EGZAMIN GIMNAZJALNY 2010

            Odbył się 27 (cz. humanistyczna), 28(cz. Matematyczno-przyrodnicza) i 29(cz. Język nowożytny) kwietnia. Każdy trzecioklasista, aby zdać musiał stawić się na trzyczęściowy test.

Część I :

Składa się z przedmiotów humanistycznych. W tym roku wyjątkowo pojawiło się pytanie otwarte z wiedzy o społeczeństwie. Na końcu było polecenie napisania pracy pisemnej. Jak zazwyczaj, była to rozprawka, jednak miała ironiczny temat „czy wybór dalszej szkoły dla gimnazjalistów jest trudną decyzją”. Sam test humanistyczny przez uczniów naszej szkoły nie był uważany za wybitnie trudny.

 

Część II :

Czyli część matematyczno-przyrodnicza (szkoda, że nie widzieliście naszych min po napisaniu testu J). W tym roku było wyjątkowo mało matematyki. Dominowała geografia i chemia. Tematem przewodnim był węgiel. Zdecydowana większość była przygotowana na głównie matematyczne zadania, więc test nie poszedł im zbyt dobrze. Zaskakujące były tematy zadań o radioaktywnych biedronkach i mszycach oraz cząsteczkach beta.

Część III :

Był to język obcy, w naszej szkole j. angielski. Dla jednych był łatwy, dla innych trudny, a jeszcze inni tylko grali w „totolotka”. Na szczęście nie jest on na razie uwzględniany przy przyjmowaniu do szkoły średniej, tak, jak dwie wcześniejsze części.

   Egzaminy już za trzecioklasistami, pozostało tylko czekać na wyniki. Odpowiednia liczba punktów to ¼ sukcesu w rekrutacji do dalszych szkół, w których życzymy im z całego serca powodzenia!

 

KSIĄDZ JAN TWARDOWSKI W MYSŁOWSKIM GIMNAZJUM

 

        20 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów z klas I c, II a i II b. Była ona poświęcona pamięci ks. Jana Twardowskiego - przyszłego patrona naszej szkoły. Przygotowany apel odnosił się do życiorysu i twórczości księdza. Dzięki uważnemu uczestniczeniu w akademii poznaliśmy kilka nowych utworów księdza Jana. Jednak najbardziej chyba podobały się śmieszne scenki jego autorstwa przedstawione przez uczniów klasy IIa. Wiersze były śmieszne, a monodramy pouczające. Podobały się również piosenki w wykonaniu dziewczyn z klasy II b. Część artystyczna była bardzo pomysłowa. Nasz przyszły patron na pewno ucieszyłby się z takiej uroczystości poświęconej jego pamięci, ponieważ bardzo lubił dzieci, a szczególnie młodzież. Miejmy nadzieję, że obserwował cały przebieg akademii , z góry i wszytko mu się podobało, tak jak  nam.

Edyta Skwarek

 

JAN PAWEŁ II

            W tym roku rocznica śmierci Jana Pawła II wypadła w Wielki Piątek. W związku z tym Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża były sprawowane 10 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Natomiast dokładnie w 5. rocznicę śmierci papieża Wojtyły jego postać była wspominana m.in. podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, które przechodziły ulicami wielu miast.
W kwietniu rozpoczęły się przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnych Papieża. W każdą drugą niedzielę miesiąca wierni będą powracać do nauczania Jana Pawła II.

W szkołach noszących imię polskiego papieża  i nie tylko odbywały się uroczyste apele. 

W naszej szkole  również odbył się apel. Młodzież pod okiem pani Ewy Kuryła i księdza Adama Zawistowskiego przygotowała część artystyczną poświęconą życiu i działalności najpierw małego Karolka , później Karola a jeszcze później Jana Pawła II. Pamięć o papieżu uczczona została przez uczniów naszej szkoły poprzez udział w akademii.

Wielu z nas utkwiły słowa papieża umieszczone jako dekoracja podczas apelu.

 

CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA,

LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA,

LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI.

 

 

 

NASI NA "METRZE"

7 kwietnia 2010r w ramach projektu „Tańczmy razem” odbyła się wycieczka do Warszawy. W planie wycieczki znalazły się lekcje warsztatowe w Muzeum Techniki, kręgle i wizyta w teatrze Buffo udział w spektaklu Metro.

