SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z MYSŁOWA / JAK MIŁO SIĘ CHWALIĆ

     Któż z nas nie czekał na 15 czerwca tego roku? Wszak to  dzień ogłoszenia wyników egzaminu gimnazjalnego! Jaki będzie dla trzecioklasistów, nauczycieli i rodziców z Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Mysłowie?

     Okazał się niezwykle szczęśliwy! W części humanistycznej szkoła uzyskała 32,3 pkt. (w skali staninowej – wynik bardzo wysoki) – co dało gminie Wola Mysłowska 1. miejsce w powiecie łukowskim (w tej gminie bowiem funkcjonuje tylko jedno gimnazjum). W powiecie łukowskim wynik okazał się lepszy o 5,5 pkt. od wyników szkół z innych gmin, a wśród gmin województwa – o 5,9 pkt. Wśród gmin województw lubelskiego i małopolskiego nie było wyższego wyniku. W OKE w Krakowie Mysłów (czyli Gmina Wola Mysłowska) uplasował się na 2. miejscu po Gminie Haczów, która była lepsza o 0,6 pkt. Gratulujemy liderom.  Bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich klasa IIIa, która rewelacyjnie napisała egzamin, uzyskując średni wynik 35,7 pkt. (na 50 możliwych). Uczniów przygotowywały polonistki: Alicja Majek, Renata Pacek i nauczycielka historii- Hanna Skwarek. Swój udział w sukcesie mieli także ci rodzice, którzy, doceniając wartość nauki, mobilizowali swoje pociechy do sięgania po książkę.

     Egzamin w części matematyczno - przyrodniczej również wypadł bardzo dobrze. Wynik - 25,1 pkt.- dał szkole i gminie 2. miejsce w powiecie łukowskim po gimnazjach z Łukowa oraz 10. miejsce wśród gmin województwa lubelskiego. Uczniów przygotowywały matematyczki: Małgorzata Odalska i Krystyna Mazur, Miłosława Porakowska (biologia, chemia), Mariola Kosmowska (fizyka), Teresa Broś (geografia).

     Na sukces szkoły złożyło się kilka czynników: sumienna praca wielu uczniów mobilizowanych przez wychowawców i wspieranych przez rodziców, ogromne zaangażowanie i doświadczenie nauczycieli oraz atmosfera panująca w szkole nakierowana na indywidualny rozwój każdego ucznia.

NASI SPORTOWCY

     Uczniowie z Gimnazjum w Mysłowie odnoszą sukcesy w dziedzinie sportowej, a mianowicie w lekkoatletyce. Chcieliśmy pokazać Wam kilka osiągnięć naszych sportowców.

DRUŻYNOWE  MISTRZOSTWA  POWIATU  W  LEKKOATLETYCE:

- dziewczęta I miejsce- 1170 punktów

- chłopcy II miejsce- 1140 punktów

DRUŻYNOWE  MISTRZOSTWA REJONU BIAŁEJ PODLASKI W LEKKOATLETYCE:

- dziewczęta II miejsce- 1239 punktów

- chłopcy IV miejsce- 1171 punktów

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W LEKKOATLETYCE:

- dziewczęta III miejsce- 1240 punktów

SKŁAD DZIEWCZĄT

SKŁAD CHŁOPCÓW

Jąg Aneta

Wdowiak Michał

Ragus Anna

Bytniewski Piotr

Pietryka Anna

Kręt Mateusz

Lewoszewska Patrycja

Leszko Daniel

Czajka Katarzyna

Cegiełka Kamil

Lewoszewska Karolina

Tkaczyk Jarek

Sprycha Martyna

Mika Piotr

Iwaniec Patrycja

Talarek Paweł

Antolik Iza

Frąc Mateusz

Wdowiak Weronika

Sokół Emil

Wyrzykowska Dominika

Sprycha Jarek

Pacek Ola

Gajowniczek Kamil

Głodek Magda

Rosa Mariusz

Krawczyk Klara

Matyka Paweł

Matuszewska Natalia

Moreń Piotr

 

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH:

W Siedlcach drużyna z naszego gimnazjum zajęła I miejsce:

SZTAFETA 4x100 m

II miejsce

Martyna Sprycha

Aneta  Jąg

 Iza Antolik

Dominika Wyrzykowska

V miejsce

Mika Piotr

Talarek Paweł

Leszka Daniel

Frąc Mateusz

SKOK WZWYŻ

IV miejsce - Aneta Jąg

V miejsce - Anna Ragus

 
PCHNIĘCIE KULĄ

I miejsce - Patrycja Leoszewska

VIII miejsce - Katarzyna Czajka

II miejsce - Wdowiak Michał

IV miejsce - Bytniewski Piotr

RZUT DYSKIEM
I miejsce – Karolina Lewoszewska  
RZUT OSZCZEPEM

II miejsce - Sprycha Martyna

III miejsce - Matuszewska Natalia

 I miejsce - Daniel Leszko

IV miejsce -Jarek Tkaczyk

100 M

IV miejsce - Antolik Iza

XIII miejsce - Mika Piotr
600 M
 

VI miejsce - Sokół Emil

XVII miejsce - Rosa Mariusz

 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU ŁUKOWSKIEGO
W LEKKOATLETYCE:

I miejsce- Daniel Leszko - rzut oszczepem

I miejsce- Patrycja Leoszewska - kula

II miejsce- Martyna Srycha - oszczep

II miejsce- Aneta Jąg - skok wzwyż

III miejsce-Anna Pietryka - skok wzwyż

II miejsce- Michał Wdowiak - kula

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA REJONU BIAŁA PODLASKA W LEKKOATLETYCE:

I miejsce- Martyn Sprycha - oszczep

I miejsce- Daniel Leszko - oszczep

I miejsce- Aneta Jąg - skok wzwyż

II miejsce- Anna Pietryka - skok wzwyż

III miejsce- Michał Wdowiak - kula

III miejsce-Patrycja Leoszewska - kula

Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia i liczymy na równie dobre wyniki w następnym roku!

 GRATULACJE

METRO

     14 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbył się spektakl musicalu „Metro”, który przygotowały klasy III. Spektakl był dedykowany wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole oraz uczniom. Jak dowiedzieliśmy się była to twórcza myśl naszych trzecioklasistów. Nad przedsięwzięciem patronat objęła pani dyrektor- Renata Pacek. Wrażenia po musicalu były bardzo dobre. Widzowie zachwycali grą i śpiewem aktorów. Niektórzy jednak nie doceniali pracy, jaką włożyli uczniowie w  przedstawienie i nie obyło się bez małych incydentów. Szkoda, że gadulstwo (zakłócało grę. Może to dlatego, że wakacje tuż, tuż…?)

 

WIECZOREK III KLAS

     9 czerwca 2011r. o godzinie 1800 rozpoczął się wieczorek pożegnalny klas III. Na wieczorek zostali zaproszeni przedstawiciele klas II oraz rodzice i nauczyciele.

    Na początku grała muzyka, ale większość osób siedziała w sali obok przy stołach zastawionych jedzeniem. Dyskoteka dopiero się rozkręcała przy muzyce DJ Roberta. Pojawiało się coraz więcej ludzi, choć i tak nie przyszli wszyscy gimnazjaliści. Około godziny 1900 zaczęła się prawdziwa zabawa. Parkiet był całkowicie zajęty i wszyscy szaleli. Nie zwracano uwagi czy to muzyka POP, czy DISCO POLO. Potem większość poszła coś przekąsić, by dalej „ruszyć w tany”. Wszyscy świetnie się bawili, nie tylko na parkiecie-niektórzy większość czasu spędzili przy poczęstunku. Dyskoteka trwała do północy i ,mimo tak późnej pory, nikt nie był zmęczony, a nawet, jak niektórzy mówili, dopiero wtedy dyskoteka zaczęła się rozkręcać. No cóż bywa…                           A „ dyskoteka gra…”.

REZERWAT JATA

     9 czerwca 2011 roku uczniowie klasy II a w ramach projektu pojechali do rezerwatu Jata. Pogoda była słoneczna. Na początku pan leśniczy przedstawił nam tablicę, która zawierała informacje na temat rozkładania się różnych przedmiotów w ziemi. Potem mogliśmy obejrzeć poroże łosia i łuski z karabinu. I w drogę. Początkowo pełni sił ruszyliśmy pewnym krokiem, jednak w miarę upływu czasu siły malały. Nasz przewodnik opowiadał nam różne historie dotyczące Nadleśnictwa Łuków. Powstało w 1832 roku i zostało podzielone na 2 obręby. Obręb Adamów był miejscem częstych polowań z udziałem władców Polski.

