimi pomysłami.

     Tego dnia odbyły się również wybory na rzecznika praw ucznia i opiekuna samorządu. Obie funkcje ponownie sprawują kolejno: p. Mariola Kosmowska i p. Anna Kamińska. Gratulujemy również naszym nauczycielkom!

 


ZAWODY SPORTOWE

     20 września 2012 r. w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka. Naszą szkołę reprezentowało 45 osób.

A oto najlepsze wyniki:

Patrycja Iwaniec -

3 miejsce (100 m. ppł)

Damian Lasota -

1 miejsce (skok wzwyż)

Adrianna Antolik -

2 miejsce (oszczep)

Cezary Kiełczykowski - 

2 miejsce (oszczep)

Dominik Wojda -

2 miejsce (100 m. ppł)

Piotr Białek -

2 miejsce (kula)

Damian Iwaniec -

1 miejsce (oszczep)

Michał Matyka -

3 miejsce (oszczep)

Sztafeta 4 x 100 chłopcy -

2 miejsce

Nasza szkoła drużynowo zdobyła 2 miejsce.

     W dniu 27 września 2012r. w Siedlcach odbyły się zawody sportowe „Szukamy talentów w środowisku wiejskim”.

A oto nasi sportowcy:

Damian Lasota -

1 miejsce (skok wzwyż)

Patrycja Iwaniec -

1 miejsce (100 m. ppł)

Wyrzykowska Dominika -

2 miejsce (100 m. ppł)

Adrianna Antolik -

1 miejsce (oszczep)

Arkadiusz Wojda -

1 miejsce (kula)

Karolina Lewoszewska -

1 miejsce (rzut dyskiem)

Sztafeta 4 x 100 dziewczyny –

Wioletta Skwarek, Patrycja Iwaniec,

Dominika Wyrzykowska, Adrianna Antolik

3 miejsce

Sztafeta 4 x 100 chłopcy -

Damian Lasota, Daniel Kowalik,

Arkadiusz Cegiełka, Arkadiusz Wojda

3 miejsce

 

 

Drużynowo zajęliśmy 2 miejsce.

 


PIERWSZE DNI W NOWEJ SZKOLE

     Pierwszy miesiąc w mojej nowej szkole upłynął mi pod znakiem poznawania nowych koleżanek i kolegów, zapoznawania się z nauczycielami i panującymi w niej zasadami. Bardzo podoba mi się panująca tu atmosfera. Nauczyciele są mili i prowadzą o wiele ciekawiej lekcje niż w mojej poprzedniej szkole. Na początku roku trochę się obawiałam, bo to przecież nowa szkoła, nowe wyzwania, ale w zaaklimatyzowaniu się wszystkim uczniom pomogła nasza wychowawczyni – pani Hania Skwarek. Nie ma tu chyba rzeczy, którą chciałabym zmienić. Wszystko jest bez zarzutu. Moje ostateczne zdanie na temat tego gimnazjum to także, że to najlepsza szkoła na świecie.

Adriana Kwas

 

 

 


NASZE PIERWSZE DNI W GIMNAZJUM

      Chyba wszyscy uczniowie bali się rozpoczęcia roku szkolnego w nowej szkole.
W gimnazjum jest więcej nauki i obowiązków. Wielu uczniów denerwowało się z powodu znalezienia się w gronie obcych, nieznanych wcześniej osób. Okazało się jednak, że nie jest tak trudno zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Po dokładnym zapoznaniu się ze szkołą, z nauczycielami i z rówieśnikami, polubiliśmy nową szkołę i przyzwyczailiśmy się do niej tak, jak do podstawówki.