            Pierwszy etap wycieczki to muzeum i warsztaty. Przy wejściu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza poszła na lekcje o historii światła, a druga o historii latania. Wykłady trwały po 45 min,  następnie grupy się zamieniły. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, kto pierwszy i na jaką odległość poleciał pierwszym samolotem, poznaliśmy kolejne fazy rozwoju lotnictwa. Natomiast na lekcji o świetle dowiedzieliśmy się jakie są sztuczne i naturalne źródła światła, jak pierwsi ludzie rozpalali ogień, z jaka prędkością porusza się światło.  Pani pokazał nam również wiele świec, którymi posługiwano się w dawnych czasach.

Następnym punktem naszej wyprawy do stolicy były kręgle. Do dyspozycji mieliśmy osiem torów. Podobieraliśmy się w grupy mniejsze lub większe i zaczęliśmy grę. Zauważyliśmy, że chłopcy z IIIA całkiem dobrze sobie radzą w tej dziedzinie. Po skończeniu gry dostaliśmy godzinę czasu wolnego na zjedzenie posiłku, zwiedzenie centrum handlowego albo zakupienie jakiś małych drobiazgów,

Na końcu pojechaliśmy na długo wyczekiwany spektakl „Metro” do teatru Buffo.

Osobiście uważam, że obsada i efekty specjalne były znakomite. Bardzo podobała mi się również tematyka sztuki. Byłam mile zaskoczona talentem artystów. Śpiewali wiele utworów, w ich wykonaniu wszystkie brzmiały znakomicie. Wielkie wrażenie wywarła na mnie również choreografia i występy tancerzy. Trudno określić to, co tam się działo, kilkoma słowami.

Po wspaniałej uczcie dla ducha w teatrze trochę zmęczeni po całym dniu atrakcji ruszyliśmy w drogę powrotną, która jak zwykle minęła bardzo szybko. W celu sprawdzenia, czy uczniom naszego gimnazjum podobała się wycieczka, przeprowadziliśmy sondę.

- Bardzo mi się podobała.

- To muzeum techniki trochę nudne, ale miałem okazję obejrzeć stare samochody i motory. Tak to nawet, nawet.

- Tak to bardzo fajna, tylko nauczyciele przesadzali z tą dyscyplina w autobusie.

- Bardzo mi się podobało „Metro”, jeszcze raz bym pojechała.

- Było fajnie, jak zawsze na wycieczce.

 

FRYDERYK WIELKIM KOMPOZYTOREM BYŁ...

Dnia 22.03.2010r. w szkole gimnazjalnej w Mysłowie odbyła się uroczystość poświęcona jednemu z najwybitniejszych kompozytorów polskich Fryderykowi Chopinowi. Akademię przygotowali i przedstawili uczniowie z klas IIa i Ia pod przewodnictwem pań T. Broś i M. Kosmowskiej. W montażu słowno-muzycznym opowiadali nam o dzieciństwie, młodości i twórczości tego wspaniałego wirtuoza i mistrza w swoim fachu. Znacznie przybliżyli nam historię jego krótkiego, ale jakże wspaniałego życia. Mogliśmy też pogłębić swoją wiedzę na temat naszego mistrza fortepianu, bo przecież powinniśmy być dumni z tego, że ten przeogromny talent i geniusz kompozytorski był Polakiem i wychował się w naszej ojczyźnie. Dowiedzieliśmy się jak z małego Frycka wyrósł wielki na światową skalę kompozytor muzyki fortepianowej.

           Ten apel to bardzo dobry krok do tego, by ten wspaniały pianista nie został zapomniany, lecz by, jego muzyka rozbrzmiewała w naszych sercach jak armaty ukryte wśród kwiatów. Takie uroczystości powinny odbywać się częściej, one pozwalają zawsze ocalić coś od zapomnienia.

 

Marcin Wdowiak

 

MISS WIOSNY W MYSŁOWIE

22 marca w naszym gimnazjum odbyły się ciekawe konkursy min: na Miss Wiosny, konkurs teoretyczny z przedsiębiorczości oraz ułożenie przysłowia o wiośnie z rozsypani wyrazowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, ale udało się wyłonić zwycięzców.