     Na terenie rezerwatu Jata chroniona jest jodła. Przemierzając wyznaczony szlak mogliśmy podziwiać piękno otaczających nas drzew i innych roślin.  Zatrzymywaliśmy się przy tablicach informacyjnych i wtedy pan leśniczy omawiał informacje w nich zawarte. Rozpoznawaliśmy drzewa, odpowiadaliśmy na pytania, jak również je zadawaliśmy. Gdy zatrzymaliśmy się na chwilę odpoczynku, przewodnik opowiadał nam o zamieszkujących las zwierzętach i mówił nam jak powinniśmy się zachować w razie spotkania z niektórymi z nich. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy dalej. Trochę zmęczeni słuchaliśmy tego, co mówi przewodnik. Dokuczały nam komary, ale to nie przeszkadzało w marszu.

     Gdy dotarliśmy do pomnika poświęconego ludziom z oddziału ks. Stanisława Brzóski pan leśniczy opowiedział nam historię związaną z wojną i powstaniami. Otóż podczas Powstania Listopadowego w okolicach Stoczka Łukowskiego rozegrała się walka wojsk polskich z oddziałami carskimi. W lasach rezerwatu ,,Jata'' podczas Powstania Styczniowego ukrywali się powstańcy z oddziału ks. Stanisława Brzóski. Po tej lekcji historii poszliśmy do ścisłego rezerwatu. Była to dość krótka droga. Potem ruszyliśmy w drogę powrotną. Będąc w autobusie dowiedzieliśmy się, że przemierzyliśmy 10 km.

Karolina 

ŻYJ BEZ NAŁOGÓW I PRZEMOCY

     7 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbył się coroczny Gminny Dzień „Żyj bez nałogów i przemocy” pod patronatem klasy IIa i pani Marioli Kosmowskiej, która zrealizowała projekt gimnazjalny. Do naszego gimnazjum przyjechały szkoły z całej Gminy Wola Mysłowska.

     Najpierw wystąpiły szkoły podstawowe, które przygotowały bardzo ciekawe scenki na temat używek. Jedni przedstawiali, a inni pisali test wiedzy. Wcześniej przygotowane plakaty były oceniane przez jury i otrzymywały punkty. Po podsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje wygrały szkoły w Mysłowie i Lisikierzu. Również uczniowie z gimnazjum przygotowali projekt, logo i scenki. Po przyznaniu punktów wygrały klasy III a, III b i IIc.

     Następnie nadszedł czas na konkursy. Każda klasa musiała wymyśleć drogowskaz, który będzie przestrogą przed używaniem szkodliwych substancji oraz napisać rymowankę dotyczącą nałogów. W tej konkurencji wygrały klasy II a i III a. Czas nieubłaganie płynął i niestety,  impreza dobiegała końca. Zwycięzcom gratulujemy, a przegranym życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z LAURĄ ŁĄCZ

     Spotkanie odbyło się 2 czerwca ok. godziny 1230 w Sali konferencyjnej UG w Woli Mysłowskiej. Pani Laura była bardzo wyczekiwanym gościem, ponieważ na spotkanie z nią przybyło wiele osób. Nie byli to tylko uczniowie z naszej szkoły, lecz także starsze osoby z naszej gminy. Gość został przywitany gromkimi brawami. Pani Laura okazała się bardzo miłą i wesołą  poczuciem humoru. Na wstępie opowiedziała nam trochę o pracy aktorki, a następnie recytowała nam wiersze, a także śpiewała piosenki. Wszyscy byli pod wrażeniem talentu pani Laury. Po każdym zaprezentowaniu piosenki lub wiersza dostawała brawa, następnie opowiadała ciekawe historie o tym, co powiedziała, bądź zaśpiewała. Szczególnie zachwycone spotkaniem były panie. Na koniec Agata i Ola wręczyły pani Laurze kwiaty i wszyscy wspólnie zrobiliśmy sobie z nią zdjęcie. Po zakończeniu spotkania pani Laura Łącz została chwilę, aby podpisać książki,  które ze sobą przywiozła. Myślę, że to spotkanie wszystkim się podobało.

 

 

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

 

     W naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. W ten dzień rozgrywaliśmy różne konkurencje sportowe. W pierwszej konkurencji uczestniczyły drużyny składające się z osób o tym samym imieniu. Polegała na niesieniu na łyżce jajka. Łyżkę trzeba było trzymać w ustach tak, aby się jajko nie stłukło. Druga konkurencja polegała na niesieniu jabłka na głowie. Trzecia to wybranie z klasy dwóch par, których zadaniem było przywiązanie się nogami i pokonanie jak największego dystansu. Potem było trzeba wybrać z klasy chłopaka, który miał za zadanie odbijać piłkę głową, a potem chłopaka, który miał odbijać nogami. Na zakończenie każda klasa wybierała najwyższego chłopaka, który zaprezentuje się jak najlepiej strzelając do bramki, aby zdobyć gola. Na zwycięzców czekał upominek.

 

DZIEŃ PATRONA

     1 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbył się pierwszy dzień poświęcony naszemu patronowi- ks. Janowi Twardowskiemu. Aby było ciekawiej ta uroczystość odbyła się w dzień jego urodzin i święto wszystkich dzieci, które tak bardzo kochał - w Dzień Dziecka. W ramach tego dnia klasa IIc zrealizowała swój projekt. Najpierw była przytoczona biografia księdza, a potem odbyły się konkursy dotyczące wiedzy o naszym patronie. Wygrała klasa (tu wpisać która klasa wygrała).

     Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i ten dzień dobiegał końca. Mamy nadzieję, że uczciliśmy pamięć naszego wielkiego patrona, jakim był ks. Jan Twardowski.

     W szkole podstawowej również uczczono ten dzień. Uczniowie przepięknie zaśpiewali piosenki skomponowane do słów wierszy księdza Jana. Odbył się konkurs czytelniczy i recytatorski. Wszyscy świetnie się bawili i zostali obdarowani różnymi prezentami.

 

MŁODZI POLITYCY

     1 czerwca w  Dniu Dziecka 460 młodych ludzi z całej Polski zebrało się w gmachu polskiego sejmu. Celem naszego pobytu był udział w obradach XVII sesji sejmu dzieci i młodzieży, a tegorocznym tematem był wolontariat.

     W związku z obradami dzień wcześniej odbyły się warsztaty o wolontariacie. Na nich właśnie rozmawialiśmy na różne tematy, np. jak pomagać i jak my to robimy w naszych miejscowościach lub szkołach. Pracując w grupach, poznaliśmy także wielu interesujących ludzi z całej Polski i  zdobyliśmy wiele ważnych informacji.

     W sejmie zaś przed obradami spotkaliśmy się z przedstawicielami partii rządzących państwem tj. : PJN, PIS, PO, SLD, PSL. Posłowie każdej partii zachęcali nas do bycia politykami oraz rozdawali gadżety i autografy. Około godziny 10.00 zebraliśmy się w sali sejmowej, gdzie każdy miał określone miejsce. Zanim jednak wszyscy je zajęli, zrobiono mnóstwo zdjęć przy lasce marszałkowskiej i mównicy. Następnie na salę wszedł obecny marszałek sejmu Grzegorz Schetyna i rozpoczął obrady sejmu dzieci i młodzieży. Przedstawiono nam naszych marszałków wybranych na początku maja oraz plan kolejnych wydarzeń. Na początku wypowiadali się nasi ministrowie i rzecznik praw dziecka, a potem „my” czyli posłowie z sejmu młodzieżowego. Każdy poseł miał 2 minuty na wypowiedzenie się na dany temat. Posłowie często mieli różne zdania na dany temat, ale opinie były wyważone i pozostali je podzielali. Wypowiadający się krytykowali i chwalili działania wolontariatu, a nawet radzili, jak można udoskonalić tę pracę.

     Po wypowiedziach młodych posłów na mównicę weszła pani minister edukacji i odpowiadała na nurtujące nas pytania.

    Następnie zaczęliśmy głosowanie nad konstytucją naszego sejmu. Było to bardzo ekscytujące i każdy bardzo poważnie wziął sobie do serca to zadanie. Po głosowaniu zakończyliśmy obrady ze zmienioną w niektórych miejscach konstytucją o wolontariacie.

     Po obradach udaliśmy się na obiad do restauracji, a następnie poszliśmy do autokaru i ruszyliśmy w powrotną drogę.

     Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży była niesamowitym doświadczeniem.   

Ola P.

KONKURS RECYTATORSKI

     11.05.2011 roku w Gminnej Bibliotece publicznej w Woli Mysłowskiej odbył się konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza. Zorganizowany został z racji setnej rocznicy urodzin poety.

     Reprezentanci każdej klasy gimnazjum mieli za zadanie pięknie nauczyć się wybranego przez siebie wiersza, oraz wyrecytować go przed widownią zgromadzoną w bibliotece. Występy oceniało Jury: W oddzielnej kategorii uczestniczyli także uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Trzeba przyznać, że depczą gimnazjalistom po piętach.

Oto wyniki:

I miejsce

Aleksandra Pacek - kl. IIIa

 

II miejsce

Agata Soćko - kl. Ib

 

III miejsce

Anna Leszkiewicz - kl. IIIb

Życzymy dalszych sukcesów!

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY NA "SKĄPCA"

     10 maja odbyła się wycieczka do Warszawy. Początkiem wycieczki był wyjazd spod szkoły o godzinie 830. Następnie ok. godziny 1100 mieliśmy obejrzeć w teatrze utwór Moliera - „Skąpiec”. Komedia wszystkim się bardzo podobała, aktorzy świetnie zagrali swoje role i przedstawili doskonale komizm tego utworu. Dziewczynom najbardziej spodobał się jeden z aktorów, który grał Strzałkę, był on prawdziwą strzałą w serca żeńskiej części widowni. Ci, którzy pojechali na spektakl nie musieli już czytać komedii, która po wycieczce miała być omawiana na języku polskim. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie.

     Po obejrzeniu spektaklu pojechaliśmy do centrum handlowego, w którym mieliśmy kilka godzin czasu wolnego. Na początku większość uczniów od razu poszła kupić sobie lody i do McDonald’s coś przekąsić. Potem chętni uczniowie poszli grać w kręgle, a pozostali mieli czas wolny. Po wyjściu udaliśmy się do autokaru żeby wrócić do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice. Myślę, że wycieczkę można zaliczyć do tych udanych.

Edyta.

GÓRSKA PRZYGODA

     Od 28 do 30 kwietnia 2011 nasza klasa -  IIIa wraz z p. Teresą Broś wyjechała w nasze polskie góry – Pieniny. Oczywiście oprócz uczniów tejże klasy jechały jeszcze inne osoby z: IIIb, IIc, Ib, IIb oraz opiekunowie: p. Renata Pacek, p. Hanna Skwarek oraz ks. Adam Zawistowski.

     Wyjechaliśmy wcześnie rano super autobusem. Droga, choć długa, minęła bardzo szybko, w końcu jazda to dla nas zawsze jedna  z  atrakcji wycieczki.  W Tuszowie Narodowym zwiedziliśmy Izbę Pamięci gen. Władysława Sikorskiego, a w Ciężkowicach – rezerwat geologiczny „Skamieniałe miasto” – było stromo, ale przepięknie. Z wielkim trudem się stamtąd  zwlekliśmy, jeśli można to tak nazwać, a nasz przewodnik powiedział, że to tylko rozgrzewka, co my uznaliśmy za żart, ale szybko okazało się, że mówił całkiem poważnie… Po zakwaterowaniu w pensjonacie w pięknym Krościenku wszyscy rzucili się na kiełbaski z ogniska, a potem na trampolinę. I tak przeskakaliśmy pierwszy wieczór.

     Następnego dnia po śniadaniu wyszliśmy w góry, najpierw udaliśmy się do przejścia granicznego ze Słowacją, a następnie – uczta dla oczu - do Wąwozu Homole. Przepiękne widoki wśród wysokich gór oraz podążający wraz z nami strumyk – to było coś.

     (O zgrozo!!!!!!!!!!!) potem pan przewodnik zaplanował nam wejście na Palenicę. Wszyscy byli już trochę zmęczeni, ale ruszyliśmy i od razu na początku nas zamurowało. Szliśmy calutki czas w górę, było gorąco i bardzo, bardzo, bardzo stromo. Ciążył nam nawet tusz na rzęsach, więc wygrali ci, którzy nic ze sobą nie zabrali [oprócz wody, oczywiście]. Zatrzymywaliśmy się tylko na kilka sekund na odpoczynek, a pot lał się z nas, jakbyśmy byli co najmniej w piekle. No cóż, o tym, że w nim jeszcze nie jesteśmy, przypominał nam ksiądz idący z tyłu i modlący się za nasze nogi i odciski. Nie powiem, warto było tyle się męczyć, bo widoki, jakie widzieliśmy, nawet nie sposób jest opisać. Mimo maruderów, na których ciągle musieliśmy czekać, pobiliśmy też rekord – do celu dotarliśmy w całe pół godziny wcześniej, niż przewidywał zapis w mapach przebiegu tras. Zmęczeni, ale szczęśliwi, szczęśliwi, osiągnęliśmy cel [niektóre osoby zachowały się bardzo pięknie, pomagając innym w dotarciu na szczyt]- byliśmy bardzo dumni. Zejście nie było łatwiejsze, bolały   łydki i palce u stóp, ale cóż to dla nas… A potem tylko wymarzona pizza i do pensjonatu spać… co ja mówię… grać, skakać, oglądać, itp. Spać poszliśmy późno, a niektórzy spali w 8 albo 5 osób na trzech łóżkach. Imponujące, prawda?

    Ostatni dzień był bardzo pracowity. Przed śniadaniem trzeba było zwolnić pokoje, a co za tym idzie, posprzątać je i jeszcze się spakować. Jak zwykle po śniadaniu poszliśmy w trasę, tym razem na Trzy Korony. Nie było tak ciężko jak na Palenicę, ale trasa też nie była łatwa. Góra ta jest mega wysoka. Znowu byliśmy z siebie dumni, a widoki zapierały dech w piersiach. Byliśmy około 900 m nad poziomem morza, więc niektórzy wręcz z paniką przechodzili przez wąski most. Udało się nam!

     Po obiedzie wyjechaliśmy z pięknego Krościenka, a wraz z nami wyjechała piękna pogoda. Góry żegnaliśmy w deszczu. Mieliśmy szczęście, bo rzadko się zdarza, żeby trzy dni z rzędu w górach była piękna pogoda i to w kwietniu. Było tak słonecznie, bo, jak mówił nasz papież Polak: „mamy taką pogodę, na jaką sobie zasłużyliśmy”.

     To była wspaniała wycieczka i warto na nią było pojechać.                          

                                                                  Ola Pacek kl.IIIa

 

SPOTKANIE AUTORSKIE W GBP W WOLI MYSLOWSKIEJ

     19.04.2011r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej odbyło się spotkanie Autorskie z pisarką Ewą Nowak. Udział w nim brali uczennice z naszego gimnazjum. Pani Ewa w momencie, w którym weszła do sali, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest ona kobietą uśmiechniętą, towarzyską a przede wszystkim pełną energii. Na początku krótko opowiedziała nam o sobie, a następnie wręczyła nagrody w postaci jej książek, za napisane recenzje. Nagrody te dostały: Ola Tratkiewicz, Ola Pacek, Ola Beczek, Karolina Pieniak, Patrycja Rogowska, Agata Ciołek, Weronika Wdowiak i Kasia Grala.

     Po rozdaniu upominków przeszliśmy do głównego punktu spotkania. Pani Ewa przedstawiła nam swój plan dnia oraz opowiedziała nam o tym jak długo pracuje jako pisarka. Mówiła również o swoim podejściu do pracy. Myślę, że jej punkt widzenia jest bardzo ciekawy, a mianowicie to, że traktuje ona pisanie jako pracę, z której czerpie zyski, ale również jako hobby z którego czerpie radość, bo czymże jest praca w której się nie odnajdujemy. My również mieliśmy szansę zadawania różnych pytań, na które nasza gwiazda chętnie odpowiadała. Na końcu autorka wielu naprawdę fajnych powieści udzieliła nam wskazówek na tematy, od czego trzeba zacząć, aby napisać powieść? Co należy zrobić, żeby książka nie była nudna? Po spotkaniu dziewczyny, które otrzymały książki dostały autografy. Pani Ewa serdecznie podziękowała nam za zaproszenie i za to, w jaki sposób przebiegało spotkanie.