Miss Wiosny zostały dziewczyny z klasy Ic, IIa, IIIa.

Były to:
- IIIa- Iwona Bachanek,
- IIa- Jolanta Wilk,
- Ic- Aneta Kalińska.
W dwóch pozostałych konkursach wygrała klasa Ic, w składzie Natalia Jakubowska i Katarzyna Kamola. Gratulujemy zwycięzcom i naszym miss.

 

ŻYCIE ŻYCIE JEST NOWELĄ...

    Pierwszego, a właściwie drugiego dnia wiosny w naszej szkole odbył się X Gminny Festiwal Piosenki, który poprowadzili uczniowie klasy Ia- Alicja Kosmowska i Arkadiusz Antolik.
W tym roku uczniowie śpiewali piosenki z filmów.
Hasło tego dnia brzmiało:
„Życie, życie jest nowelą…”.

    W pierwszej części rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe, klasy szóste i piąte (chociaż nie tylko) z Wandowa, Jarczewa, Mysłowa i Lisikierza. Prezentowane, między

innymi były piosenki z filmu:

High School Musical- zespół z  Jarczewa,

„Czterej pancerni i pies”  klasa VI z Mysłowa,

„Daleko od Noszy”- klasa VI z Wandowa,

klasa II z Lisikierza- Zbuntowany anioł,

zaś VI „W pustyni i w puszczy”,

„Miłość na wybiegu” klasa V z Mysłowa,

 a klasa V z Wandowa- „Szybki Bill”z serialu Wojna Domowa.

    Poziom tegorocznego festiwalu był naprawdę wysoki. Wszystko toczyło się zgodnie z planem i bez żadnych nieplanowanych zdarzeń. Wszyscy reprezentanci starali się o wywalczenie pierwszego miejsca i prawie się to im udało.

W drugiej części „walkę” toczyli gimnazjaliści. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa IIb z piosenką „Ranczo Wilkowyje” z serialu „Ranczo”. Tuż za nimi wystąpiła klasa IIIa, która zaprezentowała „Świat według Kiepskich”. Następnie wystąpiła Ib z piosenką „Daleko od noszy”, klasa Ia- „Szybki Bill”. Uczniowie IIIb zaprezentowali piosenkę Plaża, IIa „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy”. Na samym końcu wystąpiła klasa Ic z piosenką Jeszcze raz.  Wszystkie występy naszym zdaniem były niesamowite. Podczas przerwy jury oceniało i przyznawało punkty za występy uczniów. Większość „widzów” uznała werdykt za niesprawiedliwy, jak to zwykle bywa, bo wszyscy uważają, że ich klasa była najlepsza, ale tak naprawdę liczyła się tylko dobra zabawa.

 

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

    9 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet zorganizowany przez księdza Adama Zawistowskiego oraz chłopaków z naszego gimnazjum. Przygotowano apel, by uczcić święto pań
i zadowolić bardzo wymagającą publiczność– płeć piękną.  Piosenki bardzo podobały się dziewczynom z gimnazjum. Usłyszeliśmy takie utwory jak:: „Bella", „Lekcja miłości", „Jesteś szalona", „Wehikuł czasu", „Usłysz wołanie" Rafał Celej i Patryk Dadas grali na gitarach basowych,  Łukasz Skwarek i Piotr Grzyb grali na kibordach. Śpiewali: Piotr Grzyb oraz ksiądz Adam. Wszystkim dziewczynom występ się podobał. Chyba najlepiej wyszła naszym chłopakom piosenka zespołu Video „Bella".  

Po apelu koledzy zrobili nam niespodziankę złożyli życzenia oraz obdarowali upominkami.
Dziewczyny z klasy Ia dostały misie, z  Ib- strachy (miejmy nadzieję, że nie po to, żeby wystraszyć dziewczyny), z Ic otrzymała czekolady, z IIa także misie i kolorowe bransoletki, IIb- nic (chłopcy w tym roku się nie postarali, miejmy nadzieję, że w następnym roku będą bardziej wdzięczni dziewczynom z klasy),
z IIIa- tulipany,  IIIb- róże—czerwone!
Chłopcom dziękujemy za pamięć.
   Edyta Skwarek

AKCJA "WALENTYNKA DLA KIEROWCY"

    Dnia 12 lutego odbyła się po raz kolejny akcja „Walentynka dla kierowcy”, którą razem z panami policjantami poprowadziły uczennice klasy Ia: Mariola Pieniak, Edyta Skwarek i Klaudia Włodarczyk.