     Reasumując warto było pojechać na tego typu spotkanie. Dzięki niemu mogliśmy poznać osobę, która bardzo dużo wie o literaturze i pisaniu a także mieliśmy okazje miło spędzić czas.

Alicja Kosmowska

DZIEŃ MATKI I OJCA

     26 marca w Zespole Oświatowym w Mysłowie świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca. Do tego dnia uczniowie występujący w przedstawieniu przygotowywali się bardzo długo, aby wypaść jak najlepiej. Wszyscy chętni rodzice przybyli na wyznaczoną godzinę i razem ze swoimi dziećmi oglądali specjalnie przygotowane przedstawienie. Mogliśmy podziwiać  pięknie recytowane wiersze i śpiew piosenek wykonywanych przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Po zakończeniu występów podarowaliśmy swoim rodzicom róże i złożyliśmy najszczersze życzenia. Tuż potem był przygotowany poczęstunek, podczas którego rodzice mogli przy kawie lub herbacie ze sobą porozmawiać. Mamy nadzieję, że osoby, których rodzice nie przybyli do szkoły, również pamiętały o złożeniu życzeń swoim rodzicom.

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

     Egzaminy gimnazjalne zostały podzielone na 3 części, czyli na 3 dni. Pierwszego dnia czyli 12 kwietnia uczniowie klas trzecich pisali test humanistyczny, drugiego- 13 kwietnia test matematyczno przyrodniczy, a trzeciego-14 kwietnia język nowożytny ( w naszej szkole jest to język angielski).

Część I:

     Składa się z przedmiotów humanistycznych. W tym roku wyjątkowo pojawiło się dużo historii. Nasi uczniowie liczyli, że większość będzie języka polskiego, dlatego też ten test był uważany przez uczniów za trudny. Dodatkowo egzamin był już trochę podstosowywany do przyszłorocznych zmian, gdzie stawia się na wiedzę, a nie jak dotychczas na umiejętności ucznia. Na końcu było polecenie napisania rozprawki, jednak miało ono ironiczny temat, gdyż chodziło w niej o patriotyzmie, a przecież każdy prawdziwy Polak ma dużo do powiedzenia w tej sprawie.

Część II:

     Czyli część matematyczno- przyrodnicza. W tym roku prawie wszystkiego było po równo. Można było znaleźć i zadania matematyczno-fizyczne i przyrodnicze. Nasi uczniowie ten test oceniali na dosyć łatwy, jednak podchwytliwy.

Część III:

     Był to język obcy, w naszej szkole j. angielski. Dla jednych był on łatwy, dla innych trudny, a jeszcze inni liczyli na łud szczęścia lub grali w „totolotka”. Na szczęście nie jest on jeszcze uwzględniany przy przyjmowaniu do szkół średnich, ale trzeba się liczyć z tym, że szkoły ponadgimnazalne mogą na te wyniki zerknąć.

Egzaminy już za trzecioklasistami, pozostało tylko czekać na wyniki.

Życzymy Wam z całego serca powodzenia!

Klaudia

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W MYSŁOWIE

     W pierwszy dzień astronomicznej  wiosny wszystkie drogi w gminie Wola Mysłowska wiodły do Mysłowa, dokładniej do Zespołu Oświatowego w Mysłowie. Tu odbył się XI Gminny Festiwal Piosenki Country „W samo południe na Dzikim Zachodzie”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gimnazjum i szkół podstawowych z terenu gminy.

 Od rana na korytarzach szkoły zaroiło się od zawadiackich kowboi i uroczych kowbojek, królowały koszule w kraty, kamizelki, dżinsy i kapelusze. W tle słychać było dźwięki gitary.

Podczas konkursu uczniowie wykonywali utwory w języku polskim i angielskim. Popisom wokalnym towarzyszyły ciekawe układy choreograficzne i gorący doping  widzów. Najmłodsza uczestniczka miała dziesięć lat. Jak zawsze, występy stały na  bardzo wysokim poziomie artystycznym. Jury miało bardzo trudne zadanie i dlatego przyznało kilka pierwszych miejsc. Laureaci otrzymali upominki i dyplomy.

Po występach uczniów swoją muzyczną niespodziankę zaprezentowali nauczyciele  i zaśpiewali szlagier propagujący festiwal w Mrągowie, ale zapraszając do Mysłowa. Refren śpiewała cała sala, ale największym przebojem festiwalu okazała się piosenka „W siną dal”.

    Oprócz  występów festiwalowych gimnazjaliści wzięli udział w konkursach dotyczących EURO 2012 przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Każda klasa zaprezentowała plakat promujący bezpieczeństwo na stadionach piłkarskich i prezentujący różne sposoby walki z chuligaństwem. Drugim zadaniem było przygotowanie stroju polskiego kibica na Euro 2012. Wszystkie propozycje były pomysłowe i dowcipne, ale wygrały ex aequo klasy II a i III b.

     Uczniowie młodszych klas witali wiosnę tradycyjnie. Topili Marzannę, rozpalili pierwsze w tym roku ognisko, piekli kiełbaski i szukali oznak wiosny w przyrodzie.

   Podsumowując imprezę p. dyrektor Renata Pacek stwierdziła, że uczniowie z Mysłowa 21 marca nie chodzą na wagary, bo w szkole w tym dniu jest ciekawiej i przyjemniej.  

 

 

DZIEŃ KOBIET

     8 marca 2011 roku w naszej szkole odbył się festiwal poezji mówionej i śpiewanej zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”. Z każdej klasy wybrano reprezentanta, który jak najładniej potrafił, wyrecytował wiersz o tematyce miłosnej. Uczestników przed występem dopadła trema. Jednym się udało, drugim zaś wyszło trochę gorzej.

     Drugą częścią festiwalu były piosenki miłosne. Każda klasa wybrała sobie odpowiedni przebój. Zaprezentował go zespół klasowy. Należy dodać, że  występ poprzedzało wiele prób, toteż wszystkie popisy wyszły bardzo ciekawie.

     Wielką niespodzianką dla kobiet z naszej szkoły były życzenia złożone w dniu ich święta przez chłopców z IIIb. Czułyśmy się wzruszone- dziękujemy chłopcy! ;)

Aleksandra Rosiak

WYCIECZKA DO BIAŁEGO DUNAJCA

02.03.2011

830 zbiórka przed szkołą

915 wyjazd sprzed szkoły i początek długiej drogi

1300 postój na stacji benzynowej

1600 dojazd do pensjonatu i zakwaterowanie w pokojach

1630 wyjazd do wypożyczalni sprzętu narciarskiego

1800 powrót do pensjonatu, a następnie wspólna integracyjna kolacja

1930 powrót do pokoi

 

03.03.2011

700 POBUDKA . Odbyła się lecz nie dla wszystkich punktualnie

800 śniadanie, na dobre rozpoczęcie dnia pyszne kanapki... Przecież każdy doskonały narciarz musi mieć siłę na stoku.

830 wyjazd spod pensjonatu na narty. Dla wielu ogromne przeżycie i strach przed nałożeniem na nogi nart po raz pierwszy.

1100 dla chcącego nic trudnego... Po pierwszej lekcji nauki udzielonej przez pana Pawła i panią Miłkę Porakowską, nie jest źle. Każdy początkujący zaliczył ,,glebę''. Po około godzinnym szusowaniu na oślej łączce przyszedł czas na wyciąg. Nasza reakcja O Nie!!! :) Ja chcę do domu!!!;)

1400 nie jest tak źle jakby się wydawało... z większymi umiejętnościami i radzeniem sobie. Następnie opuściliśmy stok i udaliśmy się do Karczmy, gdzie wypiliśmy pyszna czekoladę z bitą śmietaną i zjedliśmy zapiekankę. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy na dalszą walkę z własnymi słabościami.