Jak co roku nasz patrol udał się na bardziej ruchliwą trasę w pobliżu szkoły w Jarczewie. W tymroku warunki pogodowe zmuszały kierowców do mądrej i rozważnej jazdy, dlatego też rozdanodużo więcej serduszek czerwonych. Niestety, rozdano również jedno serduszko czarne zanieprzestrzeganie przepisów jazdy i zapomnienie prawa jazdy. Akcja przebiegała sprawnie i niezauważyliśmy jak szybko minął czas naszej akcji. Podziękowaliśmy panom policjantom za miłydzień i za przeprowadzenie z nami akcji. Byliśmy przez cały dzień pod najlepszą opieką stróżów  prawa.

 

BEZPIECZNE FERIE

    Dnia 12 lutego 2010 roku odbyły się warsztaty policyjne, które miały na celu uświadomienie młodzieży   niebezpieczeństw, które czyhają na nas podczas ferii. Te zajęcia  poprowadzili panowie policjanci z Komendy Powiatowej w Łukowie. W tych warsztatach wzięła udział młodzież z klas pierwszych i drugich.  Najpierw panowie  opowiedzieli nam o swojej służbę i o wypadkach z udziałem dzieci. Potem mogliśmy zadawać pytania, na które pan policjant zawsze znalazł mądre odpowiedzi.  Przyda się nam takie przypomnienie zasad obowiązujących podczas spędzania czasu wolnego pod opieką rodziców lub bez nich.

Czas nieubłaganie płynął, musieliśmy podziękować panom policjantom za miłe i ciekawe poprowadzenie zajęć. Potem uczennice z klasy Ia pojechały z panami na patrol, gdyż była przeprowadzana akcja „ Walentynka dla kierowcy”.

 

CHOINKA 2010

13 lutego 20010 r. na sali gimnastycznej w szkole odbyła się choinka szkolna. Sala ustrojona była bardzo elegancko i estetycznie. Doroczna dyskoteka dla podstawówki rozpoczęła się o godzinie 1000, a skończyła o godzinie 1500. Nasza zabawa zaczęła się o godzinie 1600, a skończyła o godzinie 2200. Przygrywała nam zespół "Model". Zabawa przebiegła spokojnie i w miłej atmosferze. Po wielu osobach widać było, że bawiły się bardzo dobrze. Jednak wiele osób (szczególnie chłopców) podpierało ściany.  Czyżby nie umieli tańczyć? Dziewczyny, musimy się za nich wziąć.

 

WALENTYNKI

    Dnia 12 lutego 2010r. odbyły się szkolne walentynki. Kilka dni wcześniej na korytarzu wystawione było pudełko walentynkowe, tam uczniowie mogli wrzucać walentynki dla swojej sympatii, lub osoby którą się bardzo lubi. Chłopaki z IIIa byli bardziej romantyczni
i dla swoich koleżanek z klasy zamówili piękne róże, dziewczyny nie pozostały dłużne i wysłały wszystkim chłopcom walentynki.

    Gdy nadszedł wyczekiwany dzień, dziewczyny z klasy Ic, przebrane za amorki, na pierwszej godzinie lekcyjnej wręczyły walentynki, które były w pudełku walentynkowym.

    Na długiej przerwie klasa Ia zorganizowała loterię walentykową. Wszyscy chętnie kupowali losy, bo można było za jedyne 1, 50 gr. wylosować piękny  upominek dla swojej sympatii.

     Do wylosowania były misie, serduszka i inne zabawki przyniesione przez uczniów klasy Ia. 

Mamy nadzieję, że wszyscy miło wspominają ten dzień.

Najmniej zakochaną klasą okazała się klasa Ia, nikt nie dostał walentynki, ale na pocieszenie uczniowie kupili sobie losy w loterii walentynkowej.

 

WARSZTATY "AKTYWNE SPOSOBY UCZENIA SIĘ"

    20 stycznia 2010 roku  odbyły się warsztaty w naszej szkole pod hasłem „Jak się uczyć?”
W tych warsztatach wzięła udział młodzież z I klasy gimnazjum w Mysłowie. Zajęcia poprowadziła pani psycholog Renata Zielińska. Wykłady były przeznaczone dla młodzieży, która przed sprawdzianami czy kartkówkami mocno się stresuje. Jednak po przeprowadzonej sondzie na temat: „Czy stresujesz się przed sprawdzianem/ kartkówką/ pytaniem?” większość odpowiedzi padała, że nie! Z tego wynika, że w naszej szkole jest bardzo mało osób, które dopada stres,
a bynajmniej  brak ich  w klasach pierwszych. Możemy się tylko z tego cieszyć. Warsztaty polegały na ciągłej wymianie zdań. Pani psycholog mówiła o stresie i sposobie na jego zwalczanie oraz o dobrych metodach nauczenia się dużej partii materiału. W czasie tych dwóch godzin lekcyjnych prowadziliśmy zabawy związane z zapamiętywaniem różnych rzeczy i powtarzaniem ich w celu kształcenia i udoskonalania naszej pamięci. Podzieliliśmy się na grupy i w tych grupach tworzyliśmy różne historyjki i zdania, które pomagałyby nam w uczeniu się. Czas bardzo szybko płynął. Musieliśmy więc pożegnać i podziękować pani psycholog Renacie Zielińskiej za podpowiedzenie nam jakie są metody uczenia się i jak radzić sobie ze stresem. Warsztaty były naprawdę bardzo fajne i można było się z nich dużo dowiedzieć. Podobały się wszystkim uczestnikom.

 

XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNE POMOCY

   

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 18. W tym roku dnia 10.01.2010r.,  zagrała po raz  drugi dla onkologii dziecięcej. Oprócz głównego celu  pieniądze zebrane podczas styczniowej akcji pozwolą Fundacji kontynuować działania i finansowanie trzech ogólnonarodowych programów medyczno-edukacyjnych:

  •         badania słuchu wszystkich noworodków,

  •         leczenia bezdechu,

  •        nauki uczniów szkół podstawowych udzielania pierwszej pomocy.

    Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację cel.

    Nasza szkoła także uczestniczyła w tej akcji. Zgłosili się uczniowie, którzy wyrazili chęć kwestowania na tak szczytny cel. Byli to: Anna Leszkiewicz, Iza Broś, Małgorzata Frąc, Agnieszka Frąc, Edyta Białek Aleksandra Pacek i Katarzyna Białek oraz Weronika Gajowa. Dziewczęta prowadziły zbiórkę na terenie  naszej gminy. Wspólnymi siłami zebraliśmy około 1000zł.

Biorąc pod uwagę, jak trudna była sytuacja i warunki klimatyczne, nasze wolontariuszki były bardzo zadowolone. Nie tylko poznały, jak wielkie serca mają ich sąsiedzi i znajomi, ale również nawiązały ciekawe znajomości.

Dziewczyny przeprowadziły też zbiórkę na dużej przerwie w naszej szkole. Nasi uczniowie podzielili się tym, co mieli. 

 

ZAŚPIEWAJMY JEZUSOWI

Dnia 21 grudnia w naszej szkole na trzeciej lekcji odbyły się jasełka. Brało
w nich udział ok. 35 uczniów. Całą ceremonię przygotował ksiądz wikary Adam Zawistowski.

Spektakl był podzielony na 7 aktów, które przedstawiały w różnych aspektach dzień narodzin Jezusa. Ostatni akt opowiadał o codziennych zmaganiach nastolatków z pokusami.  

 

Podczas niektórych scen widzowie śmiali się i bili brawa. Na koniec wszyscy aktorzy złożyli życzenia i podzielili się opłatkiem z nauczycielami. Pani dyrektor podziękowała księdzu
i uczniom za przygotowanie spektaklu.                

Wszystkim uczniom występ się podobał.

Arek Antolik

Przemek Janaszek

 

 

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Mikołajki, tak nazywamy dzień Świętego Mikołaja obchodzony 6 grudnia, na cześć świętego biskupa z Miry, urodzonego ok. 270 roku w Patarze.