1700 O Matko!!! Moje nogi!!!

Wszyscy (należy dodać cali i w jednym kawałku) musieli zabrać sprzęt, spakować go do busa i wrócić do pensjonatu na obiadokolację. Oczywiście była pyszna:)

1730- 2400 czas odpoczynku? Niekoniecznie... Jak to na wycieczkach bywa czas wolny nie oznacza - czas stracony – spotkania towarzyskie zawsze udane i mniej męczące. Można gadać i gadać. Nie tylko do 2200:). Później pora spać;)

 

04.03.2011

700 JA NIE WSTAJĘ!!!

Musieliśmy wstać bardzo wcześnie, by wyrobić się na śniadanie. Oczywiście nie każdemu to się udało.

830 śniadanko, czyli kanapki- bardzo pyszne

915 po śniadaniu przygotowania do wyjścia na stok

945- 1400 Jeździe nie było końca, najpierw przypomnienie na oślej łączce. W międzyczasie poszliśmy do Karczmy na czekoladę. Pogoda cały czas nam dopisywała.

 

05.03.2011

700 pobudka

830 śniadanie dla nabrania sił

900 spacerek, dla poznania najbliższej okolicy

1000 przygotowanie się i wyjazd na stok

1045- 1800 zaskoczenie, że pojechaliśmy na inny stok niż wcześniej. Z wielkim trudem założyliśmy narty i wjechaliśmy na górę stoku. Szybka nauka jak zjeżdżać slalomem i jedziemy. Dla wielu było to bardzo trudne, gdyż będąc na górze stoku nie wiedzieliśmy jego dołu. Udało się zjechać, lecz nie chcieliśmy wjeżdżać już więcej. Szybko zdecydowaliśmy żeby zorganizować zawody, każdy miał dwa zjazdy na czas. Gdy wszyscy już zjechali, zabraliśmy sprzęt i spakowaliśmy go do busa. Wróciliśmy do pensjonatu i poszliśmy na obiad. Następnie pojechaliśmy na Krupówki, mięliśmy tam trochę wolnego czasu. Później pojechaliśmy na Wielką Krokiew. Po powrocie do pensjonatu mięliśmy czas wolny w pokojach.

1930 wspólne spotkanie na kolacji. Dostaliśmy dyplomy i upominki podsumowujące zawody. Następnie wróciliśmy do pokoi. Po rozmowach w pokojach i oglądaniu telewizji postanowiliśmy pójść spać... która to była godzina...:)

 

06.03.2011

700 pobudka, już mniejsze zakwasy

830 pyszne kanapki na śniadanie, a następnie powrót do pokoi i szybkie pakowanie

915 spakowanie bagaży do busa i w drogę

1300 postój na stacji benzynowej, dość niespodziewany

1600 powrót po wielogodzinnej drodze.

 

Wspomnienia z wycieczki są niezapomniane. Szczególnie cieszymy się, że umiemy jeździć na nartach.

 

WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE!

    Nasza szkoła stara się w różny sposób działać społecznie. Pomoc jest bardzo ważna. Wielu ludzi z naszych okolic potrzebuje byśmy wyciągnęli do nich pomocną rękę. Dlatego też działamy!!!    W tym roku po raz XVII odbędą się obrady Sejmu młodzieżowego. Tym razem na temat wolontariatu. W związku, iż my także czynnie bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych chcemy także zabrać swój głos na tym spotkaniu.

   Jak działamy? To bardzo prosta sprawa. Za każdym razem gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy – pomagamy.

Od kilku lat udzielamy się w WOŚP-ie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Uczniowie z naszego gimnazjum w dzień zbiórki zbierają pieniądze przy pobliskich Kościołach. W tym roku zebraliśmy ponad 2000 zł. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ z roku na rok jest tych pieniędzy co raz to więcej, mimo że nasza gmina nie jest wcale taka duża.

    Wolontariat daje nam ogromną satysfakcję. Jest to nasza duma, gdyż w tak młodym wieku uczymy się pomagać. Jest to też bądź co bądź krok w stronę dorosłości.

    Ostatnio przez okres zimowy zbieraliśmy nakrętki po butelkach. Zbieraliśmy je na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej osoby. Uważam że spełniliśmy swój obowiązek. Nakrętek było mnóstwo. Każdy dał, to co miał. Wszyscy włączyli się do tej że akcji.

    W tamtym roku szkolnym kilkanaście osób pojechało do Lublina, by dowiedzieć się jak pracuje prawdziwy wolontariat.

    Okazało się,  iż to wcale nie jest takie proste. Z tej wycieczki dużo się nauczyliśmy, a potem zaczęliśmy pomagać osobom starszym, samotnym z naszych okolic. Kilka osób co jakiś czas przynosiło zakupy, sprzątało, a nawet tylko porozmawiało z tymi osobami. Tamci ludzie byli bardzo z tego powodu uradowani. Niektórzy uczniowie pomagają do tej pory.

    Uczyliśmy też młodszych kolegów tańczyć. Wykonaliśmy program, w którym najpierw my uczyliśmy się od października do lutego tańczyć, od prawdziwego tancerza, a potem my w czasie ferii zimowych zajmowaliśmy czas dzieciom z podstawówki. Nauczyli się bardzo dużo; salsy, czaczy, rock&rolla i wiele innych. Potem pokazali swe umiejętności na festiwalu piosenki i tańca zorganizowanym przez nasze gimnazjum.

    Pomagamy też młodszym przy lekcjach. Robiąc z nimi różne zadania i ucząc ich i sobie przy okazji przypominając.

    Nie jesteśmy też zamknięci na hospicja i domy dziecka. Działamy także i tam. Robiąc różne zbiórki i akcje.  Np. akcja „Dar serca dla hospicjum Małego księcia” w Lublinie.

    Chcemy jednak działać jeszcze bardziej. Kształcić się i móc się cieszyć razem z ludźmi, którym pomagamy. Myślę, że w przyszłości jeszcze wiele dobrego zdziałamy.

BO PRZECIEŻ:

Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych”

ks. Jan Twardowski

Aleksandra Pacek kl. IIIa

 

CHOINKA SZKOLNA 2011

     19 lutego 2011 roku w Zespole Oświatowym w Mysłowie odbyła się choinka szkolna. Szkoła Podstawowa bawiła się od godzin10.00  do 15.00, a gimnazjum bawiło się od godziny 15.00 do godziny 22.00. Uczniowie mięli poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i paczki, w których mieściły się pyszne słodycze. Tuż po poczęstunku uczniowie ponownie udali się na salę gimnastyczną, gdzie trwała zabawa. W zabawie wzięli udział również goście, do których należeli absolwenci naszej szkoły a także uczniowie z innych szkół. Wiele osób przetańczyło cały wieczór inni zaś woleli popatrzeć na tańczących. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zabawy. Nawet ból nóg nie przeszkadzał w dobrym wspominaniu choinki szkolnej.

Karolina Polak

 

WALENTYNKI

     Poniedziałek 14 lutego 2011r.– walentynki! Uczniowie klasy IIa: Alicja Kosmowska, Mateusz Kręt i Aleksandra Rosiak wyjeżdżają na akcję „Walentynka dla kierowcy” o godznie 10 00 wraz z panem policjantem.     

     Akcja polega na rozdawaniu czerwonych lub czarnych serduszek, wcześniej przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum. W zależności od jazdy poszczególnych kierowców można zyskać nagrodę lub karę. Kiedy pan policjant, po zmierzeniu prędkości samochodu, stwierdził, że kierowca jechał bez naruszenia przepisów, obdarowywaliśmy go czerwonym sercem. Gdy przepisy zostały złamane i prędkość przekroczona– dostawał czarne serce . Przygotowano 15 serduszek czerwonych i13 serc czarnych. Po powrocie z akcji zostało 0  serduszek czerwonych i 7 serduszek czarnych, co oznacza, że kierowcy w naszym rejonie są dość ostrożni i przestrzegają zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieje, że w następnym roku nie zostanie rozdane ani jedno serduszko czarne.

Ala Kosmowska

 

SPEKTAKL PROFILAKTYZNY JACKA MUSIATOWICZA

JACEK MUSIATOWICZ
poeta, pieśniarz, rocznik 1970. Obecnie mieszka, pracuje i tworzy w Radzyniu Podlaskim. Zaczynał ze stworzoną przez siebie grupą „Na poczekaniu”, zdobywając wiele nagród.
     Od 1988r. uczestniczył w festiwalach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Brał udział w konkursach literackich.
     Na 33 Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobył I nagrodę Prezydenta RP. Pomysłodawca i kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Oranżeria”.