 7 grudnia niezwykli goście odwiedzili też młodzież z naszej szkoły.  Jak co roku św. Mikołaj przysłał ekipę,  by obdarować nas prezentami.

Uczniowie (grzeczni) otrzymali lizaki, a nauczyciele czekolady. Pani Kosmowska dostała również rózgę. Nie jesteśmy do końca zorientowani, czy to rózga dla niej czy dla klasy IIa, w której uczyła.

Kiedy przychodzi czas mikołajek i świąt, każdy pamięta o swoich bliskich i przyjaciołach , obdarowuje ich prezentami. My też o tym pamiętamy!

W tym roku w naszej szkole prawie wszystkie klasy, oprócz uczniów z III a, (chyba byli niegrzeczni) zorganizowały sobie klasowe mikołajki. Mikołaj  nie dałby rady odwiedzić wszystkich w dniu 6 grudnia, dlatego niektóre klasy imprezy miały 7 inne 10 grudnia, jeszcze  inne zorganizują mikołajkowe święto”  21 grudnia, kiedy to w naszej szkole odbędzie się Wigilia.  Większość osób dostała  maskotki (miło się jest do czegoś przytulić)  albo kosmetyki, (które czuć było na całym korytarzu górnym). Mniejszą popularnością cieszyły się porcelana i biżuteria.  Mamy nadzieję, że wszystkim prezenty się spodobały. Z każdego prezentu wszak należy się cieszyć.             

Ola Rosiak

 

KSIĄDZ TWARDOWSKI W POEZJI I PROZIE

    2.12.09r. w Łok-u ( Łukowski Ośrodek Kultury) odbył się X konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego. Do konkursu przystąpiły szkoły z naszego powiatu. My także tam byliśmy. Z naszej szkoły pojechały osoby, które wygrały nasz, szkolny konkurs poezji tegoż autora.

Były to: Mariola Wdowiak, Anna Leszkiewicz i Aleksandra Pacek. Konkurs polegał na tym, aby powiedzieć wiersz lub monodram z twórczości ks. Jana Twardowskiego. Dziewczyny przedstawiły dwa monodramy: „O osiołku” i „Dawać czy przyjmować”, oraz wiersz pt. „Spieszmy się kochać ludzi.

    Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczestnicy mówili przepięknie i moim zdaniem każdy uczestnik powinien być nagrodzony. Jednak jury musiało postąpić inaczej. Po kilkunasto- minutowej przerwie zebraliśmy się w wielkiej sali i Jury przedstawiło  wyniki. Trzy osoby trzy pierwsze miejsca, kilka osób dostało wyróżnienia, a reszta dyplomy. Nagrodami były oczywiście książki z twórczością Jana Twardowskiego. Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego wyróżnienia jednak i tak się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim konkursie. To było wspaniałe doświadczenie

 Aleksandra Pacek   

 

ANDRZEJKI W GIMNAZJUM

    26.11.2009r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Zaczęła się ona o godzinie 1630 i trwała do godziny 2100. Wynika z tego, że to prawie 5 godzin. Było bardzo fajnie i wszyscy dobrze się bawili. Miał miejsce jednak mały incydent, który zdenerwował nie tylko nauczycieli, ale i uczniów naszej szkoły. Nie wpłynął on jednak na atmosferą dalszej zabawy. Dalej dyskoteka przebiegała spokojnie i w miłej atmosferze. DJ grał znakomicie i wszystkim się podobała jego muzyka.  Piosenki czasami były dosyć długie. Dla niektórych to lepiej szczególnie, jak się tańczy z sympatią lub osobą, która umie tańczyć, dla innych-gorzej, jeśli ciągle ktoś cię depcze po palcach.

 

NARKOTYKI - PO CO CI TO?

    W dniu 26.11.2009r. roku o godzinie 8.30 w Zespole Oświatowym w Mysłowie odbył się Gminny Konkurs „Żyj bez Nałogów i przemocy” którego hasło przewodnie brzmiało: „Narkotyki- po co ci to?

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Wola Mysłowska pan Władysław Mika .  Gościem honorowym naszego konkursu była pani Elżbieta Czajka –Inspektor do spraw Oświaty przy Urzędzie Gminy w Woli Mysłowskiej.

    Konkurs poprowadzili uczniowie klasy Ia Alicja Kosmowska i Arkadiusz Antolik.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach;

I-szkoły podstawowe (Jarczew, Lisikierz, Wandów i Mysłów) II gimnazjum (7 klas)

Każdy zespół miał za zadanie wykonać plakat (prezentowany na sali gimnastycznej), przedstawić scenkę, i wziąć udział w teście sprawdzającym wiedzę na temat narkotyków przygotowanym i pisanym pod okiem pani M. Odalskiej i p. R. Jakubowskiej.

    Jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu, po dokonaniu oceny prac plastycznych, obejrzeniu scenek i sprawdzeniu testów podliczyło punkty i  wręczyło dyplomy i nagrody dla szkół oraz nagrody indywidualne dla biorących udział w konkursie uczniów.

 

 

Wyniki Szkół Podstawowych:

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Lisikierzu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wandowie
i Szkoła Podstawowa w Mysłowie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Jarczewie

Gimnazjum:

I miejsce - klasa IIIa, IIa oraz IIIb.

II miejsce - Ib i Ic,

III miejsce - Ia i IIb.

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

    14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwana Dniem Nauczyciela. 

    Część artystyczna obejmowała scenki z lekcji oraz wiersze i piosenki dedykowane nauczycielom. Wszystkim podobał się występ taneczny uczennic z klasy III szkoły podstawowej oraz scenka prezentowana przez uczniów klasy II.

    Po części artystycznej nauczyciele otrzymali od swoich uczniów symboliczną różę wraz z życzeniami, natomiast od rodziców dotarł kosz kwiatów i pyszny tort

 

 

 

DYSKOTEKA OTRZĘSINOWA

    30 września 2009 roku odbyła się dyskoteka otrzęsinowa. Klasy drugie pięknie udekorowały korytarz, na którym odbyła się nasza impreza. Pod sufitem została zawieszona srebrna kula. Na dyskotekę zostały zaproszone klasy pierwsze gimnazjum. Jak zwyczaj naszej szkoły nakazuje, klasy drugie „ochrzciły kotów” na uczniów gimnazjum w Mysłowie. Wszyscy świetnie się bawili.
    W połowie dyskoteki impreza została przerwana
i rozegrane zostały konkurencje na najlepszą klasę pierwszą. Było to: picie mleka, rysowanie portretu swojej wychowawczyni, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku i zamruczenie piosenki . Niepokonana okazała się klasa I„a”, która po dogrywce z klasą I„c” zajęła oczywiście pierwsze miejsce, a trzecie I„b”. Jednak nie najważniejsza była wygrana, lecz świetna zabawa i dużo śmiechu. Dyskoteka zakończyła się około godziny 21:00. Było bardzo fajnie. Na pewno wszystkie klasy pierwsze będą długo pamiętać smak mleka. Wszyscy świetnie się bawili, a czy to zmęczenie i rozkojarzenie dyskoteką nie odbiło się na piątkowych kartkówkach i sprawdzianach? To się jeszcze okaże!!!

 

WYBORY 2009/20010

    15 października 2009 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone demokratyczne wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2009/2010 oraz na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzała oczywiście kampania wyborcza prowadzona przez kandydatów. Należy przyznać, że w tym roku kampania odbywała się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

    Po podliczeniu głosów przez pięcioosobową komisje okazało się, że Przewodniczącą została Mariola Wdowiak, a opiekunem
p. Anna Kamińska.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy przyjaznej i owocnej współpracy.

 

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

 

    30 września w naszej szkole, pod okiem redaktor naczelnej Wspólnoty Łukowskie p. Anety Franczuk, odbyły się warsztaty dziennikarskie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy I a, którzy redagują gazetkę Szkolne fakty. Podczas warsztatów zaznajamiali się oni ze sposobami redagowania różnego rodzaju form wypowiedzi pisemnej. Dowiedzieli się jak robić wywiad, pisać newsa. Pani Aneta zwróciła uwagę na to, że w pracy dziennikarza bardzo ważne jest słuchanie i baczne obserwowanie otoczenia. Mamy nadzieję, że wykorzystamy te informacje przy wydawaniu naszej gazetki.