     W 2001 r.3 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej -kl.6 i gimnazjum z panem Jackiem Musiatowiczem, który jest  artystą, twórcą  i wykonawcą piosenek i byłym narkomanem. Pan Jacek na wstępie powiedział nam, że mieszka w Radzyniu Podlaskim i zajmuje się pisaniem tekstów piosenek, a także ma swój zespół. Opowiadał, o kolejach swojego życia, a także o swojej rodzinie. Następnie w ciekawy sposób przedstawił nam kwestie związane z narkomanią, narkotykami i dopalaczami.   Podał nam przykłady, do czego może prowadzić stosowanie narkotyków. Wspomniał także o tym, jak sam zakończył swoją przygodę z narkotykami. Jednak wyszedł z tego i teraz może realizować się w życiu. Mówił także o zachowaniu dzisiejszej młodzieży. Niektórym osobom  może    ta opowieść dała do myślenia.

     W ciągu tego spotkania mogliśmy usłyszeć kilka utworów w wykonaniu gościa. Wysłuchaliśmy ich z zainteresowaniem. Według mnie było takie skupienie, ponieważ pan Jacek rozmawiał z nami  prosto od serca. W niektórych momentach bywało nawet śmiesznie. Na koniec, kiedy pan Jacek Musiatowicz zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę, to dostał ogromne brawa i bis. Myślę, że wszystkim podobało się to spotkanie, ponieważ było naprawdę fajnie.

Edyta Skwarek

 

FERIE 2011

     Po 5 miesiącach nauki i ciężkiej pracy (tylko niektórych) nadeszły długo wyczekiwane ferie. Jest to czas wypoczynku dla uczniów. Można go spędzić na wiele różnych sposobów: wyjechać
w góry, czy do rodziny.  Uczniowie z naszego gimnazjum w pierwszym tygodniu (od wtorku do piątku) mogli przebywać w szkole. We wtorek odbyła się, zorganizowana przez panią Ewę Kuryłę,  wycieczka na lodowisko do Siedlec. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy świetnie się bawili. Obejrzeliśmy także w kinie  filmie „Megamocny” w wymiarze 3D. Drugi tydzień mogliśmy poleniuchować w domu, spędzić  czas przed komputerem, telewizorem, czy z przyjaciółmi. Teraz pozostaje nam czekać na kolejną labę.

Aleksandra Rosiak

 

WIELKA ORKIESTRA SWIATECZNEJ POMOCY

     09.01.2011r. w całym kraju i poza jego granicami, odbył się 19 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

     Tym razem orkiestra pod kierownictwem Jurka Owsiaka, zbierała pieniądze dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

     Nasza szkoła również brała udział w tej akcji. Do pomocy w zbieraniu pieniędzy w naszym gimnazjum zgłosiło się wielu uczniów: Monika Chmura, Katarzyna Czajka, Kamil Cegiełka, Aneta Kalińska, Alicja Moreń, Patrycja Iwaniec, Katarzyna Prządka, Izabela Antolik, Karolina Lewoszewska, Aleksandra Pacek, Katarzyna Konieczna. Nad tym, by akcja przebiegała prawidłowo, czuwały p. Anna Kamińska i p. Agnieszka Zalewska. Wolontariusze, zbierali pieniądze przy kościołach w Wandowie i Wilczyskach, kaplicach w Jarczewie, Mysłowie, Lisikierzu i w naszej szkole. Nasze gimnazjum bardzo zaangażowało się w pomoc, były ulotki, plakaty i oczywiście mnóstwo serduszek. Cieszyły się z nich najbardziej dzieci, ale również dorośli. Nasza szkoła zebrała aż 2000zł! Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tak szczytny cel.

 

Kasia Konieczna

 

WOLONTARIAT W NASZYM GIMNAZJUM

     Nasza szkoła stara się w różny sposób działać społecznie. Pomoc jest bardzo ważna. Wielu ludzi z naszych okolic potrzebuje byśmy wyciągnęli do nich pomocną rękę. Dlatego też działamy!!!

   W tym roku po raz XVII odbędą się obrady Sejmu młodzieżowego. Tym razem na temat wolontariatu. W związku, iż my także czynnie bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych chcemy także zabrać swój głos na tym spotkaniu.

   Jak działamy? To bardzo prosta sprawa. Za każdym razem gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy – pomagamy.

Od kilku lat udzielamy się w WOŚP-ie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Uczniowie z naszego gimnazjum w dzień zbiórki zbierają pieniądze przy pobliskich Kościołach. W tym roku zebraliśmy ponad 2000 zł. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ z roku na rok jest tych pieniędzy co raz to więcej, mimo że nasza gmina nie jest wcale taka duża.

      Wolontariat daje nam ogromną satysfakcję. Jest to nasza duma, gdyż w tak młodym wieku uczymy się pomagać. Jest to też bądź co bądź krok w stronę dorosłości.

Ostatnio przez okres zimowy zbieraliśmy nakrętki po butelkach. Zbieraliśmy je na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej osoby. Uważam że spełniliśmy swój obowiązek. Nakrętek było mnóstwo. Każdy dał, to co miał. Wszyscy włączyli się do tej że akcji.

       W tamtym roku szkolnym kilkanaście osób pojechało do Lublina, by dowiedzieć się jak pracuje prawdziwy wolontariat.

 Okazało się,  iż to wcale nie jest takie proste. Z tej wycieczki dużo się nauczyliśmy, a potem zaczęliśmy pomagać osobom starszym, samotnym z naszych okolic. Kilka osób co jakiś czas przynosiło zakupy, sprzątało, a nawet tylko porozmawiało z tymi osobami. Tamci ludzie byli bardzo z tego powodu uradowani. Niektórzy uczniowie pomagają do tej pory.

      Uczyliśmy też młodszych kolegów tańczyć. Wykonaliśmy program, w którym najpierw my uczyliśmy się od października do lutego tańczyć, od prawdziwego tancerza, a potem my w czasie ferii zimowych zajmowaliśmy czas dzieciom z podstawówki. Nauczyli się bardzo dużo; salsy, czaczy, rock&rolla i wiele innych. Potem pokazali swe umiejętności na festiwalu piosenki i tańca zorganizowanym przez nasze gimnazjum.

     Pomagamy też młodszym przy lekcjach. Robiąc z nimi różne zadania i ucząc ich i sobie przy okazji przypominając.

    Nie jesteśmy też zamknięci na hospicja i domy dziecka. Działamy także i tam. Robiąc różne zbiórki i podejmując ciekawe inicjatywy.  Np. akcja „Dar serca dla hospicjum Małego Księcia” w Lublinie.

          Chcemy jednak działać jeszcze bardziej. Kształcić się i móc się cieszyć razem z ludźmi, którym pomagamy. Myślę, że w przyszłości jeszcze wiele dobrego zdziałamy.

 


PRÓBNE EGZAMINY GIMNAJALNE

     W dniach 16 - 18 grudnia 2010 roku  odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne.
W pierwszym dniu uczniowie klas trzecich pisali część humanistyczną., drugiego dnia część matematyczno-przyrodniczą, zaś trzeciego - test wiedzy z języka angielskiego. Opinie uczniów o stopniu trudności egzaminów były podzielone. Jedni mówili, że był w miarę łatwy, inni że był trudny i prawie nic nie wiedzieli. Z pewnością zależało to od ich umiejętności i tego, ile się przygotowywali. Mamy nadzieję, że poszło wam dobrze i osiągniecie jak najlepsze wyniki!

Ola Rosiak

 NIECH SIĘ BÓG NARODZI W NAS...

     21 grudnia 2010r. odbyła się szkolna Wigilia. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie gimnazjum przedstawili część  artystyczną. Znalazły się tam diabły, anioły, Maryja z dzieciątkiem, Józef oraz zwykli ludzie. Ten montaż poetycko-muzyczny przypadł nam do gustu. Wersja historii przyjścia Jezuska na świat była nowoczesna. Część artystyczna trwała prawie pół godziny. Gdy się skończyła, wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas. Tam zaczęli przygotowywać klasowe Wigilie. Włożyliśmy dużo pracy, aby ten dzień był wyjątkowy. Gdy wszystko było gotowe, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Następnie zasiedliśmy do stołu i skosztowaliśmy wszystkich przygotowanych potraw. Do każdej z klas zawitali goście. W klasach odwiedzili nas nauczyciele. Złożyli życzenia i przyłączyli się do nas. Na koniec zaczęli wszyscy śpiewać kolędy. Gdy przyszedł koniec wieczerzy  posprzątaliśmy w klasach. Następnie wszyscy uczniowie wyszli z klas i złożyli sobie życzenia na korytarzu i podzielili sie opłatkiem. Przyszła pora, aby wrócić do domu, więc udaliśmy się do autobusów i odjechaliśmy. Ten dzień był naprawdę udany i na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Aneta Jąg

UDZIELAMY PIERWSZEJ POMOCY

    7 grudnia odbyły się warsztaty dla klas pierwszych gimnazjum, z naszą panią pielęgniarką Justyną Wyrzykowską. Tematem lekcji była pierwsza pomoc. Mówiliśmy o resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pani pielęgniarka dokładnie omawiała, jak powinno wyglądać nasze zachowanie, gdy znajdziemy się w sytuacji, kiedy będziemy musieli komuś pomóc.

To spotkanie było bardzo interesujące i na pewno zdobyte wiadomości przydadzą się nam w przyszłości.

Dominika Wyrzykowska 

JUŻ WIEM JAK SIĘ UCZYĆ

    6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie  klas pierwszych z panią psycholog Renatą Zielińską. Były to warsztaty na temat „Metody aktywnego uczenia się”.

Pani psycholog w ciekawy sposób opowiedziała nam o sprawdzonych metodach łatwej i przyjemnej nauki. Jednym z takich sposobów jest metoda obrazkowa , która głównie polegała na tworzeniu komiksów. Następna metoda -  literowa polega na tworzeniu zdania na podstawie pierwszych liter. Wszystkie sposoby wspólnie wypróbowaliśmy.

Ten wykład miło wspominamy. Polecone sposoby uczenia się wykorzystamy w praktyce.

Iza Ciołek

MIKOŁAJKI I LOTERIA MIKOŁAJKOWA W GIMNAZJUM

     6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień. Uczniowie naszego gimnazjum już wcześniej wylosowali osoby, którym mieli kupić upominek. Wszyscy wywiązali się ze swojego obowiązku. Obdarowani byli zadowoleni z prezentów.

W czasie świętowania do klas przychodził Mikołaj wraz z pomocnikami i dostaliśmy nieco słodkości. Poznaliśmy, że tym Mikołajem była nasza koleżanka, jednak każdy był szczęśliwy i zadowolony z tej niespodzianki. Niektóre klasy dostały od Mikołaja rózgę, która miała motywować do poprawy zachowania w klasach.

Natomiast na długiej przerwie odbyła się loteria mikołajkowa organizowana przez klasę II a . Wcześniej przygotowane upominki zostały zapakowane wraz z numerkami losów i dwie dziewczyny – Ala Kosmowska i Ola Rosiak poprowadziły tę loterię. Wylosowane prezenty wszystkim się podobały, nawet uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli w niej udział.

Edyta Skwarek

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

     18  listopada 2010 roku obyło się spotkanie młodzieży szkolnej z policją. Głównym tematem poruszanym na tej lekcji było bezpieczeństwo „niechronionych” uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, motorowerzystów) oraz kodeks prawny obejmujący nieletnich. To spotkanie na pewno dało nam dużo do myślenia, gdyż dowiedzieliśmy się, że nawet uderzenie, które wywoła tylko siniaka, jest czynem karalnym.

Panowie policjanci mówili zrozumiałym językiem. Obrazowali nam różne wydarzenia popierając je faktami. Poruszane było również nasze bezpieczeństwo. Pan policjant opowiadał nam o ludziach nierozważnych, nawet dorosłych, którzy czasem nie potrafią zachować się na drogach. Jeżdżą obok siebie rowerami lub pod wpływem alkoholu.   Apelował do nas o rozwagę na drogach, żeby każda nasza wyprawa z domu skończyła się szczęśliwie. Podczas tego spotkania mogliśmy zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Niektórzy, nawet ci bardzo „zwierceni”, słuchali w zadumie tego, co dotyczy przecież każdego z nas. Czas nieubłaganie płynął i nasze spotkanie również dobiegało końca. Podziękowaliśmy policjantom za poświęcony nam czas i cenną lekcję bezpieczeństwa na drogach.  Ta lekcja była bardzo ciekawa i wszystkim się bardzo podobała, a nawet jeśli się nie, to i tak wszyscy mówili, że było ok, bo przynajmniej minęła im matematyka czy polski.:-)

    

Klaudia Włodarczyk

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

     26.11.2010r. w naszej szkole odbył się pierwszy wieczorek filmowy a jednocześnie andrzejkowy. Patrycja Lewoszewska, tak jak obiecywała w swojej kampanii przedwyborczej, za zgodą pani dyrektor, zrealizowała już jeden swój pomysł. Podczas wieczorku, który rozpoczął się o godzinie 1500, można było wywróżyć sobie przyszłość. Po dużej dawce emocji uczestnicy wieczorku zeszli na dół do stołówki na poczęstunek. Potem odbył się seans filmowy. Tego wieczoru wyświetlony został film „Bratz”. Kiedy film się skończył, było to gdzieś około godziny 1700, po uczniów przyjechali rodzice. W poniedziałek, słuchając opinii uczniów uczestniczących w zabawie, odniosłam wrażenie, że spodobał im się pomysł z wieczorkiem filmowym, a także zachwyceni oni byli filmem.

Alicja Kosmowska

11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE...

     Dnia 16 listopada 2010 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości. Brali w niej udział uczniowie klasy IIc i IIIb. Występujący bardzo dobrze przedstawili nam czas zaborów. Uczniowie i nauczyciele byli zadowoleni z zaangażowania w akademię. Wszyscy uczniowie byli ładnie i odświętnie ubrani. Po akademii odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Od tego dnia pierwszoklasiści są formalnie uczniami naszej szkoły.

 

KS. JAN TWARDOWSKI NASZYM AUTORYTETEM

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Mysłowie i Gimnazjum w Mysłowie imienia ks. Jana Twardowskiego oraz sztandarów odbyła się w sobotę 16 października 2010 roku. To ważne dla nas wydarzenie miało swój początek o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Wilczyskach. Druga zaś część odbyła się w Zespole Oświatowym w Mysłowie w sali gimnastycznej.

W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, sponsorzy, poczty sztandarowe pobliskich szkół i OSP z terenu gminy Wola Mysłowska, księża, rodzice, byli i obecni pracownicy szkoły i uczniowie.

Podczas Mszy Świętej, która była celebrowana przez trzech księży, zostały poświęcone sztandary przyniesione przez delegację Rady Rodziców. Następnie uczestnicy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości. Na samym początku głos zabrała prowadząca tę ceremonię pani Hanna Skwarek, która serdecznie powitała wszystkich gości przybyłych na tą ważną uroczystość. Po powitaniu zostały wprowadzone na salę poczty sztandarowe. Następnie wszyscy zebrani powstali i został odśpiewany hymn narodowy.

Gdy goście usiedli z powrotem na swoje miejsca, wystąpiła pani dyrektor Renata Pacek, która powitała gości (wraz z odczytaniem nazwisk), a także uzasadniła wybór Jana Twardowskiego na patrona naszej szkoły. Po przemówieniu pani dyrektor została przedstawiona prezentacja historii szkoły przez panią Hannę Frąc. Prowadząca uroczystość pani Hanna Skwarek poprosiła o odczytanie przez Przewodniczącego Rady Gminy w Woli Mysłowskiej pana Tadeusza Talarka Uchwały w sprawie nadania Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mysłowie imienia ks. Jana Twardowskiego i zatwierdzenia wzorów sztandarów. Natomiast Wójt Gminy Wola Mysłowska Władysław Mika odczytał Akt fundacyjny sztandaru. Po wystąpieniu wójta nastąpiła prezentacja sztandarów przez panią Hannę Skwarek i ich dokładny opis. Następnie odbyło się wbijanie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandarów przez gości. Po wbiciu ostatnich gwoździ została wydana komenda do przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej w Mysłowie przez rodziców pani dyrektor, a następnie uczniom, natomiast przedstawiciele klas ślubowali na sztandar. Ceremoniał ten został powtórzony w przypadku sztandaru Gimnazjum w Mysłowie.

Po ślubowaniu nastąpiły przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości i wyprowadzenie pocztów sztandarowych. Na zakończenie uroczystości została przedstawiona część artystyczna w wykonaniu uczniów - montaż słowno muzyczny prezentujący życie i twórczość poety.

Wydarzenie to zostało zakończone przemową i podziękowaniami, a ostatnim punktem było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek oraz zwiedzanie gmachu szkoły, a także złożenie wpisu do Księgi Pamiątkowej.

Uroczystość przebiegła zgodnie z planem, a goście byli zachwyceni. Uczniowie, którzy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, byli dumni. Część artystyczna podobała się wszystkim, dostarczyła wielu wzruszeń i wprowadzała w nastrój zadumy i powagi.

Dekoracja sali nawiązywała do twórczości Jana Twardowskiego (zawierała aniołki, biedronki, motylki i kwiaty). Wszyscy byli pod wrażeniem całej uroczystości, która na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze.

Edyta Skwarek

BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ!

21.09.2010r. w nasz skromne, szkolne progi zawitał biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

Przybył do nas na zaproszenie księdza proboszcza parafii Wilczyska oraz pani dyrektor. Na sali gimnastycznej na prośbę ks. biskupa zorganizowano spotkanie z dziećmi i młodzieżą.

Nasz duszpasterz opowiadał nam wiele o naszej wierze, chrześcijaństwie mówił także o patronach i przypowieściach ewangelijnych.

My jako uczniowie gimnazjum szkoły podstawowej wysłuchaliśmy wszystkiego, co miał nam do powiedzenia biskup i wróciliśmy na dalsze zajęcia do swoich klas. Następnie nasi rodzice i nauczyciele porozmawiali z gościem, który wiele mówił o tym, aby dzieci od małego przyzwyczajać do chodzenie do kościoła. Tłumaczyć im, co jest dobre a co złe. Mówić w domu dużo o religii, którą wyznajemy. Na spotkaniu z nauczycielami biskup tłumaczył, znaczenie wiary i zasad głoszonych przez naszą wiarę w życiu każdego chrześcijanina.

Ksiądz biskup chciał porozmawiać z wszystkimi. Kierował  do nas słowa, czasami proste i łatwe do zapamiętania czasami jednak bardzo trudne do zrozumienia, ale za to ważne dla nas katolików, dające do myślenia.

Byliśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy gościć w naszej szkole tak ważną osobę, Uważam, że po takim spotkaniu, przynajmniej w części domów nawiąże się rozmowa, a może i dyskusja na temat naszej wiary. 

 

MARTA FOX O KAŚCE PODRYWACZCE I INNYCH

30 września 2010 roku w Gminne Bibliotece Publicznej w Woli Mysłowskiej odbyło się spotkanie autorskie z panią Martą Fox, autorką książek dla młodzieży: Paulina doc., Kaśka Podrywaczka,  i innych.

Uczniowie naszego gimnazjum, którzy kiedykolwiek przeczytali książkę tej pisarki mogli pojechać i zobaczyć się z panią Martą, która bardzo ciekawie opowiadała: o swoich książkach, rodzinie, szkole i swojej pracy. Wszyscy słuchali z uwagą i po minach było widać, że wszystkim spodobał się sposób mówienia pisarki. Mieliśmy szansę zadawać pytania naszemu gościowi i choć początkowo mieliśmy ich bardzo dużo, to jednak później okazało się, że nie było ich za wiele. Pierwszy odważny otrzymał książkę
z autografem.

Warto tez powiedzieć, że konkurs, który został ogłoszony w naszej szkole, na recenzję wybranej książki pani Marty Fox został rozstrzygnięty w GBP. Okazało się, że nie jest wcale tak łatwo napisać sensowną recenzję, dlatego też jury postanowiło, że  zwycięzcami zostaną wszyscy, którzy wzięli udział w tym konkursie. Nagrodą były książki z autografem gościa.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w takim spotkaniu z tak świetną osobą.

Pani Marta to naprawdę wspaniała pisarka, z wspaniałą osobowością. Polecam wszystkim książki pisarki, bo są naprawdę ciekawe i zainteresują każdego!

Aleksandra Rosiak

ZAWODY

Dnia 23 września 2010r. odyły się 50 zawody LA ,, Szukamy talentów w środowisku wiejskim". Nasi uczniowie przywieźli nam bardzo piękne medale. Była duża konkurencja, ale nasi zawodnicy ją pokonali. Reprezentanci szkoły dali
z siebie wszystko i uzyskali następujące miejsca:

Patrycja Lewoszewska-1 miejsce (pchnięcie kulą) oraz najlepsza zawodniczka zawodów

Aneta Jąg- 1 miejsce (skok wzwyż)

Natalia Matuszewska-1 miejsce  (rzut oszczepem)

Michał Wdowiak- 2 miejsce (rzut oszczepem)

Martyna Sprycha– 2 miejsce  (rzut oszczepem)

Piotr Bytniewski- 3 miejsce (rzut oszczepem)

Kamil Gajowniczek

Iza Antolik 

oraz nasza wspaniała sztafeta dziewcząt zajęła 1 miejsce w skład  której wchodziły:

Dominki Wyrzykowska

Martyna Sprycha

Aneta Jąg

Iza Antolik

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

CZY MY GO KIEDYŚ POSPRZATAMY?

     Jak co roku tak i w tym, wzięliśmy udział w akcji Sprzątania świata. Odbyło się ona  na terenie naszej gminy 17 września. Cała szkoła została podzielona na grupy, którym przydzielono teren do sprzątania, odbywało się to oczywiście pod okiem naszych nauczycieli. Przykro, że co roku sprzątamy i co roku jest prawie tyle samo śmieci. Niestety uczestnicy ruchu drogowego i nie tylko często nie zastanawiając się nad postępowaniem wyrzucają śmieci po prostu za okno. Należałoby pomyśleć co jeszcze można zrobić  jakie podjąć działania aby było coraz lepiej, aby nasza świadomość segregacji śmieci została podniesiona.

 

NASZE "KOCIACZKI " - DYSKOTEKA OTRZĘSINOWA

23 września 2010 roku obyła się dyskoteka otrzęsinowa. Klasy drugie pięknie udekorowały korytarz, na którym odbyła się nasza impreza.

Na dyskotekę zostały zaproszone klasy pierwsza gimnazjum. Jak zwyczaj naszej szkoły nakazuje, klasy drugie  „ochrzciły kotów” na uczniów gimnazjum w Mysłowie. Dyskoteka rozpoczęła się od zabaw konkurencyjnych dla klas pierwszych. Było to: picie mleka z kwaskiem cytrynowym ze spodka (oczywiście tak, jak piją kotki- języczkiem), jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, karmienie swojego kolegi z zawiązanymi oczami, przelewanie wody łyżeczką z jednej miski do drugiej. Wygrała klasa Ib. Jednak, nie najważniejsza była wygrana lecz świetna zabawa i dużo uśmiechu. Potem nastał czas na naszą imprezę taneczna. Dyskoteka skończyła się o godzinie 21:00. Na pewno klasy pierwsze na długo zapamiętają tą dyskotekę. Mi jako uczennicy klasy II najbardziej podobała się druga część zabawy, czyli dyskoteka. Było bardzo fajnie, wszyscy bawili się znakomicie.

 

 

KONIEC WAKACJI

 

Długo wyczekiwane wakacje, góry, morze. Dzisiaj to już tylko wspomnienia. Pierwszego września wszyscy uczniowie muszą zapomnieć o dwumiesięcznej labie a pomyśleć o szkole, nauce, sprawdzianach i kartkówkach. Rok szkolny 2010/2011 w naszej szkole rozpoczął się wraz z pierwszym dzwonkiem. Wszyscy uczniowie zebrali się na Sali gimnastycznej. Rozpoczęto jak zawsze od Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przemówienia pani dyrektor Renaty Pacek oraz gościa specjalnego- pani Elżbiety Czajki.

Gorącymi brawami powitaliśmy nowych uczniów w naszej szkole- zarówno gimnazjalistów klas Ib i Ia, jak i  przedszkolaków z klasy zerowej. 

Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkanie w klasach z naszymi wychowawcami. Cóż, na pocieszenie pozostaje jedna wiadomość- do wakacji zostało tylko 10 miesięcy!

 Życzymy wszystkim uczniom  i nauczycielom sukcesów w nowym roku szkolnym i owocnej pracy!

 

Aleksandra Rosiak